Mozyr

Cristian Dros je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. V FC Balti začínal kariéru,  v štyroch sezónach absolvoval 40 vystúpení. Cenné skúsenosti nadobudol počas pôsobenia v ASU  Politechnica Temešvár, aj keď v 30 zápasoch sa mu nepodarilo zapísať sa do listiny strelcov. V Spartaks Jurmala si vyskúšal futbal v Lotyšsku. Hosťovanie vo Slavii Mozyr sa zmenilo na prestup 14. januára 2022. Jedenásťkrát reprezentoval Moldavsko.  Je špecialistom  na  zahrávanie rohových kopov, zdobí ho obdivuhodné nasadenie, na ihrisku vždy nechá všetko.

Alternatívou do brány je 37-ročný Mikhalay Ramanyuk. Je odchovancom klubu, počas prvého pôsobenia odchytal jeden ligový duel, Polesie Kozenki je klub, kde pokračoval v kariére, potom sa vrátil do Slavie Mozyr a na svoje konto si pridal ďalšie dve stretnutia najvyššej súťaže Bieloruska. V FC Vendrich-97 Rechitsa sa o jeho mieste v bráne nepochybovalo, pre Naftan Novopolotsk vybojoval dvakrát Bieloruský pohár. V FC Gomel sa nepresadil. V rokoch 2015 až 2016 odvádzal dobré služby pre Slaviu Mozyr. Po pôsobení v FC Gorodeya sa 15. januára 2020 vrátil. V bráne dostáva momentálne prednosť Danila Sokol.

Georgi Bugulov patrík k najčastejšie nasadzovaným hráčom. Dokáže zahrať v obrane a v zálohe. Má 29 rokov, jeho rodiskom je Vladikavkaz, vo PFK FAYUR Beslan mu  vystavili prvú registračku. V Alanii Vladikavkaz hrával viac za rezervu ako  za A-mužstvo. Sperenta Nisporeni ho zamestnávala v Moldavsku, FC Rustavi v Gruzínsku. Slavia Mozyr si zabezpečila jeho služby 17. júla 2021.

O miesto v záložnej formácii bojuje Andrey Chukley. Vychovalo ho Dinamo Minsk, v roku 2004 prešiel k profesionálom, s osemgólovou bilanciou odohral 95 ligových duelov. Ural  Sverdlovsk Oblast je klub, kde strávil ďalšie tri sezóny, nastúpil na 50 stretnutí. Tyumen, FC Minsk, Vitebsk, Neman Grodno, Kauno Žalgiris, Jonava, Smolevichi-STI, Dnepr Mogilev a Ararat Jerevan boli jeho ďalšími  pôsobiskami. V rokoch 2008 až 2014 zozbieral v národnom výbere Bieloruska sedem štartov.

Ruslan Gurbanov sa najlepšie cíti na  pozícii zakončovateľa. V FC Rostov sa nepresadil, chodil po  hosťovaniach. Zviditeľnil sa v Neftci  Baku, na 19 presných zásahov potreboval 69 ligových štartov, raz vyhral ligu, raz pohár, požičali si ho Sumgayit FK a Hajduk Split. Dve sezóny obliekal dres Gabaly. Sabail, Kesla a Zira sú miesta, kde robil ďalšie futbalové kroky. V roku 2018 vypadol z reprezentácie, za Azerbajdžan odohral 26 zápasov, iba raz skóroval.

Obranca Semen Shestilovsky má isté miesto v základnej zostave. Dobré meno si urobil v bieloruskej dvadsaťjednotke, kde nastúpil na 32 stretnutí. V Diname Minsk hrával viac za  rezervu ako za A-mužstvo. V Bereza-2000 absolvoval  hosťovanie. Dres FC Gorodeya  obliekol 99-krát, raz skóroval, prispel k druholigovému titulu v ročníku 2015. Slaviu Mozyr posilnil 24. septembra 2020.

Lídrom mužstva je 31-ročný útočník Yawhen Borsukow. Vykonáva kapitánske povinnosti. Štyrikrát sa predstavil v dvadsaťjednotke Bieloruska. V FK Gomel prešiel mládežníckou akadémiou, s  bilanciou 62 vystúpení a 18 presných zásahov hosťoval vo Vedrich-97 Rakitsa. Po pôsobení  v FK  Lokomotiv Gomel sa vrátil do FK Gomel, kde dosiahol 36 štartov a 12  presných zásahov. Keď hrával za Dnepr Mogilev, dával málo gólov, vo Smolevichi reštartoval kariéru. Dres Slavie Mozyr oblieka od 1. júla 2020.  Dokáže v blízkosti brány súpera podržať loptu, zodpovedne si plní defenzívne povinnosti, je majstrom  prihrávky.

Valery Potorocha je stredopoliar s vyváženiou ofenzívnou a defenzívnou činnosťou. V  Svetlogorsku mu vystavili prvú registračku, na Slovensku ho zamestnával Bardejov, absolvoval 26 stretnutí. Vo Smolevichi robil ďalšie futbalové kroky. Výkonmi v Sputniku Retnitsa si vypýtal prestup do Dinama Brest, kde sa však nedokázal prebojovaťdo základnej zostavy. Do Slavie Mozyr prišiel 11. februára 2022.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova