Rapid Bukurešť

Alexandru Ionita je použiteľný na pozícii ofenzívneho stredného záložníka alebo na krídle. V Rapide Bukurešť prešiel mládežníckou akadémiou. V lige debutoval ako 16-ročný. V 27 zápasoch sa šesťkrát tešil z gólu. Zviditeľnil sa v Astre Giurgiu. Absolvoval 11 duelov pohárovej Európy, v lige potreboval na 17 presných zásahov 83 štartov. V ročníku 2013/14 dvíhal nad hlavu Rumunský pohár, zaslúžil sa o ligové prvenstvo v edícii 2015/16. Počas pôsobenia v CFR Kluž sa podieľal na dvoch majstrovských tituloch. Nastúpil na 32 duelov najvyššej súťaže Rumunska, požičali si ho Universitatea Craiova a Astra Giurgiu. Pred štartom tejto sezóny sa dohodol s Rapidom Bukurešť. Raz reprezentoval Rumunsko.

Dôležitou súčasťou mužstva je 35-ročný stopér Dragos Grigore. Prvú registračku mu vystavili v CFR Temešvár. V Diname Bukurešť sa rozohral do formy, ktorá mu vyniesla pozvánku do reprezentácie, absolvoval 38 medzištátnych zápasov. V ročníku 2011/12 sa prepracoval do úvodnej jedenástky, v 126 ligových dueloch dosiahol deväťgólovú bilanciu. Rumunský pohár vyhral v sezóne 2011/12. Toulouse do jeho príchodu investovalo milión eur. Strávil tu jeden súťažný ročník. Dobré služby odvádzal pre Al-Sailiya SC. Keď ho zamestnával Ludogorec Razgrad, nemal isté miesto v úvodnej jedenástke, no na ihrisku sa objavoval často. Pomohol k trom majstrovským titulom. Stadionul Gulesti je jeho futbalovým domovom od 1. júla 2021.

Tridsaťpäťročný Junior Morais hráva na ľavej strane obrany. Má rýchle nohy, samozrejmosťou je u neho stopercentná defenzíva, pomôže aj pri útočení. Zdobí ho obrovské nasadenie. Začínal v rodnej Brazílii, v Sao Cristovao. V FC Freamundu odštartoval legionárčenie. Preslávil sa v Astre Giurgiu. Odohral 198 ligových duelov, 35-krát okúsil atmosféru pohárovej Európy. V ročníku 2013/14 dvíhal nad hlavu Rumunský pohár, v sezóne 2015/16 sa zaslúžil o ligové prvenstvo. Dobré služby odvádzal pre Steauu Bukurešť, strávil tu dve sezóny. V Turecku ho zamestnával Gaziantep. Rapid Bukurešť posilnil 3. júla 2021.

Cristian Sapunaru je držiteľom kapitánskej pásky. Najlepšie sa cíti na pravom kraji obrany, dokáže zahrať aj na pozícii defenzívneho stredopoliara. V rokoch 2008 až 2019 reprezentoval Rumunsko, absolvoval 36 medzištátnych zápasov, dvakrát sa zúčastnil na európskom šampionáte. Výkonmi v Rapide Bukurešť, keď pomohol k prvenstvu v Rumunskom pohári 2006/07 a nastúpil na 51 ligových stretnutí, si vyslúžil prestup do Porta, kde trikrát oslavoval majstrovský titul. Trikrát vybojoval Portugalský pohár. Podieľal sa na triumfe v Európskej lige 2010/11. V Španielsku hrával za Zaragozu a za Elche. Vyšlo mu pôsobenie v Astre Giurgiu, dobré služby odvádzal pre Kayserispor. Pred týmto ročníkom sa vrátil do Rapidu Bukurešť.

Alternatívou do stredu záložnej formácie je 36-ročný Raul Costin. Po dobrých výkonoch v CS Mioveni si jeho služby zabezpečil FC Vaslui. Dres menil 18. júla 2009, s päťgólovou bilanciou odohral 101 zápasov. Simurq je azerbajdžanský klub, kde legionárčil. Darilo sa mu v FC Universitatea Kluž. Po pôsobení v Botosani prestúpil do Rapidu Bukurešť, kde sa podieľal na druholigovom prvenstve v ročníku 2015/16. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Targu Mures, Concordia Chiajna a Arges Pitesti. Keď druhýkrát hrával za CS Mioveni, v 25 zápasoch dosiahol päťgólový nástrel. Do Rapidu Bukurešť sa vrátil 2. septembra 2020.

Isté miesto v úvodnej jedenástke má 28-ročný stredopoliar Ljuban Crepulja. V juniorských reprezentáciách Chorvátska dostal šancu dvakrát. V HNK Segesta mu vystavili prvú registračku, v NK Hrvatski Dragovoljac pokračoval v kariére. Dres Slavena Belupo obliekol v 79 súbojoch ligy. V Mechelene sa výraznejšie nepresadil, absolvoval iba štyri stretnutia najvyššej súťaže Belgicka, požičal si ho Soligorsk. So Sarajevom vyhral v sezóne 2018/19 ligu i pohár. Do Rapidu Bukurešť prišiel z Astry Giurgiu.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova