Mioveni

Obranca Adrian Scarlatache začínal v rezerve Dinama Bukurešť, v A-mužstve odohral 76 ligových duelov, prispel k ligovému prvenstvu v ročníku 2006/07, požičali si ho Pandurii Targu Jiu, Jiul Petrosani, Dacia Mioveni a CS Otopeni. Počas pôsobenia v FK Khazar Lankaran dokázal, že sa vie zapísať aj do listiny strelcov, v 96 dueloch 11-krát skóroval. V sezóne 2010/11 dvíhal nad hlavu národný pohár. V Astre Giurgiu sa nepresadil. Opäť v Azerbajdžane robil ďalšie futbalové kroky, zamestnávali ho Kesla a Zira. Po návrate do Rumunska odvádzal dobré služby pre Hermannstadt. V juniorských národných výberoch Rumunska zozbieral 11 vystúpení.

Moussa Sanoh je 11-násobným juniorským reprezentantom Holandska, teraz dostáva prvé pozvánky z národného výberu Libérie. Ako dorastenec prišiel do PSV Eindhoven z Nijmegenu, v rezervnom tíme odohral 46 stretnutí, strelil štyri góly. V RKC Waalwijk sa o jeho mieste v úvodnej jedenástke nepochybovalo, v 40 zápasoch druhej ligy sa päťkrát zapísal do listiny strelcov. V drese Crawley Town absolvoval 12 zápasov štvrtej najvyššej súťaže Anglicka, potom ho v Rumunsku zamestnávali Politechnica Iasi, Gaz Metan Medias a Voluntari. Futbal na Malte si vyskúšal, keď obliekal dres FC Balzan. Desiateho augusta 2021 posilnil Mioveni. Na ihrisku obhospodaruje veľký priestor, zakladá si na dobrej defenzíve.

Tridsaťsedemročný Andrei Cristea má nos na góly, čo však nepotvrdil v národnom výbere Rumunska, v 10 zápasoch sa strelecky nepresadil. Jedenásteho októbra 2003 debutoval, v roku 2010 v reprezentácii skončil. Začínal v FCM Bacau, po dobrých výkonoch ho angažovala Steaua Bukurešť. Na 10 presných zásahov potreboval 52 ligových vystúpení, dvakrát sa zaslúžil o majstrovský titul. Ďalšími jeho pôsobiskami boli Politechnica Temešvár a Politechnica Iasi, zviditeľnil sa v Diname Bukurešť. V 50 ligových dueloch 23-krát skóroval. Po krátkom angažmán v Karlsruhe sa do Dinama Bukurešť vrátil, nepresadil sa, v 19 zápasoch strelil iba jeden gól. V Azerbajdžane obliekal dres Gabaly, v Taliansku Salernitany. Keď hrával za Politechnicu Iasi, v najvyššej súťaži Rumunska zaznamenal 103 štartov a 33 gólov. Universitatea Craiova a Politechnica Iasi, sú kluby, v ktorých pokračoval v kariére. Pred touto sezónou sa dohodol s CS Miovani.

Iustin Popescu je alternatívou do brány, konkuruje mu Razvan Ducan. Vychovala ho Chindia Targoviste, dobré služby odvádzal pre Fortunu Poiana Campia, čo mu vynieslo prestup do Dinama Bukurešť. Neuplatnil sa, cenné skúsenosti získal na hosťovaniach, požičali si ho Berceni, Petrolul Ploiesti a Unirea Tarlungeni. Po návrate do Chindie Targoviste odchytal 31 stretnutí, prispel k druholigovému triumfu v sezóne 2018/19. Stadionul Orasenesc je jeho futbalovým domovom od 20. augusta 2020.

Alexandru Jacob dokáže zahrať na pozícii defenzívneho stredopoliara a na stopérovi. Corvinul Hunedoara je klub, kde mu vystavili prvú registračku. V Steaua Bukurešť hrával viac za rezervu ako za A-mužstvo, podieľal sa na prvenstve v tretej lige v ročníku 2008/09. V ASC Otelul Galati šancu nedostal. Viitorul Constanta a Delta Tulcea boli jeho ďalšími pôsobiskami. Keď prvýkrát obliekal dres Rapidu Bukurešť, absolvoval 44 štartov. Na Cypre ho zamestnávali Ethnikos Achna a Pafos. Šiesteho septembra 2017 sa vrátil do Rapidu Bukurešť, v 58 stretnutiach nastrieľal 11 gólov. Do CS Mioveni prišiel pred ročníkom 2020/21. Je sedemnásobným juniorským reprezentantom Rumunska.

Dôležitou súčasťou mužstva je 30-ročný stredopoliar Valentin Cosereanu. Je odchovancom CS Mioveni, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v roku 2009, v 84 stretnutiach sa štyrikrát strelecky presadil. V Concordii Chiajna robil ďalšie futbalové kroky, nastúpil na 29 duelov. Po pôsobeniach v CSMS Iasi a v SCM Pitesti posilnil Gaz Metan Medias, kde pomohol k druholigovému triumfu v sezóne 2015/16. Po návrate do CS Mioveni absolvoval 76 zápasoch, strelil osem gólov. Dvakrát dostal šancu v juniorských reprezentáciách Rumunska.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova