Méty

Tridsaťštyriročný stredopoliar Renaud Cohade je držiteľom kapitánskej pásky. Kariéru rozbiehal v Nimes, v 76 zápasoch sa štyrikrát strelecky presadil, v 23 stretnutiach odohraných za Girondins Bordeaux sa mu skórovať nepodarilo. Dobré služby odvádzal pre Štrasburg a pre Valenciennes. Počas pôsobenia v Saint Etienne dvíhal nad hlavu v sezóne 2012/13 Ligový pohár, nastúpil na 107 ligových duelov. V drese súčasného zamestnávateľa má bilanciu 109 vystúpení a dva presné zásahy.

Thierry Ambrose vyrastal v mládežníckej akadémii Auxerre, profesionálom sa stal v Manchestri City. Prvé skúsenosti získal na hosťovaní v Brede, na desať presných zásahov potreboval 30 vystúpení. Ďalšie hosťovanie absolvoval v Lens, v 37 stretnutiach sa päťkrát zapísal do listiny strelcov. Teraz si ho požičali Méty. V juniorských reprezentačných výberoch Francúzska zozbieral 16 štartov.

Obranca John Boye zažil premiéru v národnom výbere Ghany 22. júna 2008 v súboji s Gabonom. Pričinil sa o druhé miesto na Africkom pohári národov 2015. V 67 medzištátnych stretnutiach šesťkrát skóroval. Prvú registračku mu vystavili v Heart of Lions, v Rennes odohral 57 duelov za rezervu a 63 za A-mužstvo. V Turecku hrával za Kayseri Erciyesspor a za Sivasspor. Méty si zabezpečili jeho služby 21. júna 2018.

Tridsaťročný Stoppila Sunzu je použiteľný v obrane i v strede zálohy. Zviditeľnil sa v TP Mazembe, v Európe začínal v Sochaux. Cenné skúsenosti získal v Číne, hrával za Šanghaj Shenhua. Ďalšie futbalové kroky robil v Lille a v Tule. Deviateho júla 2018 sa dohodol s FC Méty. Pýši sa prvenstvom z Afrického pohára národov 2012. Reprezentuje Zambiu, na konte má 78 medzištátnych zápasov.

Alexandre Oukidja je prvou voľbou medzi tri žrde. Na prvom pôsobisku v Gueugnone sa neuplatnil. Za rezervu Lille odchytal 84 stretnutí, darilo sa mu v Mouscrone. V rokoch 2014 až 2018 obliekal dres Štrasburgu, absolvoval 109 vystúpení. Tridsaťjedenročný rodák z francúzskeho mesta Nevers raz reprezentoval Alžírsko.

Opa Nguette je pre mužstvo najplatnejší na pozícii ofenzívneho stredopoliara, dokáže zahrať aj v útoku. Najprv odohral 13 duelov za juniorské národné výbery Francúzska, teraz figuruje v širšom kádri senegalskej reprezentácie, prvý zo štyroch zápasov absolvoval 23. marca 2017 v súboji s Nigériou. Do Valenciennes prišiel z Mantes, v 66 stretnutiach dosiahol osemgólový nástrel. Stade Saint-Symphorien je jeho futbalovým domovom od 1. júla 2016.

Pilierom obrany je 27-ročný Thomas Delaine. Kariéru rozbiehal v rezerve Lens, nastúpil na 103 duelov, 10-krát skóroval. Ďalším jeho zamestnávateľom bol Arras FA. Pred príchodom na súčasné pôsobisko, ktorý sa uskutočnil 30. augusta 2018, odohral 40 zápasov za FC Paríž.

Dvadsaťdvaročný Victorien Angban je desaťnásobným reprezentantom Pobrežia Slonoviny, zúčastnil sa na tohtoročnom Africkom pohári národov. Prvé skúsenosti získal ako hráč FC Chelsea na hosťovaniach v kluboch Sint Truiden, Granada a Beveren. Aj Méty si ho najprv požičali, potom čo výkonmi v 27 zápasoch prispel k minulosezónnemu postupu do najvyššej súťaže, podpísal prestupové lístky.

Mamadou Fofana trinásťkrát reprezentoval Mali, debutoval 6. októbra 2017 v súboji s Pobrežím Slonoviny. Ešte ako dorastenec prestúpil zo Stade Malien do Alanyasporu, po návrate z hosťovania v Bandirmaspore sa prepracoval do úvodnej jedenástky, absolvoval 24 vystúpení. Káder FC Méty vystužil 7. júla 2017.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova