Oviedo

K najlepším stopérom v druhej španielskej lige patrí 23-ročný Edgar Gonzalez. Prvú hernú prax získal ako hráč Espanyolu na hosťovaní v UE Cornella. Šiesteho júla 2018 vystužil káder Betisu Sevilla. V rezerve zaznamenal 50 štartov, dres A-mužstva obliekol 10-krát. Od 3. septembra v Oviede hosťuje. V obrannom súboji je prakticky neprekonateľný, ide príkladom v nasadení, v bojovnosti.

Stredopoliar Giorgi Aburjania debutoval v národnom výbere Gruzínska 29. marca 2016 v súboji s Kazachstanom, reprezentoval 20-krát. V rodnej krajine hrával za Metalurgi Rustavi, Dilu a Lokomotivi Tbilisi. Legionárčenie odštartoval pôsobením v Anorthosise Famagusta, prvým jeho zamestnávateľom v Španielsku bol Gimnastic Tarragona. Druhého augusta 2016 Sevilla do jeho príchodu investovala milión eur. Obliekal dres rezervy, absolvoval 35 stretnutí, požičali si ho Lugo a Twente Enschede. Oviedo posilnil 20. septembra 2020.

Stredopoliar Sergio Tejera je trojnásobným juniorským reprezentantom Španielska, pričinil sa o druhé miesto na MS 2007 sedemnásťročných. Do mládežníckej akadémii Chelsea prišiel z RCD Espanyol. V A-mužstve šancu nedostal, do dobrej formy sa dostal na hosťovaní v Mallorce, neskôr sa stal hráčom klubu. V lete 2012 sa stal súčasťou hráčskej rošády, vrátil sa do RCD Espanyol, opačným smerom prestupoval Javi Marquez. Odohral 12 ligových duelov, požičalo si ho Deportivo Alavés. V Gimnasticu Tarragona mal pevné miesto v úvodnej jedenástke, zaznamenal 98 vystúpení a sedem presných zásahov. Oviedo ho zamestnáva od 11. júna 2018.

Obranca Christian Fernandez je držiteľom kapitánskej pásky. Začínal v Racingu Santander, v rezerve sa v 108 dueloch 16-krát radoval zo streleného gólu, v A-mužstve odohral s osemgólovou bilanciou 90 stretnutí ligy, hosťoval v UD Las Palmas. Výkonmi v Almerii si vypýtal prestup do Major League Soccer. Pôsobil v D.C. United. Keď sa vrátil do UD Las Palmas, absolvoval 16 stretnutí, požičala si ho Huesca. Oviedo ho angažovalo 7. júla 2016. Nastúpil na 141 zápasov, osemkrát skóroval.

Mossa je prvou voľbou na ľavý kraj obrany. Zakladá si na dôraze v osobných súbojoch a na sile, ide príkladom v bojovnosti, skvelá fyzická kondícia mu umožňuje v záveroch zápasov vystupňovať výkon. Keď začínal v Levante, hrával oveľa viac za rezervu ako za A-mužstvo. Vo Valencii stačili jeho schopnosti iba za rezervný tím. Po návrate do Levante opäť obliekal dres B-mužstva. V Gimnasticu Tarragona sa o jeho mieste v úvodnej jedenástke nepochybovalo, nastúpil na 116 stretnutí. Estadio Municipal Carlos Tertiere je jeho futbalovým domovom od 31. júla 2017.

Juniorský reprezentant Ghany Samuel Obeng má všetky predpoklady stať sa prvotriednym útočníkom. Zakladá si na dobrom fyzickom fonde, je rýchly, priebejný, vie sa presadiť v súbojoch jeden na jedného. Do rezervy FC Girona prišiel z dorastu Getafe, v 29 dueloch sa päťkrát strelecky presadil, po hosťovaní v Granollers posilnil Calahorru. Oviedo ho angažovalo 1. júla 2019.

Alternatívou na pravú stranu obrany je Diego Johannesson. V januári 2016 mu Lars Lagerbäck a Heimir Hallgrimsson poslali prvú pozvánku reprezentovať Island, na konte má tri medzištátne zápasy. S výnimkou krátkeho hosťovania v Cartagene prežil celú profesionálnu kariéru v Oviede. V rezervnom tíme absolvoval 85 stretnutí, v A-mužstve 121.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova