Preston

Declan Rudd sa prepracoval do základnej zostavy, na lavičku náhradníkov usadil Chrisa Maxwella. Dvadsaťsedemročný gólman je odchovancom Norwichu, v kádri A-mužstva figuroval od roku 2008. Odchytal 21 zápasov, ďalších 60 vystúpení zaznamenal na hosťovaní v Prestone, na 38 duelov nastúpil, keď ho Norwich požičal Charltonu. Hráčom Prestonu sa stal 20. júna 2017. V juniorských reprezentáciách Anglicka zozbieral 19 štartov.

Paul Gallagher začínal 61 zápasmi Premier League v drese Blackburnu, počas tohto pôsobenia hosťoval v Stoke, v Prestone a v Plymouthe. Berti Vogts ho v tom čase skúšal v škótskom národnom výbere. Pracovitý stredopoliar odohral za Leicester s 25-gólovou bilanciou 118 duelov. Vyniká v zahrávaní priamych kopov. Koncom októbra 2013 opäť prišiel na hosťovanie do Prestonu, v januári 2015 sa stal hráčom klubu.

V Newcaslte United rozbiehal obranca Paul Huntington kariéru, v ročníku 2006/07 nastúpil na 11 duelov Premier League. Pokračoval v tretej v najvyššej súťaži, v tímoch Leeds, Stockport County a Yeovil. Pred ročníkom 2012/13 prišiel na súčasné pôsobisko, odvtedy odohral 212 ligových súbojov, v ktorých sa 12-krát zapísal do listiny strelcov. V ročníku 2014/15, v ktorom si Preston vybojoval účasť v druhej lige, ho vyhodnotili za najlepšieho hráča klubu.

Dvadsaťpäťročný útočník Tom Barkhuizen je rodákom z Blackpoolu, tu sa aj stal profesionálom. Debutoval 24. augusta 2010, v zápase Ligového pohára. Nastúpil na 21 duelov v druhej lige, skúsenosti získal na hosťovaniach v Hereforde a Fleetwoode. Ďalším jeho zamestnávateľom bolo Morecombe zo štvrtej najvyššej súťaže, na 15 gólov potreboval 54 vystúpení. Do Prestone prišiel 17. novembra 2016.

Callum Robinson sa zdokonaľoval v mládežníckej akadémii Aston Villy. V Premier League sa prvýkrát predstavil 19. apríla 2014 pri domácej bezgólovej remíze so Southamptonom. V septembri 2014 ho klub požičal Prestonu, na hosťovaní odohral 25 duelov, štyrikrát skóroval. Hosťoval aj v Bristole City, druhýkrát sa išiel rozohrať do Prestonu 5. januára 2016. Štvrtého júla 2016 na súčasné pôsobisko prestúpil. Momentálne je najčastejšie nasadzovaným útočníkom. Nedávno zažil debut v írskej reprezentácii.

Dvadsaťtriročný Alan Browne je trojnásobným reprezentantom Írska, predtým odohral 9 stretnutí za národný výber devätnásťročných, v drese dvadsaťjednotky absolvoval 11 stretnutí. Je odchovancom Corku, čoskoro po podpise profesionálnej zmluvy posilnil súčasného zamestnávateľa. Prvý zápas za Preston North End odohral 25. marca 2014, v treťoligovom súboji s Peterbourghom. V 139 stretnutiach sa 14-krát strelecky presadil. Hráva v strede záložnej formácie.

Tridsaťročný defenzívny univerzál Tom Clarke vykonáva kapitánske povinnosti. Rodák z Halifaxu figuroval v širších kádroch národných tímov Anglicka do 18 a do 19 rokov. Začínal v Huddersfielde, kde v tom čase odvádzal dobré služby jeho starší brat. Prvý profesionálny kontrakt podpísal v januári 2005, v 97 dueloch sa trikrát zapísal do streleckej listiny. Oporou Prestone je od 22. mája 2013. V 162 zápasoch deväťkrát skóroval.

Sean Maguire momentálne nepatrí do základnej zostavy trénera Alexa Neila. Dvadsaťštyriročný útočník robil prvé futbalové kroky vo Waterforde, kde jeho 14 gólov v 34 stretnutiach oslovilo predstaviteľov West Hamu. V Londýne sa nepresadil. Do írskej reprezentácie sa prebojoval výkonmi v Corku, kde na 38 presných zásahov potreboval iba 51 vystúpení. Na konte má dva medzištátne zápasy.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova