Nottingham

Adlene Guedioura patrí v momentálnom kádri k najskúsenejším. Zviditeľnil sa v Charleroi, prvým jeho anglickým zamestnávateľom bol Wolverhampton Wanderers. Počas prvého pôsobenia v Nottinghame v rokoch 2012 až 2013 odohral 59 duelov druhej najvyššej súťaže. Premier League okúsil počas pôsobení v Crystal Palace a vo Watforde. Do Nottinghamu sa vrátil 31. januára 2018. Za Alžírsko nastúpil na 40 stretnutí. Jeho najsilnejšou futbalovou zbraňou je defenzívny súboj, vyniká v plnení taktických pokynov trénera.

Diogo Goncalves v tíme hosťuje, je hráčom Benficy Lisabon. V juniorských výberoch Portugalska zozbieral 69 vystúpení, momentálne má vo výbere do 21 rokov bilanciu 11 zápasov a osem presných zásahov. Za rezervu Benfiky nastúpil na 86 duelov, strelil 16 gólov, v ročníku 2017/18 zaznamenal sedem ligových zápasov v drese A-mužstva.

Stredopoliar Ben Watson vykonáva kapitánske povinnosti. Vyrastal v Crystal Palace, v roku 2003 podpísal prvý profesionálny kontrakt, v 169 zápasoch 18-krát skóroval. Figuroval v širšom kádri anglickej dvadsaťjednotky. Po prestupe do Wiganu sa išiel rozohrať do QPR a neskôr do WBA. Môže sa pochváliť víťazstvo v Anglickom pohári 2012/13, odohral 77 duelov Premier League, 34-krát sa predstavil v druhej najvyššej súťaži. V ročníku 2014/15 pomohol Watfordu k postupu medzi anglickú ligovú elitu. Zdobí ho profesionálny prístup, bojovnosť, zodpovednosť, nasadenie.

Lewis Grabban spláca investíciu vloženú do jeho príchodu, plní úlohy zakončovateľa. Pravidelne začal hrávať v Millwalle, v Rotherhame potreboval na 18 presných zásahov 43 vystúpení, v Bournemouthe dosiahol v 87 zápasoch 35 gólov. Hrával aj za Norwich, opäť Bournemouth, Reading, Sunderland a Aston Villu. Tridsaťročný Angličan dostal niekoľko pozvánok z reprezentácie Jamajky, na ihrisku sa ešte neobjavil.

Costel Pantilimon je prvou voľbou trénera Aitora Karanku medzi tri žrde. Dvojmetrový brankár začínal v Politechnike Temešvár, jednotkou sa stal v máji 2008, na lavičku usadil Mariusa Popu. Pred sezónou 2011/12 prišiel na ročné hosťovanie do Manchestru City, 1. februára sa stal hráčom klubu. Odchytal 29 majstrovských zápasov, z toho sedem ligových. V Sunderlande patril do základnej zostavy, absolvoval 45 ligových duelov. Dres súčasného zamestnávateľa oblieka od 31. januára 2018. Rumunsko reprezentoval 27-krát, figuroval v nominácii na ME 2016, na turnaji sa však predstavil Ciprian Tatarusanu.

Joao Carvalho sa 14. júna 2018 stal najdrahším príchodom do klubu, prišiel za 15 miliónov eur. Osemdesiat zápasov odohral za rezervu, v A-mužstve Benfiky dostal v lige šancu sedemkrát, 15-krát si zahral na hosťovaní vo Vitoriii Setubal. Technikou obdarený stredopoliar dosiahol v 18 zápasoch v portugalskom národnom výbere dvadsaťjedenročných šesť gólov.

Michael Dawson sa v Nottinghame stal profesionálom v novembri 2000, debutoval 1. apríla 2002. V nasledujúcom ročníku bola ozdobou tímu stopérska dvojica, ktorú vytvoril s veteránom Desom Walkerom. Šieste miesto stačilo na účasť v play-off o postup do Premier League, tu však uspeli futbalisti Sheffieldu United. Potom ho pribrzdili zdravotné problémy. Vrátil sa po trénerskej rošáde, keď Paula Harta na lavičke nahradil Joe Kinnear. Dôrazný 188 cm vysoký obranca odohral za Nottingham Forest so sedemgólovou bilanciou 84 zápasov. Historicky prvý zostup Nottinghamu do tretej najvyššej súťaži neuniesol a rozhodol sa pre zmenu dresu. Prestupoval s ním aj spoluhráč Andy Reid, Tottenham investoval do príchodu tejto dvojice posledný prestupový deň januára 2005 osem miliónov libier. V strede obrany sa skvele dopĺňal s Ledleym Kingom, prebojoval sa do národného výberu Anglicka, reprezentoval v štyroch prípadoch. V Hull City zažil tiež dobré časy, do Nottinghamu sa vrátil 30. mája 2018.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova