Philadelphia

Dvadsaťdeväťročný Andre Blake je prvou voľbou medzi tri žrde, rovnako ako v národnom výbere Jamajky. Odchytal 43 medzištátnych zápasov, debutoval 2. marca 2014 v súboji so Salvádorom, nedávno prevzal úlohy kapitána. Zaskvel sa na Gold Cup-e 2017. Vo Philadelphii začínal v úvodnej jedenástke, keď mužstvo posilnil Rais M’Bolhi, posadil sa na lavičku náhradníkov. Miesto v základnej zostave si opäť vybojoval v sezóne 2016. Zaznamenal 124 vystúpení.

Ilsinho je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Do Šachtaru Doneck prišiel z FC Sao Paulo, prestupoval 29. júla 2007, za 10 miliónov eur. V 56 zápasoch ligy sa desaťkrát strelecky presadil. Dvakrát oslavoval majstrovský titul, ročníku 2008/09 dvíhal nad hlavu Pohár UEFA. Po pôsobeniach v FC Sao Paulo a v SC Internacional sa do ukrajinského veľkoklubu vrátil a prispel k ďalším trom ligovým prvenstvám. Dres súčasného zamestnávateľa oblieka od 24. februára 2016.

Útočník Kacper Przybylko zozbieral v juniorských národných výberoch Poľska 30 vystúpení, 11-krát skóroval. Narodil sa v Bielefelde, je odchovancom Arminie. V Kolíne hrával viac za rezervu ako za A-mužstvo. Ďalšími jeho klubmi boli Greuther Fürth a Kaiserslautern. Philadelphiu uprednostnil pred ponukou z Magdeburgu. Na 15 presných zásahov potreboval 28 zápasov.

Alejandro Bedoya rozbiehal kariéru v Örebro SK, pokračoval 12 zápasmi odohranými za Glasgow Rangers, keď sa klub ocitol v nútenej správe, dohodol sa s Helsingborgom. Do dobrej formy sa rozohral v FC Nantes. Philadelphia do jeho príchodu investovala milión dolárov. Nastúpil na 103 ligových duelov, 13-krát skóroval. V rokoch 2013 a 2017 sa podieľal na víťazstvách na Gold Cup-e. Premiéru v národnom výbere USA zaznamenal 23. januára 2010. Reprezentoval 66-krát. Je platný v ofenzíve i pri obrannej činnosti mužstva. Dokáže obísť protihráča a pohotovo zakončiť. Má cit pre prihrávku, dobre pracuje s loptou. Výkonnostne prevyšuje rozmery Major League Soccer.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí Jamiro Monteiro. Dvadsaťšesťročný rodák z Rotterdamu reprezentuje Kapverdy, na konte má päť medzištátnych zápasov. Prvé futbalové kroky robil v SC Cambuur, v 56 zápasoch sa šesťkrát zapísal do listiny strelcov. Dobrú robotu odvádzal pre Heracles Almelo. V FC Méty sa do základnej zostavy zapracovať nedokázal, v marci 2019 prišiel do Philadelphie na hosťovanie, 10. januára 2010 podpísal prestupové lístky.

Matej Oravec je použiteľný na stopérovi i na pozícii defenzívneho stredopoliara. Vyrastal v Spartaku Trnava, v najvyššej súťaži Slovenska sa prvýkrát predstavil 17. júla 2016, odohral 38 ligových duelov, prispel k majstrovskému titulu 2017/18. Hrával aj za Podbrezovú a Dunajskú Stredu, káder Philadelphie vystužil 20. januára 2020.

Tridsaťročný obranca Raymond Gaddis má isté miesto v úvodnej jedenástke. Jeho rodiskom je Indianapolis, profesionálom sa stal v AC Reading United. Pred ročníkom 2012 posilnil súčasného zamestnávateľa. Je držiteľom rekordu v počte odohraných zápasov za Philadelphiu United.

Alternatívou do útoku je 30-ročný Andrew Wooten. Narodil sa v nemeckom meste Bramberg, raz reprezentoval USA. Wormatia Worms je klub, v ktorom mu vystavili prvú registračku, v 1. FC Kaiserslautern hrával viac za rezervu ako za A-mužstvo, požičali si ho Sandhausen a FSV Frankfurt. V júni 2014 ho Sandhausen kúpil. Na 41 presných zásahov potreboval 133 štartov. Philadelphia si zabezpečila jeho služby 20. júna 2019.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova