Niort

Tridsaťjedenročný obranca Matthieu Sans je držiteľom kapitánskej pásky. Rodák z Toulonu v Monaku šancu nedostal, profesionálom sa stal v AC Arles Avignon, v Bastii bol súčasťou partie, ktorá z tretej ligy postúpila do najvyššej súťaže. Po hosťovaní v Gazélecu Ajaccio posilnil súčasného zamestnávateľa. S dvojgólovou bilanciou nastúpil na 118 stretnutí.

Najlepším strelcom mužstva je 23-ročný Ibrahim Sissoko. Začínal v L’Entente, ďalšími jeho klubmi boli Epinal a Béziers. V Loriente sa neuplatnil. Káder Niortu vystužil 1. júla 2019. Narodil sa vo Francúzsku, jeho predkovia pochádzajú z Mali.

Dvadsaťpäťročný Saturnin Allagbé je prvou voľbou do brány, konkuruje mu Quentin Braat. Do Niortu prišiel v lete 2014, z ASPA Cotonou. Odchytal 98 súbojov druhej najvyššej francúzskej súťaže. Reprezentuje Benin, na konte má 16 medzištátnych zápasov.

Issouf Paro je alternatívou na post stopéra. Vyrastal v EF Ouagadougou, ďalšie futbalové kroky robil v Južnej Afrike, v Santos FC. Za Niort nastúpil na 43 duelov druhej ligy. V národnom výbere Burkiny Faso debutoval v roku 2015, zúčastnil sa na Africkom pohári národov 2017, reprezentoval osemkrát.

Olivier Kemen sa narodil v kamerunskom meste Douala, v juniorských národných výberoch Francúzska zaznamenal 35 vystúpení. V mládežníckych akadémiách FC Metz a Newcastle United si osvojoval základy futbalovej abecedy, profesionálom sa stal v Lyone. V 32 zápasoch odohraných za rezervu dosiahol šesť presných zásahov, štyrikrát obliekol dres A-mužstva. Cenné skúsenosti získal na hosťovaní v Gazélecu Ajaccio. Do Niortu prišiel v júli 2019.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 22-ročný stredopoliar Louis Ameka. Začínal v CF Mounana, v Niorte pôsobí od 1. júla 2018. Hráva i za rezervu, v 23 vystúpeniach v A-mužstve dosiahol dva góly. Je sedemnásobným reprezentantom Gabonu.

Pedro Henrique dokáže zahrať v útoku i v zálohe. Kariéru rozbiehal v druholigovom brazílskom klube Bragantino, jeho prvým európskym klubom bol Fréjus Saint-Raphaël, dobré služby odvádzal pre Béziers. V lete 2017 ho angažoval Niort. Rozohrával sa na hosťovaní v Tubize.

Quentin Bena bol pri svojich futbalových začiatkoch útočník, teraz hráva na pozícii defenzívneho stredopoliara. Futbalové základy dostal v juniorských celkoch klubu, v A-mužstve debutoval 21. apríla 2017, odohral 32 duelov druhej najvyššej súťaže Francúzska, raz skóroval.

Thibaut Vion sa zúčastnil na ME 2012 devätnásťročných a MS 2013 dvadsaťročných. V juniorských národných výberoch Francúzska sa predstavil 20-krát. Profesionálom sa stal v rezerve Porta, za FC Méty odohral s dvojgólovou bilanciou 29 ligových duelov, hosťoval v RFC Seraing. S Niortom sa dohodol 30. augusta 2017.

Ibrahima Conté dostal prvú pozvánku do národného výberu Guiney v auguste 2017, reprezentoval trikrát. V rodnej krajine ho vychovávali Club Industriel de Kamsar a Satellite FC. Prvú profesionálnu zmluvu podpísal v Loriente, za rezervu nastúpil na 32 duelov, v A-mužstve dostal šancu 26-krát. Do Niortu bol v sezóne 2018/19 požičaný, 26. júla 2019 podpísal prestupové lístky.

Brahim Konaté šesťkrát reprezentoval Francúzsko dvadsaťročných. Je odchovancom Auxerre, za rezervu nastúpil na 37 duelov, 64-krát dostal šancu v A-mužstve. Stade Rene Gaillard je jeho futbalovým domovom od 14. augusta 2018.

Dvadsaťšesťročný Florian Lapis hráva na pravej strane obrany. Začínal v rezerve FC Paríž, ďalšími jeho klubmi boli Saint-Denis, La Rochelle a Béziers. Premiéru v drese Niortu absolvoval 27. júna 2018. Dostáva prvé pozvánky z národného výberu Martiniku, v medzištátnom zápase sa ešte neobjavil.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova