Nacional Funchal

Ruben Micael vyrastal v CF Uniao Madeira, debut v profesionálnom zápase zažil ako 17-ročný. Pred ročníkom 2008/09 ho angažoval Nacional. V 42 zápasoch šesťkrát skóroval, darilo sa mu v pohárovej Európe. V Porte nemal isté miesto v úvodnej zostave, no na ihrisku sa objavoval často, podieľal sa na dvoch majstrovských tituloch, pri prvenstve v Európskej lige 2010/11 odohral s trojgólovou bilanciou osem duelov. Po legionárčení v Zaragoze, kde v ročníku 2011/12 absolvoval 33 vystúpení, sa vrátil do Portugalska, dohodol sa s Bragou. V lige dosiahol bilanciu 64 štartov a 11 presných zásahov, deväťkrát dostal šancu v zápase pohárovej Európy. V Shijiazhuang Ever Bright a v Maccabi Tel Aviv robil ďalšie futbalové kroky. Pred návratom do CD Nacional hrával za Pacos Ferreira a za Vitoriu Setubal. Figuroval v záverečnej nominácii na ME 2012, avšak na turnaji si nezahral. Portugalsko reprezentoval 16-krát.

Larry Azouni je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Narodil sa v Marseille, kde aj začínal v futbalom, v A-mužstve Olympique šancu nedostal, nepresadil sa ani keď si ho požičal Lorient. Do dobrej formy sa rozohral v Nimes, patril do úvodnej jedenástky, v 75 dueloch sa štyrikrát strelecky presadil. Pred príchodom do CD Nacional Funchal odvádzal dobré služby pre Kortrijk. V juniorských národných výberoch Francúzska zozbieral 19 štartov, potom prikývol na ponuku reprezentovať Tunisko. Debutoval v zápase kvalifikácie Afrického pohára národov v súboji s Togom, na konte má desať medzištátnych zápasov.

Riccardo Piscitelli bojuje o miesto v bráne, konkuruje mu Daniel. Prvú hernú prax získal ako hráč AC Miláno na hosťovaní v Carrarese, odchytal 23 stretnutí. Päť rokov figuroval v kádri Beneventa, absolvoval 26 štartov. V kariére pokračoval v Carpi, výkonmi v 18 dueloch si vyslúžil pozornosť z Dynama Bukurešť, dres menil 1. júla 2019. Zaznamenal 26 ligových vystúpení. V CD Nacional Funchal pôsobí od 3. augusta 2020. Osemkrát sa predstavil v juniorských reprezentáciách Talianska.

Stredopoliar Chico Ramos prišiel do mládežníckej akadémie ako 13-ročný z SC Varzim. V rezerve nastúpil na 101 duelov druhej najvyššej súťaže Portugalska, v A-mužstve dostal v lige tri šance. S Vitoriou Guimaraes sa dohodol 30. júna 2017. Absolvoval 14 vystúpení v lige, do dobrej formy sa rozohral na hosťovaní v SC Santa Clara, zaznamenal 41 štartov. Estadio da Madeira je jeho futbalovým domovom od 28. septembra 2020. Je 72-násobným juniorským reprezentantom Portugalska.

Alternatívou do stredu poľa je 21-ročný Vladan Danilovič. V auguste 2020 zažil premiéru v národnom výbere Bosny a Hercegoviny, reprezentoval dvakrát. Prvú registračku mu vystavili v FK Sutjeska Foča, v 16 stretnutiach sa mu nepodarilo zapísať sa do listiny strelcov. Počas pôsobenia v FK Borac Banja Luka odohral 100 stretnutí, deväťkrát skóroval. Súčasnému zamestnávateľovi patrí od 2. októbra 2020.

Bryan Roches sa dobre uviedol na MS 2015 dvadsaťročných, v tejto vekovej kategórii potreboval na šesť presných zásahov, v A-mužstve sa mu v 12 medzištátnych stretnutiach skórovať nepodarilo, reprezentuje Honduras. Real Espana je klub, kde rozbiehal kariéru, v 62 vystúpeniach dosiahol 30 gólov. Keď hrával za Orlando City, pôsobil tam aj Kaká. Potom ho opäť angažoval Real Espana, na hosťovanie. V Atlante United sa neuplatnil, na súčasnom pôsobisku má bilanciu 83 zápasov a 26 gólov.

Vysoký stredopoliar Abdullahi Alhassan figuruje v širšom kádri národného výberu Nigérie, reprezentoval dvakrát. Futbalovú abecedu si osvojil v FC Heart Academy. V FC Wikki Tourist sa stal profesionálom. V Akwa United sa pravidelne strelecky presadil, na hosťovaní v Austrii Viedeň sa od neho čakalo viac, nastúpil na 20 ligových duelov. Nacional Funchal si zabezpečil jeho služby 2. júla 2018.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova