Paderborn

Neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy je 24-ročný Jamilu Collins, hráva na ľavej strane obrany. Začínal v Rijeke, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v októbri 2012. V A-mužstve sa nepresadil, pôsobil v rezervnom tíme, chodil po hosťovaniach. Začiatkom septembra 2017 uspel na skúške v Paderborne. Je deväťnásobným reprezentantom Nigérie.

Prvou voľbou medzi tri žrde je 25-ročný Leopold Zingerle. Je rodákom z Mníchova, začínal v rezerve Bayernu, odchytal 50 duelov. Vo Fürthe sa neuplatnil. Ďalším jeho zamestnávateľom bol Magdeburg, 1. júla 2017 posilnil súčasného zamestnávateľa. V juniorských reprezentačných výberoch Nemecka zozbieral tri štarty.

Tridsaťtriročný Uwe Hünemeier sa najlepšie cíti na pozícii stopéra. Kariéru rozbiehal v rezervnom tíme Borussie Dortmund, v 130 zápasoch dosiahol 13 presných zásahov. Päťkrát sa dostal v A-mužstve na ihrisko v nemeckej najvyššej súťaži. Ďalšie futbalové kroky robil v Energii Cottbus, v rokoch 2013 až 2015 obliekal dres Paderbornu. Vyskúšal si aj zahraničie, pôsobil v Brightone. V máji 2018 sa vrátil do Paderbornu.

Christian Strohdiek vykonáva úlohy kapitána. Tridsaťjedenročný stopér vyrastal v juniorských celkoch klubu, v roku 2007 sa stal profesionálom, v 141 zápasoch sa trikrát strelecky presadil. Sezónu 2015/16 strávil vo Fortune Düsseldorf, zaznamenal 17 ligových vystúpení, potom sa vrátil do Paderbornu.

Alternatívou do útoku je 21-ročný Bernard Tekpetey. Figuruje v širšom kádri národného výberu Ghany, na konte má dva medzištátne zápasy, debutoval 25. januára 2017 v súboji s Egyptom. Prvú registračku mu vystavili v Schalke, za rezervu nastúpil na 16 duelov, dvakrát sa predstavil v A-mužstve, hosťoval v Altachu. V Paderborne potreboval na desať presných zásahov 32 vystúpení.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 25-ročný Christopher Antwi-Adjei. V roku 2013 prešiel z dorastu do A-mužstva Westfalie Herne, v 31 zápasoch štyrikrát skóroval. V TSG Sprockhӧvel potreboval na 24 presných zásahov 89 vystúpení. Káder Paderbornu vystužil 1. júla 2017.

Khiry Shelton je univerzálom ofenzívy. Osemkrát sa predstavil v juniorských reprezentáciách USA. Zviditeľnilo ho pôsobenie v FC New York City, nastúpil na 54 ligových duelov, šesťkrát skóroval. Štrnásteho decembra 2017 sa stal súčasťou hráčskej výmeny, stal sa hráčom Sportingu Kansas City, opačným smerom sa pobral Saad Abdul Salaam. Paderborn si zabezpečil jeho služby 5. januára 2019.

Laurent Jans je hráčom FC Méty, do Paderbornu prichádza na hosťovanie. Dvadsaťšesťročný obranca má na konte 58 medzištátnych zápasov, reprezentuje Luxembursko. Profesionálom sa stal v klube Fola Esch, odohral 89 ligových partií. Darilo sa mu v Beverene, patril k pilierom defenzívy, zaznamenal 101 vystúpení.

Rifet Kapič je 24-ročný stredopoliar z Bosny a Hercegoviny. Profesionálom sa stal vo Varnsdorfe, na seba upútal pozornosť v ND Gorica, v 62 zápasoch dosiahol 14 presných zásahov. V januári 2018 sa dohodol na štvorročnej spolupráci s Grasshopperom Zürich, absolvoval osem stretnutí ligy, bol na hosťovaniach, požičali si ho Šerif Tiraspol a FK Sarajevo. Hráčom Padebornu sa stal 1. júna 2019.

Mohamed Dräger je štvornásobným reprezentantom Tuniska, debutoval 20. novembra 2018 v súboji s Marokom. Je odchovancom Freiburgu, za A-mužstvo odohral dva ligové stretnutia, za rezervu odohral s 11-gólovou bilanciou 68 zápasov. V Padeborne hosťuje.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova