Pisa

Štyridsaťročný Davide Moscardelli je držiteľom kapitánskej pásky. Začínal v nižších súťažiach, v druhej talianskej lige absolvoval sedem sezón. Rodák z belgického mesta Mons hernými zručnosťami pripomína Gabriela Batistutu. Súčasného zamestnávateľa posilnil 3. júla 2018.

Obranca Eros Pisano je odchovancom Varese, v 156 zápasoch sa 14-krát strelecky presadil, prispel k postupu do druhej ligy v ročníku 2009/10. Palermo v júni 2011 investovalo do jeho príchodu 1,85 milióna eur. V 39 dueloch skórovať nedokázal. Po krátkom pôsobení v FC Janov, kde nastúpil na desať duelov, sa do Palerma vrátil a absolvoval 38 duelov. Do Hellasu Verona prišiel najprv na hosťovanie, 2. februára 2015 podpísal prestupové lístky. Vyskúšal si aj Anglicko, hrával za Bristol City. Pisa ho angažovala 23. januára 2020.

Michele Marconi vyrastal v Atalante Bergamo, v talianskej najvyššej súťaži odohral prvý zo siedmich zápasov 20. apríla 2008, v základnej zostave sa udomácniť nedokázal, chodil po hosťovaniach. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli SPAL Ferrara, Venezia a Alessandria. V Pise má 30-ročný útočník bilanciu 47 vystúpení a 22 presných zásahov. V juniorských národných výberoch Talianska dostal šancu 18-krát.

Brankár Stefano Gori nedáva svojim konkurentom žiadnu šancu dostať sa na ihrisko. V rodnej Brescii a v AC Miláno sa nepresadil, prvú hernú prax získal ako hráč Bari na hosťovaní v Pro Piacenza, odchytal 36 duelov. Pisa si jeho služby zabezpečila 3. augusta 2018. Je päťnásobným juniorským reprezentantom Talianska.

Danilo Soddimo si futbalovú abecedu osvojil v juniorských celkoch Sampdorie Janov, v A-mužstve šancu prakticky nedostal, hosťoval v Sambenedettese, v Ancone a v Salernitane. Do dobrej formy sa rozohral v Pescare, v 63 zápasoch sedemkrát skóroval. Po hosťovaní v Grossete prestúpil do Frosinone, na 12 presných zásahov potreboval 151 vystúpení. Do Pisy prišiel z Cremonese, 16. januára 2020. V talianskej dvadsaťjednotke sa predstavil deväťkrát.

Dvadsaťdeväťročný Antonio Caracciola sa zdokonaľoval v juniorských celkoch Interu Miláno, profesionálnu kariéru rozbiehal v Pavii a ako hráč FC Janov na hosťovaní v AS Gubbio. V Brescii patril do úvodnej jedenástky, nastúpil na 92 duelov. Darilo sa mu v Cremonese a vo Verone. S Pisou sa dohodol 27. januára 2020.

Alessandro de Vitis futbalový talent dedil, jeho otec Antonio de Vitis bol profesionálom. V A-mužstve Parmy šancu nedostal, rozohrával sa na hosťovaniach v Modene a v Padove. V júli 2013 sa stal súčasťou hráčskej výmeny, prestúpil do Sampdorie Janov, opačný smer nabral Gianni Munari. V lige nezaznamenal ani jedno vystúpenie, požičali si ho Carpi, SPAL Ferrara a Latina. V juniorských národných výberoch Talianska zozbieral 46 štartov.

Stopér Simone Benedetti patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom. Je synom bývalého profesionála Silvia Benedettiho. Jeho prvé futbalové kroky v AC Turín viedol tréner Antonio Asta. V júli 2010 ho Inter Miláno vymenil za Alena Stevanoviča. Do formy sa dostal na hosťovaniach, požičali si ho Gubbio, Spezia a Padova. Hoci do jeho príchodu Cagliari investovalo milión eur, do úvodnej jedenástky sa zabudovať nedokázal. Pred príchodom do AC Pisa, ktorý sa uskutočnil 16. januára 2019, odohral 60 stretnutí za Virtus Entella. Je 54-násobným juniorským reprezentantom Talianska.

Robert Gucher je stredopoliar, ktorý je platný najmä v defenzíve. Kariéru rozbiehal v Frosinone, so sedemgólovou bilanciou odohral 129 duelov, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v Kapfenbergu. Ďalším jeho zamestnávateľom bola Vicenza. V Pise zaznamenal 49 vystúpení a štyri góly. Dvadsaťdvakrát sa objavil v zostave juniorského národného výberu Rakúska.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova