Rodez

Pape Sané dvakrát vyhral senegalskú ligu, v ročníku 2010 s ASC Diaraf, v roku 2012 s Casa Sport. Vo Francúzsku hrával za Niort, Colmar, Bourg-Péronnas, Caen, Auxerre a Nancy, v Rodez AF pôsobí od 16. júla 2019. Dvadsaťosemročný útočník dvakrát reprezentoval Senegal.

Alternatívou do obrany je 30-ročný Amiran Sanaia. Je odchovancom FC Zestafoni, v Le Mans FC sa nepresadil, pravidelne začal hrávať v Bastii. Ďalšie futbalové kroky robil v Luzenacu, v FC Paríž a v Les Herbiers. V 60 zápasoch odohraných za Rodez sa mu nepodarilo skórovať. Premiéru v národnom výbere Gruzínska zažil 16. novembra 2007, na konte má päť medzištátnych zápasov.

Rodez AF sa vrátil do druhej najvyššej súťaže Francúzska po 26-ročnom účinkovaní v nižších súťažiach. Výraznou mierou k tomu pomohol Arthur Desmas. Vyrastal v rodnom meste Brest, do A-mužstva sa prebojovať nedokázal, profesionálom sa stal v Niorte. Odchytal dve stretnutia, prednosť dostávali Paul Delecroix a Saturnin Allagbe. Stade Paul Lignon je jeho futbalovým domovom od 1. júla 2018.

Corentin Jacob zozbieral v juniorských národných výberoch Francúzska 12 štartov. Narodil sa v Breste, kde aj začínal s futbalom. V 62 zápasoch odohraných za rezervu sedemkrát skóroval, dres A-mužstva obliekol sedemkrát. Po hosťovaní v Tours posilnil súčasného zamestnávateľa.

Dvadsaťšesťročný Ugo Bonnet patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom. Futbalovú abecedu si osvojil v mládežníckych celkoch Castelnau Le Crès FC, celú profesionálnu kariéru strávil na súčasnom pôsobisku, v 96 zápasoch sa 15-krát zapísal do listiny strelcov.

Tridsaťročný stredopoliar Loic Poujol bojuje o miesto v základnej zostave. V Sochaux hrával i za rezervu, v A-mužstve debutoval 8. augusta 2009, v 69 ligových stretnutiach sa trikrát strelecky presadil. Hráčom FC Paríž sa stal 3. júla 2014, v 35 zápasoch sa mu nepodarilo skórovať, po výpovedi sa 29. septembra 2016 dohodol so súčasným zamestnávateľom.

Tridsaťdvaročný Pierre Ruffaut je pevnou súčasťou základnej zostavy. Začínal v juniorke RC Vichy, ďalším jeho klubom bol Moulins, zaznamenal 106 vystúpení a 21 presných zásahov. V Rodez AF má bilanciu 88 zápasov a osem gólov.

Nassim Ouammou pochádza z Afriky, v roku 2011 sa nechal počuť, že by chcel reprezentovať Maroko, šancu nedostal. Prvú registračku mu vystavili v Andrézieux-Bouthéon FC, v kariére pokračoval v Athléticu Marseille, v Moulhouse, v Rodez a v Boulougne. Prvého júla 2019 sa do Rodez vrátil.

Dvadsaťosemročný Joris Chougrani je prvou voľbou na ľavú stranu obrany. Do klubu prišiel ako 12-ročný, v roku 2010 ho preradili do A-mužstva, v 147 zápasoch nastrieľal 13 gólov.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 28-ročný stredopoliar Aurelien Tertereau. Zdokonaľoval sa v mládežníckej akadémii FC Le Mans, po pôsobení v Sablé, kde na 22 presných zásahov potreboval 55 vystúpení, sa do Le Mans vrátil. S 13-gólovou bilanciou odohral 49 duelov. Potom hrával za Fleury a Entente, Rodez AF si zabezpečil jeho služby 1. júla 2018.

Francúz alžírskeho pôvodu Edwin Maanane dostáva šance v útoku. Futbalové základy dostal v mládežníckej akadémii AJ Auxerre, v A-mužstve sa nepresadil, za rezervu nastúpil na 14 duelov. V Reims hrával viac za rezervu, v A-mužstve absolvoval jeden zápas francúzskej najvyššej súťaže. V Grenoble potreboval na 20 presných zásahov 48 štartov. Po hosťovaní v US Avranches sa 17. júna 2019 dohodol s Rodez AF.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova