Mogilev

Tridsaťročný obranca Pawel Markaw je odchovancom klubu, počas prvého pôsobenia odohral so šesťgólovou bilanciou 75 stretnutí, požičal si ho Polotsk. V  Lokomotive  Gomel bol pevnou  súčasťou základnej zostavy. Ďalším jeho zamestnávateľom bol Granit Mikashevichi, nastúpil na 12 stretnutí. Dnepr Mogilev ho angažoval v lete 2021. Zdobí ho maximálna koncentrácia na zápas, neprehrá prakticky žiaden defenzívny súboj, na ihrisku vždy nechá všetko.

Uladzimir Zhuraw dostáva viac šancí v bráne ako Vladimir Pyatygorets. Jeho rodiskom je Mogilev, vyrastal v klube, v roku 2010 podpísal prvú profesionálnu zmluvu, odchytal  32 stretnutí, absolvoval hosťovanie v FC Polotsk. Dve sezóny strávil v FC Neman Grodno. V FC Vitebsk sa neuplatnil. Dnepr Mogilev posilnil v januári 2020. Patrí k lepším brankárom v najvyššej súťaži Bieloruska, máperspektívu prebojovať sa do reprezentácie.

Dôležitou súčasťou mužsta je 35-ročný Dmytro Tereshchenko. Ešte ako dorastenec prestupoval na trase Dnipro Dnepropetrovsk – Dnepro Mogilev. V 126 zápasoch sa osemkrát tešil zo zápisu do streleckej listiny.V Diname Minsk sa nedokázal zabudovať do úvodnej jedenástky, požičalo si ho Dnepro Mogilev a Belshina Bobruisk. V rokoch 2014 až 2017 opäť nosil dres FK Dnepr Mogilev, po pôsobení v FK Gomel sa opäť vrátil. Na ihrisku veľa nabehá, má lepšiu defenzívu ako ofenzívu. Zúročuje skúsenosti.

Veľkým  talentom je 23-ročný stredopoliar Yuri Klochkov. Má schopnosti  tvoriť hru, je skvelý v hre jeden na jedného, nadštandardná je  jeho strela, pomôže aj pri defenzívnej činnosti. Značkou kvality sú jeho štandardné situácie. Niekedy by to shcelo  pri zakončení väčšiu efektivitu. V FC Chernomorets Novorossiysk mu vystavii  prvú  registračku, Kafa Feodosia je klub, v ktorom  pokračoval v kariére. Mogilev ho kúpil z FK  Slutsk.

Tridsaťpäťročný útočník Roman Volkov má pevné mesto v úvodnej jedenástke. Vychoval ho Lokomotiv Minsk, počas pôsobenia v Slavii Mozyr sa mu začalo  strelecky dariť. Pre FK Minsk vybojoval Bieloruský pohár 2012/13. dvakrát ho zamestnával  Naftan Novopolotsk. Vyšlo mu legionáčenie v FC Sfantful Gheorghe Suruceni, vyhral Moldavský pohár 2020/21. Vo februári 2022 sa upísal pre Mogilev.

Veľký  potenciál má v sebe Aleksandar Nemirko, 22-ročný stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Zdobí ho dôraz v osobných súúbojoch, ide  príkladom v bojovnosti. Futbalovú abecedu si osvojil v BATE Borisov, v A-mužstve sa nepresadil, požičali si ho Gomel a Dnepr Mogilev, 1.  januára 2021 si ho Mogilev kúpil. Deväťkrát sa predstavil v juniorských národných výberoch Bieloruska.

Záložník Pavel Bordukov vychodil v FC Dnipro Mogilev mládežnícku akadémiu, potom  hrával  aj za rezervu, v A-mužstve potreboval na 19 presných zásahov 119 štartov. V Belshine Bobruisk absolvoval 46 vystúpení, trikrát skóroval. Stadye Spartak sa stal opäť jeho futbalovým domovom vo februári 2021.

Kirill Gusev je najnebezbečnejším útočníkom. Dobre hlavičkuje, zdobí ho sila, v gólovej príležitosti  nezvykne zaváhať. Jeho rodiskom je Mogilev. Mužsto posilnil 30.  januára 2020. Na 15 presných zásahov potreboval 32 štartov. Absolvoval hosťovanie v klube Slomin-2017.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova