Orléans

Tridsaťtriročný Cedric Cambon je pilierom obrany. V roku 2005 sa stal európskym šampiónom s francúzskou devätnástkou. Kariéru rozbiehal v rodnom meste Montpellier, odohral 26 ligových duelov. Počas legionárčenia v Litexe Loveč prispel k víťazstve v Bulharskom pohári v sezóne 2007/08, v lige dostal šancu 26-krát. Po návrate do Francúzska pomohol Evianu k druholigovému prvenstvu v sezóne 2010/11. Ďalším jeho klubom bolo Le Havre, so súčasným zamestnávateľom sa dohodol 24. júla 2017.

Isté miesto v základnej zostave má Joseph Lopy, 27-ročný Senegalčan hráva na pozícii defenzívneho stredopoliara. Začínal v Sochaux, za rezervu nastúpil na 22 stretnutí, 56-krát sa predstavil v drese A-mužstva. Keď mu nepredĺžili pracovnú zmluvu, upísal sa pre US Boulogne, zaznamenal 21 vystúpení a štyri presné zásahy. Do Orléans prišiel 1. júla 2018, predtým odvádzal dobré služby pre Clermont.

Obranca Stephane Lambese figuruje v širšom kádri národného výberu Haiti, reprezentoval štyrikrát. Futbalové základy dostal v mládežníckej akadémii PSG, v A-mužstve sa neuplatnil, v rezerve odohral 45 stretnutí. Ďalšie futbalové kroky robil v Blois Foot 41, v rezerve Lorientu a v Stade Laval. Káder US Orléans vystužil 1. júla 2019.

Jeremy Vachoux je prvou voľbou medzi tri žrde, konkurenciou sú mu Thomas Renault a Alexis Sevestre. Jeho prvým pôsobiskom bola rezerva Saint Etienne, pred ročníkom 2014/15 prestúpil do Lens. Dres B-mužstva obliekol 24-krát, v prvom tíme odchytal 51 duelov. Stade de la Source je jeho futbalovým domovom od 1. júla 2019.

Vincent Thill je veľkou nádejou luxemburského futbalu. Talent dedil, je synom Sergeho Thilla, 14-násobného reprezentanta, jeho bratia Sebastian i Olivier tiež hrávajú za národný výber Luxemburska. Devätnásťročný ofenzívny stredopoliar je rodákom z Luxemburgu, v reprezentácii dostal prvýkrát šancu 25. marca 2016, na konte má 25 medzištátnych zápasov.  Je hráčom FC Méty, v US Orléans hosťuje.

Po tom čo Anthony Le Tallec upútal v juniorských reprezentačných výberoch Francúzska, angažoval ho Liverpool. Mužstvo vtedy viedol Gerard Houllier. Zotrval v materskom klube Le Havre na hosťovaní, v 54 zápasoch sa sedemkrát strelecky presadil. Neskôr si ho požičali aj Saint Etienne, Sunderland a Sochaux. Za Liverpool odohral 17 stretnutí Premier League, pri prvenstve v Lige majstrov 2004/05 dostal šancu v troch zápasoch. Aj v Le Mans bol najprv na hosťovaní, keď sa uplatnil, podpísal prestupové lístky. Po vypadnutí z najvyššej súťaže prestúpil za tri milióny eur do Auxerre, kde sa mu darilo, rovnako ako vo Valenciennes. Pred príchodom do US Orléans legionárčil v Atromitose a v Astre Giurgiu. Damien Le Tallec je jeho mladším bratom.

Stredopoliar Maxime D’Arpino patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom. Dvadsaťtriročný rodák z Villeurbanne zozbieral v juniorských národných výberoch Francúzska deväť vystúpení. Futbalovú abecedu si osvojil v Lyone, v roku 2015 podpísal prvý profesionálny kontrakt, za rezervu nastúpil na 68 duelov, deväťkrát skóroval. V Orléans bol najprv na hosťovaní, 1. júla 2018 sa stal hráčom klubu.

Dvadsaťštyriročný Thomas Ephestion je alternatívou do záložnej formácie. Prvú registračku mu vystavili vo Valenciennes, v kariére pokračoval v B-mužstve Marseille. Ďalším jeho klubom bol AS Béziers. Do Lens prestúpil v júli 2017, v 21 zápasoch dosiahol dva presné zásahy, hrával i za rezervu. Súčasný zamestnávateľ ho angažoval 31. augusta 2018, 23. marca 2019 prvýkrát reprezentoval Martinik.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova