Parma

Bruno Alves vykonáva úlohy kapitána. Dres Parmy oblieka od 30. júna 2019. Bol súčasťou olympijského mužstva v roku 2004. Luiz Felipe Scolari mu dal prvú šancu v národnom výbere Portugalska v júni 2007 pri remíze s Kuvajtom. Do základnej zostavy sa prepracoval v kvalifikácii MS 2010, na záverečnom turnaji v Južnej Afrike absolvoval všetky vystúpenia. Darilo sa mu na ME 2012, v strede obrany ho výborným spôsobom dopĺňal Pepe. Paulo Bento ho nominoval na MS 2014, kde odovzdal štandardný výkon. Zúčastnil sa aj na ME 2016 a na MS 2018, zahral si na Pohári konfederácií FIFA 2017. V 96 medzištátnych zápasoch dosiahol 11 presných zásahov. Na klubovej úrovni prežil najlepšie časy v Porte, pomohol k štyrom majstrovským titulom.

Jasmin Kurtič rozbiehal kariéru v slovinskom druholigovom tíme Bela Krajina, pokračoval v ND Gorica, v januári 2011 posilnil Palermo. Pravidelne začal hrávať po návrate z hosťovania vo Varese. V Taliansku nosil aj dresy Sassuola, FC Turín a Florencie a Atalanty Bergamo, momentálne ho zamestnáva SPAL Ferrara. V Parme je na hosťovaní. V reprezentácii Slovinska sa prvýkrát predstavil 26. mája 2012, nastúpil na 58 medzištátnych zápasov.

Dvadsaťosemročný Kastriot Dermaku je alternatívou do obrany. AS Melfi je klub, kde mu vystavili prvú registračku, so sedemgólovou bilanciou odohral 104 stretnutí. V kariére pokračoval ako hráč Empoli na hosťovaniach v Pavii a v Lucchese. Koncom augusta 2017 posilnil Cosenzu. V sezóne 2017/18 sa zaslúžil o postup do druhej najvyššej súťaže Talianska. Absolvoval 73 vystúpení. Parma si jeho služby zabezpečila 7. júla 2019. Hráva za Albánsko, mohol reprezentovať aj Kosovo. Na konte má sedem medzištátnych zápasov, debutoval 10. októbra 2018 v súboji s Jordánskom.

Luigi Sepe je prvou voľbou medzi tri žrde. Vyrastal v SSC Neapol, v A-mužstve dostal v lige dve šance. Cenné skúsenosti získal, keď si ho požičali Pisa, Virtus Lanciano a Empoli. Aj Parme bol najprv na hosťovaní, prebojoval sa do základnej zostavy, 10. júla 2019 podpísal prestupové lístky. V juniorských národných výberoch Talianska zozbieral osem štartov.

Tridsaťdvaročný stredopoliar Matteo Scozzarella nemá isté miesto v základnej zostave, no na ihrisku sa objavuje pravidelne. Parme patrí od 8. januára 2017, nastúpil na 63 stretnutí, pričinil sa o postup do najvyššej súťaže v sezóne 2017/18. Zdokonaľoval sa v juniorských celkoch Atalanty Bergamo, po pôsobení v USD Portogruaro sa do klubu vrátil. Nepresadil sa, absolvoval iba tri ligové duely, chodil po hosťovaniach, požičali si ho Juve Stabia, Ternana a Spezia. Ďalšie futbalové kroky robil v Trapani, zaznamenal 74 vystúpení a šesť gólov.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 30-ročný Riccardo Gagliolo. Najlepšie sa cíti na ľavej strane obrany, použiteľný je aj na pozícii stopéra. Kariéru rozbiehal v Sanremese a v Pro Imperia, zvideľnil sa v Carpi, v 77 zápasoch sa osemkrát zapísal do listiny strelcov. V Parme má bilanciu 89 zápasov a osem gólov. Raz reprezentoval Švédsko.

Antonio Barilla dokáže najlepšie zahrať v strede zálohy. Je odchovancom Regginy, debutoval 7. mája 2006, nastúpil na 192 duelov, desaťkrát skóroval, sezónu 2007/08 strávil na hosťovaní v Ravenne. V Trapani sa o jeho mieste v základnej zostave nepochybovalo, v 98 zápasoch sa 11-krát tešil z gólu. Sedemkrát sa predstavil v talianskej dvadsaťjednotke. Stadio Ennio Tardini sa stal jeho futbalovým domovom 1. júla 2017.

Luca Siligardi je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Prvé skúsenosti v profesionálnom futbale získal ako hráč Interu Miláno na hosťovaniach, požičali si ho Bari, Piacenza, Triestina a Bologna. V Livorne potreboval na 31 presných zásahov 100 zápasov. Druhého júla 2015 prišiel do Verony, nastúpil na 59 stretnutí, sedemkrát skóroval. Káder Parmy vystužil 15. júla 2017.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova