Peru

Paolo Hurtado debutoval vo farbách Alianzy Lima 17. februára 2008. Po návrate z hosťovania v Juane Aurich sa prepracoval na jednu z kľúčových postáv, čo zaujalo predstaviteľov Pacosu Ferreira. Aj tu dokázal svoju hodnotu pre tím. Dvanásteho augusta 2015 prijal novú motiváciu v podobe prestupu do FC Reading, no na Anglicko sa nedokázal adaptovať. Naopak, Portugalsko mu sedí, čo dokazuje skvelými výkonmi vo Vitorii Guimaraes. Dvadsaťsedemročný hráč, ktorý je najplatnejší na krídle, doteraz absolvoval 26 medzištátnych zápasov.

Andre Carrillo po premiére v reprezentácii prestúpil z Alianzy Lima do Sportingu Lisabon. V máji 2011 podpísal päťročný kontrakt. Prvýkrát okúsil atmosféru portugalskej ligy 19. septembra 2011 pri víťazstve na pôde FC Rio Ave. Odohral tu 111 ligových duelov, v ktorých dosiahol 11 presných zásahov. V ročníku 2014/15 dvíhal nad hlavu Portugalský pohár, čo sa podarilo aj v sezóne 2016/17, no už v drese Benfiky. V minulom súťažnom ročníku sa výkonmi v dvadsiatich zápasoch pričinil o majstrovský titul. Momentálne hosťuje vo Watforde, pod vedením bývalého kouča Sportingu Marca Silvu. Dvakrát (2011 a 2015) sa podieľal na treťom mieste na Copa America.

Za Sporting Cristal odohral Yoshimar Yotun 147 ligových zápasov, dvakrát pomohol svojmu zamestnávateľovi na ligový trón. Do Malmӧ FF prišiel 27. januára 2015, zvládol súboj o miesto v základnej zostave na pozícii ľavého beka, v konkurencii Behranga Safariho a Pa Konateho, na svoje konte si pripísal ďalšie dve ligové prvenstvá. V poslednom prestupovom termíne sa dohodol s Orlandom. Ako 27-ročný už stihol absolvovať 64 stretnutí v reprezentácii.

V prvých ôsmich rokoch kariéry sedemkrát oslavoval majstrovský titul, trikrát s Alianzou Lima, štyrikrát s PSV Eindhoven. V skvelej forme ho zastihla kvalifikácia MS 2006, sedem gólov znamenalo druhé miesto v celkovom rebríčku strelcov. Vyvrcholením jeho pôsobenia na medzinárodnej úrovni bolo tretie miesto na Copa America 2015, teraz má možnosť prvýkrát štartovať na MS, v baráži Peru vyzve Nový Zéland. Sedem rokov patril Jefferson Farfan do základnej zostavy Schalke, v Gelsenkirchene mal ligovú bilanciu 170 duelov a 39 presných zásahov, v pohárovej Európe sa predstavil 40-krát. Súčasného zamestnávateľa Lokomotiv Moskva posilnil 28. januára 2017.

Počas pôsobenia v Sportingu Cristal oslavoval v rokoch 2002, 2004 a 2005 majstrovský titul, potom sa 28. decembra 2006 upísal Brage. Počas štyroch sezón limitovali jeho štarty zranenia, no aj tak odohral 79 zápasov v lige, v ročníku 2010/11 sa pričinil o postup do finále Európskej ligy. V Sportingu Lisabon sa presadiť nedokázal, potom však už vždy patril do základnej jedenástky, či už v FC Rio Ave, v Sportingu Cristal, či v súčasnosti v Universitariu. Stopér Alberto Rodriguez absolvoval prvý zo súčasných 69 zápasov za Peru v roku 2003.

Christian Cueva sa umiestnil v ideálnej jedenástke podujatia Copa America 2015. Najsilnejšou hernou stránkou 25-ročného stredopoliara je schopnosť uvoľniť sa na malom priestore, dáva pomerne veľa gólov zo strednej vzdialenosti. V ničom nezaostáva ani v defenzívnej činnosti. Vyrastal v Universade San Martin, na súčasné pôsobisko FC Sao Paulo prišiel z Tolucy. V reprezentácii má bilanciu 37 duelov a 7 presných zásahov.

Raul Ruidiaz sa výborne uviedol na prvom pôsobisku v Universitariu, kde najmä v roku 2011 bol idolom miestnych fanúšikov. Technikou obdarený útočník robil ďalšie futbalové kroky v Universidade de Chile, kde sa mu tiež darilo. V Brazílii v Coritibe pohorel, keď sa však vrátil do Universitaria na hosťovanie, na 35 presných zásahov potreboval iba 64 vystúpení. Po krátkej anabáze vo FBC Melgar ho Universitario angažovalo natrvalo, v 22 zápasoch tu dosiahol 22 gólov. Momentálne strieľa góly za Moreliu v Mexiku. Reprezentoval 23-krát.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova