Millwall

Útočník Steven Morison reprezentoval Wales v rokoch 2010 až 2012, v 20 zápasoch dosiahol jeden presný zásah. Prvú šancu mu poskytol John Toshack, dôveroval mu aj Gary Speed. Dres Millwallu už raz nosil, v 83 zápasoch nastrieľal 35 gólov, čo znamenalo prestup za lepším, do Norwichu. V januári 2013 sa stal súčasťou hráčskej rošády, odišiel do Leedsu, opačným smerom sa vybral Luciano Becchio. Momentálne v Millwalle vykonáva kapitánske povinnosti. V sezóne 2016/17 ho vyhodnotili za najlepšieho hráča klubu.

Stopér Shaun Hutchinson debutoval v profesionálnom futbale 16. mája 2009. Za Motherwell nastúpil na 121 ligových stretnutí, osemkrát štartoval v zápase pohárovej Európy. Šestnásteho júna 2014 sa vrátil do rodného Anglicka, aby posilnil Fulham. Zaznamenal 34 vystúpení v druhej najvyššej súťaži. V dvadsiatich zápasoch si zahral, keď si Millwall v edícii 2016/17 vybojoval postup z tretej ligy. V minulom súťažnom ročníku bol neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy.

Jordan Archer bojuje o miesto v bráne s Benom Amosom. V škótskom národnom výbere dvadsaťjedenročných absolvoval 14 duelov, nedávno sa prvýkrát predstavil v seniorskej reprezentácii. Je odchovancom Tottenhamu Hotspur, v A-mužstve sa nepresadil, hernú prax získal na hosťovaniach v tímoch Bishop’s Stortford, Wycombe a Northampton. Káder Millwallu rozšíril pred ročníkom 2015/16.

Tom Bradshow je kmeňovým hráčom Barnsley, v tíme hosťuje, v januári 2019 môže Millwall uplatniť opciu na prestup. Dvadsaťšesťročný rodák zo Shewsbury je trojnásobným reprezentantom Walesu, na konte má osem vystúpení za národný výber do 21 rokov, štyrikrát si zahral za devätnástku. Prvé futbalové kroky robil v Shewsbury, s bilanciou 89 stretnutí a 17 presných zásahov. Presnejšiu mušku mal vo Walsalle, na 34 gólov potreboval 70 vystúpení.

Dvadsaťsedemročný Shane Ferguson je použiteľný na ľavej strane obrany i na ľavej strane zálohy. Zdobí ho najmä efektivita v defenzíve a prehľad na ihrisku. V júni 2009 podpísal prvý profesionálny kontrakt. Za Newcastle odohral 23 zápasov Premier League, na hosťovaní v Birminghame sa 29-krát predstavil v druhej najvyššej súťaži. V 105 zápasoch na súčasnom pôsobisku dosiahol päť gólov. Severné Írsko reprezentoval 36-krát.

Jiří Skalák začínal v Sparte Praha, za rezervu nastúpil na 30 duelov, za A-mužstvo odohral 10 stretnutí, hosťoval v Ružomberku, v 1. FC Slovácko, v Brne. Do Brightonu prišiel z Mladej Boleslavi, koncom januára 2016, za 1,2 milióna libier. Hráčom Millwallu sa stal 2. augusta 2018. V juniorských reprezentáciách Česka zozbieral 57 štartov, dres A-mužstva obliekol v šestnástich prípadoch.

James Meredith figuruje v širšom kádri Austrálie, na konte má dva medzištátne zápasy, oba odohral v roku 2015. Nechýbal v záverečnej nominácii na MS 2018. Najlepšie sa cíti na ľavej strane obrany, je schopný dobre zahrať aj ako stopér alebo stredopoliar. Nabehá veľa kilometrov, nevynechá žiadnu možnosť zapojiť sa do ofenzívy. Zviditeľnil sa v Bradforde, kde prišiel z Yorku. Absolvoval 182 duelov, v ročníku 2012/13 prispel k postupu do tretej ligy. V Millwalle debutoval v prvom kole sezóny 2017/18.

Aiden O’Brien dosiahol v desiatich vystúpeniach v írskom národnom tíme do 21 rokov päť presných zásahov. Strelecky sa dokázal presadiť aj pri premiére v A-mužstve, v zápase s Poľskom. Dvadsaťštyriročný útočník vyrastal v juniorke Millwallu, prvý profesionálny zápas odohral ešte ako sedemnásťročný. V 144 zápasoch skóroval 30-krát.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova