Osnabrück

Dvadsaťdeväťročný Philipp Kühn je prvou voľbou medzi tri žrde. Rot-Weiss Ahlen je klub, kde rozbiehal kariéru, zaznamenal 15 štartov. Ďalšie futbalové kroky robil ako hráč Sandhausenu na hosťovaní Rot-Weiss Oberhausen, odchytal 57 stretnutí. Dobré služby odvádzal pre Viktoriu Kolín. Na súčasné pôsobisko prišiel 1. júla 2018, z SV Drochtersen/Assel. V sezóne 2018/19 sa podieľal na treťoligovom prvenstve.

Pilierom obrany je 31-ročný Timo Beerman. Jeho silnou zbraňou je defenzívny súboj, zakladá si na sile a na bojovnosti. Je odchovancom VfL Osnabrück, počas prvého pôsobenia v klube odohral s päťgólovou bilanciou 48 stretnutí. S Heidenheimom sa dohodol 4. júna 2013. Absolvoval 106 duelov, štyrikrát sa tešil z gólu. Po návrate do VfL Osnabrück nastúpil na 30 duelov. Jeho mladší brat Malte Beerman je tiež profesionálnym futbalistom.

Marc Heider je držiteľom kapitánskej pásky. Jeho rodiskom je Sacramento, vychoval ho Osnabrück, v roku 2003 podpísal prvú profesionálnu zmluvu, v 16 dueloch sa dvakrát strelecky preadil. V rezervnom tíme Werderu Brémy Zaznamenal 84 vystúpení, strelil 16 gólov. Keď hrával za Holstein Kiel, zviditeľnil sa. Na 73 presných zásahov potreboval 221 štartov, potom sa vrátil do VfL Osnabrück. Odohral 153 stretnutí, strelil 26 gólov.

Alternatívou do obrany je 25-ročný Manuel Haas. V juniorských národných výberoch Rakúska zozbieral 22 vystúpení. Zdokonaľoval sa v Salzburgu, v FC Liefering sa stal profesionálom. Zaznamenal 19 štartov. Tri sezóny ho zamestnával Kapfenberger SV, v 97 dueloch strelil šesť gólov. V SKN St. Pӧlten sa rozohral do dobrej formy, legionárčenie v NK Inter Zaprešič sa mu nepodarilo. Pred príchodom do Nemecka hrával za SV Ried. Zakladá si na dôraze v osobných súbojoch.

Obranca Maurice Trapp má isté miesto v základnej zostave. V Unione Berlín hrával oveľa viac za rezervný tím, v A-mužstve dostal desať šancí, keď si ho požičala Hansa Rostock, získal cenné skúsenosti. Ďalším jeho pôsobiskami boli Goslarer SC, Berliner AK a Chemnitzer FC. V Osnabrücku má bilanciu 76 vystúpení a štyri góly.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 27-ročný stopér Lucas Guggaging. V mládežíckej akadémii Salzburgu sa priučil futbalovej abecede. Kariéru rozbiehal v FC Liefering, absolvoval 54 štartov. Dres FSV Frankfurt obliekol v 25 dueloch druhej najvyššej súťaže Nemecka. Vo Fürthe nemal isté miesto v úvodnej jedenástke, no na ihrisku sa objavoval často, nastúpil na 53 druholigových duelov. V júli 2019 si jeho služby zabezpečil Osnabrück. Jedenásťkrát sa predstavil v dvadsaťjednotke Rakúska.

Dôležitou súčasťou mužstva je 30-ročný Ulrich Taffertshofer. Najlepšie sa cíti na poste defenzívneho stredopoliara, použiteľný je aj v strede obrany. Prvú registračku mu vystavili v TSV 1860 Mníchov, v SV Wacker Burghausen pokračoval v kariére, absolvoval 58 štartov. V Unterhachingu odohral so sedemgólovou bilanciou 94 stretnutí. Na súčasnom pôsobisku má bilanciu 93 vystúpení a jeden gól. Jeho brat Emanuel Taffertshofer pôsobí v SV Wehen Wiesbaden.

Alternatívou do útoku je 32-ročný Andrew Wooten. Výkonmi vo Wormatii Worms si vyslúžil prestup do Kaiserslauternu. V rezerve sa mu strelecky darilo, v A-mužstve absolvoval 12 vystúpení. Dobré služby odvádzal pre SV Sandhausen, na 48 presných zásahov potreboval 161 zápasov. V 23 zápasoch odohraných za Philadelphiu Union sa mu skórovať nepodarilo. Pred príchodom do VfL Osnabrück hrával za Admiru Wacker. Raz reprezentoval USA.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova