Salzburg

Stredopoliar Zlatko Junuzovic sa pýši ocenením najlepší futbalista Rakúska za rok 2010. Jeho rodičia pochádzajú z Bosny a Hercegoviny. Značkou kvality sú jeho štandardné siutácie. V 55 medzištátnych zápasoch sa sedemkrát strelecky presadil. Keď sa Rakúsko neprebojovalo na MS 2018, rozhodol sa pôsobenie v reprezentácii ukončiť. Hrával za Grazer AK, Austriu Kärnten, Austriu Viedeň a Werder Brémy. Do Salzburgu prišiel v apríli 2018.

Andreas Ulmer je kapitánom tímu. V Austrii Viedeň hrával viac za rezervu ako za A-mužstvo, v lete 2008 prestúpil do SV Ried, kde odohral 22 ligových duelov. Salzburg posilnil 28. januára 2009. V 304 zápasoch rakúskej najvyššej súťaže dosiahol 15 presných zásahov, v 103 stretnutiach pohárovej Európy sa päťkrát strelecky presadil. Desaťkrát pomohol k ligovému prvenstvu. Najlepšie sa cíti na ľavej strane obrany. Je 19-násobným reprezentantom Rakúska.

Dvadsaťsedemročný Cican Stankovič je prvou voľbou medzi tri žrde. Narodil sa v Bosne a Hercegovine, profesionálom sa stal v SV Horn, odchytal 65 duelov. Výkonmi v SV Grӧdig si vypýtal prestup na súčasné pôsobisko, dres menil 1. júla 2015. Odvtedy sa päťkrát radoval z majstrovského titulu, štyrikrát vyhral Rakúsky pohár. V národnom výbere Rakúska debutoval 6. septembra 2019 v súboji s Lotyšskom, reprezentoval štyrikrát.

Brazílčan Andre Ramalho je použiteľný na pozícii defenzívneho stredopoliara i v strede obrany. Profesionálom sa stal v Lieferingu, prvýkrát obliekal dres súčasného zamestnávateľa v rokoch 2013 až 2015, v 64 ligových zápasoch šesťkrát skóroval, s dvojgólovou bilanciou absolvoval 24 súbojov pohárovej Európy. Nemeckú ligu si vyskúšal v Leverkusene a na hosťovaní v 1. FSV Mainz. Do Salzburgu sa vrátil 7. júla 2018.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 22-ročný stredopoliar Enock Mwepu. Kariéru rozbiehal v NAPSA Stars a v Kafue Celtic FC. Zviditeľnil sa v FC Liefering. V základnej zostave Salzburgu sa udomácnil v súťažnom ročníku 2019/20. Reprezentuje Zambiu, v 13 zápasoch dvakrát skóroval.

Maximilian Wӧber je odchovancom Rapidu Viedeň, v rezerve nastúpil na 28 duelov, v A-mužstve absolvoval 16 ligových vystúpení. V auguste 2017 Ajax Amsterdam do jeho príchodu investoval 7,5 milióna eur. Tridsaťkrát si zahral v lige, šesťkrát v Lige majstrov. Ďalšie futbalové kroky robil v FC Sevilla. Trinásteho augusta 2019 sa stal najväčším príchodom do rakúskej ligy, Salzburg ho kúpil za 12 miliónov eur. Dvadsaťdvaročný stopér je šesťnásobným reprezentantom Rakúska, premiéru zažil 6. októbra 2017 v súboji so Srbskom.

Patson Daka je odchovancom Kafue Celtic FC, vyšli mu hosťovania v Power Dynamos a v FC Liefering. Salzburgu pomohol k trom majstrovským titulom, na 27 presných zásahov potreboval 54 ligových zápasov. V 18 stretnutiach pohárovej Európy dosiahol tri góly. Reprezentuje Zambiu, s trojgólovou bilanciou odohral 23 duelov.

Alternatívou do obrany je 27-ročný Patrick Farkas. V Mattersburgu podpísal prvú profesionálnu zmluvu v roku 2009, bol oporou tímu a neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy, odohral 238 stretnutí, deväťkrát sa tešil z gólu. V lete 2017 sa dohodol so Salzburgom. Na konte má 34 ligových vystúpení. V dvadsaťjednotke Rakúska zaznamenal 24 štartov.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova