Reims

Ghislain Konan figuruje v širšom kádri národného výberu Pobrežia Slonoviny, na konte má štyri medzištátne zápasy, debutoval 6. októbra 2017 pri bezgólovej remíze s Mali. Dvadsaťtriročný rodák z Abidjanu je odchovancom ASES Mimosas. Ďalšie futbalové kroky robil vo Vitorii Guimaraes, za rezervný tím nastúpil na 20 duelov, v A-mužstve odohral 45 stretnutí portugalskej najvyššej súťaže. Súčasný zamestnávateľ do jeho príchodu investoval 3,6 milióna libier. Transfer sa uskutočnil v lete 2017. Hráva na ľavej strane obrany.

Tridsaťpäťročný stredopoliar Alaixys Romao vykonáva úlohy kapitána. Profesionálnu kariéru rozbiehal v rezerve FC Toulouse a v Louhans-Cuiseaux, zviditeľnil sa v Grenoble, kde prispel k postupu medzi francúzsku ligovú elitu. Dobré služby odvádzal pre Lorient, 31. júla 2013 ho za dva milióny eur kúpilo Marseille. V 104 ligových stretnutiach štyrikrát skóroval. Prišiel z Olympiakosu Pireus, 24. júla 2018. V 67 medzištátnych zápasoch odohraných za Togo sa mu skórovať nepodarilo.

Thomas Foket sa najlepšie cíti na pravej strane obrany, dokáže zahrať aj na pravej strane zálohy. Zdobia ho spoľahlivosť a pracovitosť. Jeho prvým zamestnávateľom bol Gent, v základnej zostave sa udomácnil po návrate z hosťovania v Oostende, nastúpil na 145 ligových duelov. S Reims sa dohodol v auguste 2018, šesťnásobný francúzsky majster ho získal za 3,5 milióna eur. Dvakrát reprezentoval Belgicko.

Stredný záložník Xavier Chavalerin má isté miesto v základnej zostave. Kariéru rozbiehal v rezervnom tíme Olympique Lyon, v 53 vystúpeniach zaznamenal sedem presných zásahov. V drese Tours debutoval 30. júla 2012, v 94 stretnutiach druhej francúzskej najvyššej súťaže sa trikrát zapísal do listiny strelcov. Ďalšie futbalové kroky robil v Red Star Paríž. Reims posilnil pred ročníkom 2017/18.

Dvadsaťtriročný stredopoliar Marshall Munetsi má na konte 15 medzištátnych zápasov, reprezentuje Zimbabwe. Futbalovým odborníkom pripomína Yayu Tourého. Profesionálom sa stal v FC Kapské Mesto, do dobrej formy sa rozohral v Baroka FC. Za Orlando Pirates nastúpil na 28 ligových duelov. Súčasný zamestnávateľ si zabezpečil jeho služby 1. júla 2019.

Pilierom obrany je 31-ročný rodák z Montpellieru Yunis Abdelhamid. Je odchovancom AS Lattoise, v rokoch 2011 až 2014 hrával za Arles-Avignon, v 95 zápasoch sa šesťkrát strelecky presadil. Vo Valenciennes bol pevnou súčasťou úvodnej jedenástky, zaknihoval 73 štartov. S Dijonom sa na trojročnej spolupráci dohodol 15. mája 2016. V Reims má bilanciu 73 stretnutí a štyri presné zásahy. Figuruje v širšom kádri národného výberu Maroka, dvakrát reprezentoval.

Moussa Doumbia patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom. Dvadsaťpäťročný stredopoliar v 20 zápasoch odohraných za Mali trikrát skóroval. Real Bamako je klub, kde mu vystavili prvú registračku, 16. júna 2014 prestúpil do FC Rostov. Získal cenné skúsenosti v pohárovej Európe, v 55 zápasoch ruskej ligy strelil tri góly, hosťoval v Tule. Reims posilnil pred ročníkom 2018/19.

V sedemnástich vystúpeniach v drese Kosova dosiahol sedem presných zásahov, predtým zozbieral v juniorských reprezentačných výberoch Švédska 35 štartov. Stredopoliar Arber Zeneli sa stal profesionálom v Elfsborgu, debutoval 1. marca 2014, s 11-gólovou bilanciou odohral 46 ligových stretnutí, šesťkrát sa predstavil v pohárovej Európe. Heerenveen do jeho príchodu investoval 10. novembra 2015 dva milióny eur. Na 17 ligových gólov potreboval 88 vystúpení, v Reims pôsobí od 25. januára 2019.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova