Rizespor

Stredopoliar Amedej Vetrih figuruje v širšom kádri národného výberu Slovinska, na konte má tri medzištátne zápasy. Je odchovancom Gorice, profesionálom sa stal v roku 2009, v 79 zápasoch dosiahol šesť gólov. Potom prestúpil do Parmy, no ihneď sa vrátil do Gorice na hosťovanie a v 31 stretnutiach sa päťkrát zapísal do listiny strelcov. Keď futbal v Parme skrachoval, stal sa voľným hráčom, upísal sa pre Domžale. Absolvoval 94 ligových duelov, 14-krát skóroval.

Tridsaťročný obranca Mohamed Abarhoun patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom. Moghreb Tetouan je klub, v ktorom mu vystavili prvú registračku, absolvoval 164 ligových štartov, sedemkrát sa strelecky presadil. Ďalšie futbalové kroky robil v Moreirense FC, nastúpil na 37 duelov. Rizespor posilnil 19. januára 2019. Bol súčasťou olympijského mužstva v roku 2012, v A-mužstve Maroka dostal šancu sedemkrát.

Marko Ščepovič je bratom Stefana Ščepoviča. Napredoval vo futbalovej akadémii Partizanu Belehrad, pod dohľadom svojho otca, ktorý bol tiež profesionálnym futbalistom. Prvé skúsenosti získal v FK Teleoptik, v 36 zápasoch zaznamenal 11 presných zásahov. V lete 2010 podpísal zmluvu s Partizanom. V prvej sezóne bojoval o priazeň Aleksandara Stanojeviča s Lazarom Markovičom, Eduardom Pachecom a Laminem Diarrom. V 46 zápasoch ligy strelil 16 gólov, podieľal sa na troch ligových prvenstvách. Maďarský klub MOL Vidi FC bol piatym jeho zahraničným pôsobiskom, hrával aj za Olympiakos Pireus, RCD Mallorca, Terek Groznyj a Mouscron. Dres súčasného zamestnávateľa oblieka od 30. augusta 2019. Päťkrát sa predstavil v srbskej reprezentácii.

Ismael Diomandé pomohol k prvenstvu na Africkom pohári národov 2015, reprezentuje Pobrežie Slonoviny, na konte má 19 medzištátnych zápasov. Kariéru rozbiehal v Saint Etienne, za rezervu nastúpil na 37 duelov, 47-krát sa objavil v zostave A-mužstva v ligovom súboji. Pričinil sa o triumf v Ligovom pohári 2012/13. Do Stade Malherbe Caen prišiel najprv na hosťovanie, v júni 2016 podpísal prestupové lístky. Káder Rizesporu vystužil 24. júla 2017.

Mykola Morozyuk má isté miesto v základnej zostave, je použiteľný na pravej strane obrany i na pravej strane zálohy. Keď začínal, hrával v Dyname Kyjev viac za rezervu ako za A-mužstvo. Dobré služby odvádzal pre Metalurg Doneck, zaznamenal 126 vystúpení a deväť presných zásahov. Potom sa vrátil do Dynama Kyjev, prispel k majstrovskému titulu 2015/16, so šesťgólovou bilanciou odohral 66 duelov ligy. Je 13-násobným reprezentantom Ukrajiny.

Darjo Melnjak sa najlepšie cíti na ľavej strane obrany. Je odchovancom NK Nedeljanec, v kariére pokračoval v NK Zelina, do dobrej formy sa rozohral v Slavene Belupo. Druhého februára 2015 posilnil Sporting Lokeren. Nastúpil na 16 ligových stretnutí, hosťoval v Neftči Baku a vo Slavene Belupo. Ďalším jeho zamestnávateľom bolo Domžale, v 43 dueloch osemkrát skóroval. Dvakrát reprezentoval Chorvátsko.

Alternatívou do ofenzívy je 24-ročný Aminu Umar, štvornásobný reprezentant Nigérie. Začínal vo Wikki Tourists, prvým jeho klubom v Európe bol Samsunspor, v 45 zápasoch dosiahol osem presných zásahov. Potom nosil dres Osmanlisporu, na 22 gólov potreboval 101 zápasov. Na súčasnom pôsobisku má bilanciu 42 stretnutí a osem gólov.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova