Neapol

Keď Piotr Zielinski hrával v doraste Zaglebia Lubin, zaujímali sa o jeho služby FC Liverpool, Bayer Leverkusen či Feyenoord Rotterdam, s A-mužstvo trénoval od pätnástich rokov, tesne pred dovŕšením plnoletosti prestúpil do Udinese Calcio. Tu odohral 19 ligových duelov, na hosťovaní v Empoli nastúpil na 63 stretnutí. SSC Neapol posilnil za 16 miliónov. Zaznamenal 142 ligových vystúpení a 17 presných zásahov. Aj jeho dvaja bratia Pawel a Tomasz sú profesionálnymi futbalistami. V národnom výbere Poľska debutoval 4. júna 2013 v súboji s Lichtenštajnskom. Na konte má 51 medzištátnych zápasov.

Amin Younes zozbieral v juniorských reprezentačných tímoch Nemecka 50 štartov. Bol členom mužstva, ktoré vyhralo Pohár konfederácií FIFA 2017, v piatich medzištátnych zápasoch sa dvakrát strelecky presadil. Kariéru rozbiehal v Borussii Mӧnchengladbach, za rezervu nastúpil na 37 duelov, za A-mužstvo na 31, hosťoval v Kaiserslauterne. V Ajaxe Amsterdam dosiahol ligovú bilanciu 69 duelov a 12 presných zásahov, pričinil sa o postup do finále Európskej ligy 2016/17. Káder SSC Neapol vystužil v júli 2018.

Nikola Maksimovič prestupoval zo Slobody Užice do CZ Belehrad po odohratí štyroch sezón, za 0,3 milióna eur. V júli 2013 odišiel na hosťovanie s opciou na trvalý prestup do FC Turín. Vybojoval si miesto v zostave na stopérskom poste, niekedy sa objavoval aj na pozícii pravého stredopoliara, 27. mája 2014 sa stal hráčom klubu. V kádri SSC Neapol figuruje od 31. augusta 2016. Druhú polovicu sezóny 2017/18 strávil na hosťovaní v Spartaku Moskva. Srbsko reprezentoval 24-krát. Najcennejší pre mužstvo je v strede obrany, použiteľný je aj na pozícii defenzívneho stredopoliara.

Obranca Mario Rui má na konte 51 vystúpení v juniorských národných výberoch, v A-mužstve Portugalska mu prvú šancu poskytol Fernando Santos v marci 2018, reprezentoval deväťkrát. Prvú hernú prax nadobudol v CD Fatima, kde bol na hosťovaní z Benfiky Lisabon. V Parme sa nedokázal presadiť, bol požičaný do Gubbia a do Spezie. Dobré meno si urobil v Empoli, kde nastúpil na 96 stretnutí druhej a prvej talianskej ligy. V AS Rím sa neuplatnil. Stadio San Paolo je jeho futbalovým domovom od 13. júla 2017.

Fabian Ruiz sa v zostave najčastejšie objavuje v strede zálohy, dokáže dobre zahrať aj na pravom krídle. Začínal v Betise Sevilla, za rezervu odohral s trojgólovou bilanciou 23 duelov, v A-mužstve sa v 56 ligových súbojoch trikrát presadil strelecky. Na hosťovaní v Elche absolvoval 18 zápasov. Neapol si zabezpečil jeho služby 5. júla 2018. Je šesťnásobným reprezentantom Španielska, debutoval 7. júna 2019.

Stredopoliar Allan profesionálnu kariéru rozbiehal vo Vasco da Gama, kde bol ako hráč Deportiva Maldonado na hosťovaní. Udine do jeho príchodu investovalo tri milióny, premiéru v talianskej lige absolvoval v zápase s Juventusom Turín v ročníku 2012/13. Pomohol k vybojovaniu účasti v Európskej lige 2013/14, v 104 ligových súbojoch sa iba raz objavilo jeho meno v streleckej listine. Dres SSC Neapol oblieka od sezóny 2015/16. Bol súčasťou majstrovskej partie na MS 2011 dvadsaťročných. V A-mužstve Brazílie sa predstavil deväťkrát.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 26-ročný Giovanni di Lorenzo. Najlepšie sa cíti na pravej strane obrany. Figuruje v širšom kádri národného výberu Talianska, reprezentaval dvakrát. V Reggine nastúpil na 58 duelov, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v AC Cuneo. Výkonmi v Matere si vyslúžil prestup do Empoli. V 73 zápasoch sa šesťkrát tešil z gólu. Neapol do jeho príchodu v júni 2019 investoval osem miliónov eur.Arkadiusz Milik
je fanúšikom Manchestru United, jeho vzorom je Cristiano Ronaldo. Už ako šestnásťročný absolvoval skúšky v Readingu a v Tottenhame Hotspur, no nakoniec sa rozhodol začať v rodnej krajine, v Katoviciach, profesionálom sa stal v Górniku Zabrze. V decembri 2016 ho Bayer Leverkusen kúpil za 2,6 milióna eur. V základnej zostave sa usadiť nedokázal, hosťoval v FC Augsburg. Aj Ajax Amsterdam si ho najprv 15. mája 2014 požičal, darilo sa mu strelecky a tak 1. apríla 2015 podpísal prestupové lístky. Neapol posilnil 1. augusta 2016. V kvalifikácii ME 2015 dvadsaťjedenročných zaznamenal deväť presných zásahov. V A-mužstve Poľska má bilanciu 49 vystúpení a 14 gólov.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova