Pordenone

Obranca Michele de Agostini futbalový talent zdedil, jeho otec Luigi de Agostini bol oporou Juventusu Turín, 36-krát reprezentoval Taliansko. Začínal v Triestine, sedem rokov obliekal dres AC Prato, odohral 193 duelov, 12-krát skóroval. Na súčasnom pôsobisku má bilanciu 135 vystúpení a 14 gólov.

Tridsaťšesťročný Mirko Stefani sa najlepšie cíti v strede obrany. Je odchovancom AC Miláno, v A-mužstve sa neuplatnil. Prvé štarty zbieral ako hráč Parmy na hosťovaní v AC Bellaria Igea Marina. Darilo sa mu v Reggiane, v 153 zápasoch sa 23-krát radoval z gólu. Po hosťovaní v Cremonese prestúpil do Frosinone, hrával aj za Real Vicenza a za Messinu. Pordenone ho angažovalo 24. júla 2015, nastúpil na 148 duelov, päťkrát skóroval. Je 20-násobným juniorským reprezentantom Talianska.

Jediným legionárom figurujúcim v kádri je 32-ročný rodák z Belo Horizonte Lucas Chiaretti. Najlepšie vie zahrať na krídle. Vyrastal v Cruzeire. Zviditeľnil sa pôsobením v Cittadelle, so 17-gólovou bilanciou odohral 101 stretnutí. Do Pordenone prišiel z Foggie, 22. júla 2019.

David Gavazzi rozbiehal kariéru v Come a v AC Renate. V júli 2009 posilnil Vicenzu, rozohral sa do výbornej formy, stal sa oporou, v 113 zápasoch sa sedemkrát zapísal do listiny strelcov. Sampdoria Janov do jeho príchodu potom investovala 1,2 milióna eur. Sedemkrát si vyskúšal najvyššiu súťaž Talianska, na hosťovaní v Ternane absolvoval 62 duelov. Ďalšie futbalové kroky robil v Avelline. Káder Pordenone vystužil 19. júla 2018.

Alternatívou na pravý kraj obrany je 33-ročný Daniel Semenzato. Zdokonaľoval sa v mládežníckej akadémii Interu Miláno, profesionálom sa stal v AC Montichiari. Ďalšími jeho klubmi boli Venezia, Frosinone, Cittadella, Como, Cremonese, Lecce, Treviso a Bassano. V lete 2016 prišiel do Pordenone, nastúpil na 41 duelov, päťkrát skóroval. Po pôsobení v Catanii sa do Pordenone vrátil 17. júla 2018. Desaťkrát dostal šancu v juniorských reprezentáciách Talianska.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 32-ročný záložník Salvatore Burrai. V Cagliari nastúpil na päť duelov talianskej ligy, cenné skúsenosti získal na hosťovaniach v Manfredonii, v Ternane a v Cremonese. Uplatnil sa vo Foggii, dobré služby odvádzal pre Latinu. Do Pordenone prišiel z Roburu Siena, pred ročníkom 2016/17. Na 20 presných zásahov potreboval 112 štartov.

Gianvito Misuraca si futbalovú abecedu osvojil v mládežníckej akadémii Palerma, Vicenza ho kúpila za 0,24 milióna eur. V 60 dueloch sa päťkrát strelecky presadil. Ako hráča Parmy si ho požičali ND Gorica a Pisa. Ďalším jeho pôsobiskom bolo Bassano. V drese súčasného zamestnávateľa dosiahol bilanciu 104 štartov a osem presných zásahov. Osemkrát sa predstavil v talianskej dvadsaťjednotke.

Giaccomo Bindi prišiel do Interu Miláno z Arezza. V A-mužstve uplatnenie nenašiel, na hosťovaní vo Varese bol prvou voľbou medzi tri žrde, požičali si ho aj Sambenedettese, Manfredonia, Monza, Pistoiese a Foggia. Keď mu 30. júna 2010 v Miláne skončila pracovná zmluv, dohodol sa s Crotone. Pravidelne sa na ihrisku objavoval počas pôsobení v kluboch Latina, Catanzaro, Pisa a Padova. Pordenone si jeho služby zabezpečilo 16. augusta 2018. V juniorských národných výberoch Talianska odchytal sedem súbojov.

Dvadsaťsedemročný Michele Camporese je pre mužstvo najcennejší v strede obrany. Narodil sa v Pise, prvú registračku mu vystavili vo Fiorentine. Nastúpil na 16 ligových duelov, hosťoval v Cesene a v Bari. V Empoli sa do základnej zostavy prepracovať nedokázal. V drese Beneventa odohral 33 duelov. Do Pordenone prišiel z Foggie. Ciro Ferrara ho trikrát nasadil na zápas talianskej dvadsaťjednotky.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova