Pacos Ferreira

Tridsaťpäťročný Luiz Carlos je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Sao Cristovao je klub, kde mu vystavili prvú registračku, v kariére pokračoval v Ipatinga FC. Legionárčenie úspešne odštartoval vo Freamunde, počas prvého pôsobenia v FC Pacos Ferreira absolvoval 55 ligových štartov. Zviditeľnil sa v Brage, odohral 72 ligových duelov, v ročníku 2015/16 dvíhal nad hlavu Portugalský pohár. Cenné skúsenosti získal počas pôsobenia v Al-Ahli Saudi FC. Vyskúšal si futbal v Turecku, hrával za Osmanlispor. Do FC Pacos Ferreira sa vrátil pred ročníkom 2019/20.

Isté miesto v základnej zostave má 31-ročný stopér Marco Baixinho. V mládežníckej akadémii Sportingu Lisabon strávil sedem rokov, profesionálom sa stal v treťoligovom CD Carregado. V 69 zápasoch dosiahol sedem presných zásahov. V lete 2011 prestúpil do CD Mafra. Absolvoval 116 duelov, trénersky ho tam viedol aj Jorge Simao, ktorý ho angažoval pre súčasného zamestnávateľa, dres menil 23. júna 2015. Zaznamenal 126 štartov a deväť presných zásahov.

Joao Amaral sa najlepšie cíti na krídle. Candal, Padroense, Mirandela, Pedras Rubras a Oliveirense sú kluby, kde začínal. Do dobrej formy sa rozohral vo Vitorii Setubal, premiéru v najvyššej súťaži zažil 21. augusta 2016, na 14 gólov potreboval 64 vystúpení, výkonmi si vyslúžil pozornosť z Benficy, no už o tri mesiace neskôr sa dohosol s Lechom Poznaň. Získal prvé skúsenosti v pohárovej Európe, v 40 ligových dueloch sa 11-krát strelecky presadil. V FC Pacos Ferreira je na hosťovaní.

Luther Singh sa blysol na Africkom pohári národov 2017 dvadsaťročných, stal sa kráľom strelcov, umiestnil sa v ideálnej jedenástke turnaja. V A-mužstve Južnej Afriky absolvoval dve medzištátne stretnutia. Ešte ako dorastenca ho skúšali Vasco da Gama a Fluminense. Vo švédskom GAIS podpísal prvú profesionálnu zmluvu. V 36 zápasoch nastrieľal 11 gólov. V Brage stačili jeho schopnosti iba na rezervný tím, so 14-gólovou bilanciou odohral 52 duelov, požičali si ho Chaves, Moreirense a Pacos Ferreira.

Dvadsaťsedemročný Jordi je prvou voľbou medzi tri žrde. Volta Redonda je klub, kde začínal, ešte vo veku juniora prešiel do CR Vasco da Gama, po štyroch rokoch v mládežníckej akadémii ho preradili k profesionálom. Najprv veľa šancí nedostával, prednosť dostával Martin Silva. Zaznamenal 34 ligových vystúpení. Vo forme sa udržiaval na hosťovaniach, požičali si ho Tractor Sazi a CS Alogoano. Estadio da Mata Real je jeho futbalovým domovom od 24. augusta 2020.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 24-ročný stredopoliar Stephen Eustaquio. Profesionálom sa stal v SCU Torreense, v Leixoes SC pokračoval v kariére. Dobré služby odvádzal pre Chaves. V mexickom Cruz Azul nedal o sebe výraznejšie počuť. V decembri 2019 prišiel do FC Pacos Ferreira na hosťovanie, v januári 2021 podpísal prestupové lístky. Transfer sa uskutočnil za 2,5 milióna eur. V dvadsaťjednotke Portugalska nastúpil na sedem duelov, vo februári 2019 prikývol na ponuku reprezentovať Kanadu, na konte má jeden medzištátny zápas.

Dvadsaťtriročný rodák z Porta Fernando Fonseca hráva na pravej strane obrany. Do mládežníckej akadémie FC Porto prišiel z Boavisty. O jeho futbalový rast sa najviac zaslúžil tréner Antonio Folha. Do rezervy ho preradili v sezóne 2016/17, nastúpil na 32 duelov, v A-mužstve sa predstavil raz, na jeho poste odvádzal vynikajúce výkony Maxi Pereira, cenné skúsenosti nadobudol na hosťovaní v CD Estoril. V Gil Vicente sa mu darilo, strávil tam sezónu 2019/20. V septembri 2020 posilnil Pacos Ferreira. V juniorských reprezentáciách Portugalska dostal šancu 29-krát.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova