Nancy

Obranca Abdelhamid El Kaoutari bol súčasťou olympijského mužstva Pima Verbeeka v roku 2012. V A-mužstve Maroka sa prvýkrát predstavil 4. júna 2011 v súboji s Alžírskom, reprezentoval 13-krát. Prvý profesionálny zápas odohral 12. mája 2008, za Montpellier nastúpil na 150 duelov druhej a prvej ligy, pričinil sa o majstrovský titul 2010/11. V júli 2015 ho angažovalo Palermo. Do základnej zostavy sa zapracovať nedokázal, cenné skúsenosti získal na hosťovaniach v Reims a v Bastii. Prišiel z AC Wydad, v januári 2019.

Tridsaťšesťročný Herve Lybohy patrí k najčastejšie nasadzovaným obrancom. Začínal v kluboch L’Entente SSG, Olympique Saint-Quentin, Racing Levallois 92, AFC Compiègne, Fréjus Saint-Raphaël. V Amiens SC bol oporou, nastúpil na 128 duelov, darilo sa mu v FC Paríž. Pred príchodom na súčasné pôsobisko hrával za Nimes. V reprezentácii Pobrežia Slonoviny šancu nedostal.

Alternatívou do záložnej formácie je 25-ročný rodák z Abidjanu Serge N’Guessan. Je odchovancom AFAD Djékanou. Stade Marcel-Picot sa stal jeho futbalovým domovom pred začiatkom sezóny 2016/17. Reprezentuje Pobrežie Slonoviny, v 13 medzištátnych zápasoch raz skóroval.

Pilierom obrany je 32-ročný Vincent Muratori. Futbalovú abecedu si osvojil v juniorských výberoch Monaka, v roku 2007 sa stal profesionálom. V 73 zápasoch sa mu nepodarilo dosiahnuť zápis do streleckej listiny. Do Nancy prestúpil 30. júla 2012. Pričinil sa o druholigový triumf 2015/16, absolvoval 164 duelov. Trikrát si zahral za francúzsku dvadsaťjednotku.

Ernest Saka je 10-násobným reprezentantom Guiney, debutoval 9. septembra 2018. Kariéru rozbiehal v kluboch L’Entente SSG, Poiré-sur-Vie a Amiens SC. So Štrasburgom vyhral v sezóne 2015/16 tretiu ligu, triumf umocnil postupom do najvyššej súťaže v ďalšom súťažnom ročníku. Káder Nancy vystužil 1. júla 2018. Pre mužstvo je najcennejší na pravej strane obrany.

Dvadsaťtriročný útočník Vagner reprezentuje Kapverdy, na konte má dva medzištátne zápasy. V Gil Vicente FC mu vystavili prvú registračku, prvý profesionálny duel absolvoval 13. januára 2015, zaznamenal 25 stretnutí a dva presné zásahy. V kádri Saint Etienne figuruje od 1. júla 2017. V rezervnom tíme potreboval na 11 presných zásahov 25 vystúpení, za A-mužstvo odohral štyri stretnutia. V Nancy hosťuje.

Dvadsaťsedemročný Baptiste Valette je prvou voľbou medzi tri žrde, konkurenciu mu robia Martin Sourzac a Hugo Constant. Jeho prvým klubom bol Montpellier HSC, za rezervu odchytal 10 zápasov. V Saint Etienne sa neuplatnil. Pôsobil aj vo Virtone a v Nimes. Súčasný zamestnávateľ ho získal pred týmto súťažným ročníkom.

Ande Dona Ndoh prišiel ešte ako dorastenec do AC Le Havre z klubu Unisport de Bafang, v A-mužstve sa nepresadil, na hosťovaní v Luzenac AP odohral so 14-gólovou bilanciou 30 zápasov. Po pôsobení v Rouene, kde na 21 presných zásahov potreboval 58 vystúpení, sa do Luzenac AP vrátil a staral sa o gólový nástrel mužstva. Pred transferom do Nancy obliekal dres Niortu, absolvoval 172 stretnutí, dosiahol 61 gólov. Štyrikrát dostal šancu v juniorskej reprezentácii Kamerunu.

Tridsaťročný Saliou Ciss vie zahrať na ľavej strane obrany i zálohy. Zdokonaľoval sa v akadémii FC Diambars, profesionálom sa stal v Tromsӧ. V najvyššej súťaži Nórska debutoval 5. mája 2010, nastúpil na 71 duelov. Do Valenciennes FC prestúpil za pol milióna eur. V 90 dueloch sa osemkrát strelecky presadil, potom zmenil dres, angažoval ho Angers, neskôr sa vrátil do Valenciennes FC na hosťovanie. Osemnásťkrát reprezentoval Senegal. Figuroval v záverečnej nominácii na MS 2018, tesne pred turnajom sa však zranil.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova