Nový Zéland

Chris Wood na tohtoročnom Pohári konfederácií FIFA plnil úlohy kapitána. Dvadsaťpäťročný hrotový útočník je v dobrej forme, za Leeds dosiahol v 83 vystúpeniach 41 presných zásahov, darí sa mu aj momentálne v FC Burnley. V ročníku 2009/10 sa pričinil o postup West Bromwichu Albion do najvyššej súťaže, prepracovať sa do Premier League sa mu podarilo aj s Leicestrom v sezóne 2013/14. V reprezentácii potreboval na 24 gólov 54 duelov, prvé kroky tu robil na svetovom šampionáte v Juhoafrickej republike, kde síce ešte nepatril do základnej zostavy, no zasiahol do duelov s Talianskom a Paraguajom, v ktorých Nový Zéland uhral prekvapujúce remízy.

Použiteľný je na ľavej strane defenzívnej formácie i na mieste stopéra. Za Ipswich Town už stihol odohrať 245 zápasov v ligových súťažiach, z hráčov figurujúcich momentálne v kádri je služobne v tomto tíme najdlhšie. Narodil sa v Anglicku, no vyrastal na Novom Zélande, keď sa ten definitívne stal účastníkom MS 2010, prikývol na ponuku trénera Rickieho Herberta. Na turnaji v Juhoafrickej republike absolvoval kompletnú minutáž. Históriu reprezentácie Nového Zélandu prepisoval 23. mája 2012, keď sa stal najmladším kapitánom. V máji 2016 sa súčasný kouč Anthony Hudson nechal počuť, že hráč s takým prístupom ako Tommy Smith nemá v jeho tíme čo hľadať.

Marco Rojas debutoval v austrálskej lige pod vedením Rickieho Herberta 13. septembra 2009, v marci 2011 prestúpil z Wellingtonu do Melbourne Victory. Novú motiváciu videl v prestupe do Stuttgartu, ktorý sa uskutočnil pred sezónou 2013/14, no v Nemecku sa presadiť nedokázal. Jeho cenu na futbalovom trhu zvýšilo hosťovanie v FC Thun, počas ktorého odohral 37 ligových duelov. Po návrate do Melbourne Victory sa často zapisoval do streleckých listín, čo si všimli v Heerenveene. Rodák z Hamiltonu, 168 cm vysoký ofenzívny stredopoliar reprezentoval 34-krát. V roku 2012 preberal ocenenie pre najlepšieho hráča Oceánie.

Glen Moss súperí so Stefanom Marinovicom o post brankárskej jednotky. Prelomom v jeho kariére bol angažmán vo Wellingtone Phoenix. Začínal tu v auguste 2007, darilo sa mu aj následne v Melbourne Victory a v Gold Coast United. Od roku 2012 až donedávna, keď prestúpil do Newcastle Jets, bol veľkou oporou Wellingtonu Phoenix. Prvý zo súčasných 29 zápasov v reprezentácii absolvoval v roku 2006, na MS 2010 chytal Mark Paston.

Obranca Winston Reid sa narodil na Novom Zélande, avšak ako 10-ročný sa presťahoval do Dánska, kde má rodinu. Profesionálom sa stal v FC Midtjylland, v najvyššej súťaži debutoval už ako 17-ročný, celkovo v nej odohral 84 stretnutí. Piateho augusta 2010 sa dohodol na dlhodobom kontrakte s West Hamom. V Londýne zotrval aj keď jeho zamestnávateľ vypadol v ročníku 2010/11 z Premier League. V roku 2006 dostal dánsky pas, túto krajinu reprezentoval v juniorských kategóriách. V drese reprezentácie Nového Zélandu sa prvýkrát predstavil tesne pred MS 2010. Nie v dobrom na neho spomínajú slovenskí fanúšikovia, vo vzájomnom zápase na svetovom šampionáte v Juhoafrickej republike v záverečných minútach zápasu stanovil gólový účet na 1:1. Keď Ryan Nelsen skončil v reprezentácii, prebral kapitánske povinnosti a úlohy lídra defenzívnej formácie.

Michael McGlinchey patrí k odchovancom Celticu Glasgow. V Škótsku sa nepresadil a tak po úspešnej skúške posilnil Central Coast Mariners. Odohral tu s 11-gólovou bilanciou 120 stretnutí, opäť skúšal šťastie v Škótsku, na hosťovaní v Motherwelle. Momentálne patrí medzi najväčšie opory Wellingtonu Phoenix. Všestranný stredopoliar sa blysol v baráži MS 2010, v ktorej Nový Zéland vyradil Bahrajn. Zúčastnil sa na MS 2010 a na olympiáde v roku 2012. Reprezentoval 48-krát.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova