Östersund

Samuel Mensiro je lídrom defenzívy. Right to Dream Academy je miesto, kde si osvojil základy futbalovej abecedy. Bol ústrednou postavou partie, ktorá pre Östersund vybojovala postup z tretej ligy do najvyššej súťaže. V rokoch 2011 až 2013 odohral 59 zápasov, za ročník 2013 preberal ocenenie pre najlepšieho hráča klubu. Potom prestúpil do Örebra, kde si nevybojoval miesto v základnej zostave. Do Östersundu sa vrátil 25. novembra 2015. Zaslúžil sa o triumf vo Švédskom pohári 2016/17, v dobrej forme ho zastihla Európska liga 2017/18.

Dino Islamovič sa zdokonaľoval v doraste Fulhamu, profesionálom sa stal v Groningene, debutoval 17. júla 2014 v zápase Európskej ligy s Aberdeenom. Pričinil sa o zisk národného pohára 2014/15, v holandskej najvyššej súťaži nastúpil na 11 stretnutí. Ďalšie futbalové kroky robil v Trelleborgu, so sedemgólovou bilanciou odohral 28 zápasov. Na súčasnom pôsobisku potreboval na 16 presných zásahov 50 vystúpení. Je 22-násobným juniorským reprezentantom Švédska.

Dvadsaťdeväťročný Tom Pettersson sa najlepšie cíti na ľavej strane obrany. Je odchovancom FC Trollhättan. Ďalším jeho klubom bol Atvidaberg, v 51 zápasoch sa päťkrát zapísal do listiny strelcov, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v OH Leuven. V IFK Gӧteborg pomohol k pohárovému prvenstvu 2014/15, v lige dostal šancu 44-krát, desaťkrát si zahral v Európskej lige. Östersunds FK ho angažoval 9. januára 2017. V národnom výbere Švédska dvadsaťjedenročných absolvoval päť stretnutí.

Alternatívou do záložnej formácie je 26-ročný Simon Kroon. Začínal v Malmӧ FF, nastúpil na 51 ligových duelov, prispel k majstrovským titulom v sezónach 2013 a 2014. V pohárovej Európe zaznamenal 16 vystúpení. Potom hrával za Sonderjyske a FC Midtjylland. V priebehu sezóny 2017 posilnil Östersunds FK. Na konte má 11 štartov v juniorských národných výberoch Švédska.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí Isak Ssewankambo. Začínal vo futbalovej akadémii Chelsea, prvé skúsenosti v profesionálnom futbale získal v Brede. V januári 2015 uspel na skúške v Derby County. Nepresadil sa, v marci 2016 sa dohodol s Molde FK, mužstvo vtedy viedol Ole Gunnar Solskjaer. Nastúpil na 30 ligových duelov, po hosťovaní v Malmӧ prikývol na ponuku z Östersundu. Platný je v obrane i na pozícii defenzívneho stredopoliara. Vyniká v úspešnosti v osobnom súboji. V juniorských reprezentáciách Švédska zozbieral 49 vystúpení.

Aly Keita dostáva v bráne viac príležitostí ako Sixten Mohlin. Narodil sa vo Švédsku, figuruje v širšom kádri národného výberu Guiney, nastúpil na šesť medzištátnych zápasov, debutoval 18. októbra 2018 v súboji s Rwandou. Kariéru rozbiehal v Syrianska IF, do dobrej formy sa rozchytal vo Västeras SK. Jämtkraft Arena sa stala jeho futbalovým domovom 1. januára 2014.

Stredopoliar Charlie Colkett získal prvú hernú prax ako hráč Chelsea na hosťovaniach, požičali si ho Bristol City, Swindon Town, Vitesse Arnhem a Shrewsbury Town. Östersund si zabezpečil jeho služby 25. januára 2019. V juniorských národných výberoch Anglicka zaknihoval 24 vystúpení.

Marco Weymans dokáže zahrať na ľavej strane obrany i na ľavej strane zálohy. Najprv ho neúspešne skúšal Fulham, následne sa dohodol na trojročnej pracovnej zmluve s Cardiffom. V lige šancu nedostal. Počas pôsobenia v Tubize v 39 dueloch trikrát skóroval. Je 32-násobným juniorským reprezentantom Belgicka.

Obranca Noah Sonko Sundberg má isté miesto v základnej zostave. Je držiteľom bronzovej medaily z MS 2017 sedemnásťročných, v juniorských reprezentáciách Švédska nastúpil na 39 stretnutí. Je odchovancom AIK Štokholm, v 29 zápasoch sa dvakrát trafil do siete, počas hosťovania v GIF Sundsvall absolvoval 51 ligových stretnutí. Do Östersundu prestúpil 9. januára 2018.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova