Ponferradina

Brazílčan s portugalským pasom útočník Yuri je lídrom mužstva. Začínal v FC Maia, na 26 presných zásahov potreboval 57 štartov. V Boaviste sa do základnej zostavy zabudovať nedokázal, hosťoval v Gil Vicente a v Estorile. Strelecky sa mu darilo v Pontevedre, zaznamenal 98 vystúpení a 55 gólov, keď si ho požičali z Las Palmas, odohral 12 duelov. Počas prvého pôsobenia v Ponferradine nastúpil na 216 duelov, nastrieľal 85 gólov. Vyskúšal si futbal v Číne, hrával za Quingdao Huanghai. Po návrate do Ponferradiny sa v 113 dueloch 60-krát zapísal do listiny strelcov. Jeho brat Igor bol profesionálnym futbalistom tiež.

Pablo Larrea je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Zakladá si na vynikajúcej kondícii, v záveroch zápasov dokáže vystupňovať svoj výkon. Prešiel mládežníckou akadémiou Villarreal CF, v C-mužstve nastúpil na 69 duelov, v rezerve dostal šancu 66-krát, prispel k postupu do tretej ligy v sezóne 2014/15. Piateho júla 2017 sa dohodol s Numanciou. Odohral 29 duelov, keď vypadol zo základnej zostavy, prikývol 29. januára 2019 na hosťovanie v SC Ponferradina, to sa menilo na prestup 15. júla 2019.

Dvadsaťštyriročný Ivan Rodriguez sa najlepšie cíti na pravej strane obrany. Raz sa predstavil v juniorskej reprezentácii Španielska. Vyrastal v Malage, v rezervnom tíme odohral so sedemgólovou bilanciou 83 stretnutí. V A-mužstve dostal prvú šancu 15. apríla 2018 pri prehre s Realom Madrid, v 21 stretnutiach sa mu skórovať nepodarilo. Od 20. januára 2020 hosťoval v Ponferradine, uchytil sa, 8. augusta 2020 podpísal prestupové lístky.

Stredopoliar Pablo Valcarce ide príkladom v plnení si defenzívnych povinností. Samozrejmosťou sú u neho stopercentná bojovnosť a vysoké nasadenie. V Ponferradine začínal v futbalom, profesionálom sa stal v Numancii. V rezervnom tíme nastúpil na 97 stretnutí, nastrieľal 24 gólov, v A-mužstve potreboval na 19 gólov 101 zápasov. Druhého júla 2018 sa stal hráčom RCD Mallorca. Absolvoval desať zápasov. V Ponferradine hosťuje.

Ponferradina si zakladá na kolektívnom ponímaní hry, dôležitou súčasťou mužstva je Jose Antonio Rios. Zdokonaľoval sa v mládežníckej akadémii FC Sevilla, v rezerve zaznamenal 43 vystúpení. V kariére pokračoval v B-mužstve Realu Madrid, v CD Mirandes a v Llagostere. Vyskúšal si aj zahraničie, hrával za Anorthosis Famagusta. Estadio El Toralín je jeho futbalovím domovom od 12. januára 2017. Je trojnásobným juniorským reprezentantom Španielska.

Manu Hernando je trojnásobným juniorským reprezentantom Španielska. Začínal ako ofenzívny stredopoliar, v mládežníckej akadémii Realu Madrid ho prerobili na stopéra, v B-mužstve odohral s trojgólovou bilanciou 44 stretnutí. O jeho herný progres sa postaral tréner Santiago Solari. Keď si ho požičal Racing Santander, odvádzal dobré služby, aj v SC Ponferradina je na hosťovaní.

Yac Magagi je pre mužstvo najcennejší na poste stopéra, dokáže zahrať aj na pravom kraji obrany. Prvú registračku mu vystavili v Kandadji Sport, v Ponferradine hrával najprv za rezervu, darilo sa mu, v 25 dueloch sa päťkrát strelecky presadil, potom v A-mužstve nastúpil na 28 duelov. Hosťoval v B-mužstve Getafe. Niger prvýkrát reprezentoval 4. júna 2016 v súboji s Namíbiou, na konte má deväť medzištátnych zápasov.

Dvadsaťštyriročný ofenzívny stredopoliar Curro Sanchez je odchovancom FC Sevilla. V rezervnom tíme nastúpil na 141 duelov, 21-krát skóroval, v A-mužstve absolvoval šesť majstrovských zápasov, z toho štyri ligové. Šestnásteho júla 2019 ho angažovala Numancia. Pri zostupe mužstva do tretej ligy v ročníku 2019/20 nesklamal, nastrieľal 13 gólov. S Ponferradinou sa dohodol 9. septembra 2020. V juniorských reprezentáciách Španielska dostal šancu 16-krát.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova