Sampdoria

Dvadsaťtriročný Emil Audero je prvou voľbou medzi tri žrde. Jeho rodiskom je Indonézia, v juniorských reprezentáciách Talianska zozbieral 35 štartov, pomohol k druhému miestu na ME 2013 sedemnásťročných. Začínal ako hráč Juventusu Turín na hosťovaní vo Venezii. Sampdoria Janov si ho najprv 17. júla 2017 požičala, 26. februára 2019 podpísal prestupové lístky. Juventus zinkasoval 20 miliónov eur.

Stredopoliar Jakub Jankto prišiel do Udinese Calcio zo Slavie Praha, za 0,7 milióna eur. Na ihrisku sa začal objavovať po návrate z hosťovania v Ascoli, v 65 zápasoch deväťkrát presne namieril. Sampdoria si ho najprv 6. júla 2018 požičala, hosťovanie sa menilo na prestup 18. augusta 2018. Dvadsaťštyriročný rodák z Prahy je 26-násobným reprezentantom Česka.

Manolo Gabbiadini sa zaskvel v talianskom národnom výbere dvadsaťjedenročných, na 12 presných zásahov potreboval 24 štartov, pomohol k postupu do finále ME 2013. V A-mužstve Talianska odohral s dvojgólovou bilanciou 11 duelov. Dokáže obsadiť všetky pozície v ofenzíve. Začínal v Atalante Bergamo, nastúpil na 25 stretnutí, cenné skúsenosti získal, keď si ho požičala Cittadella. V kariére pokračoval ako hráč Juventusu Turín na hosťovaní v FC Bologna. Ďalšími jeho klubmi boli Sampdoria a Neapol. Vyskúšal si Premier League, obliekal dres Southamptonu, zaznamenal 51 vystúpení a 10 gólov. Do Sampdorie sa vrátil 11. januára 2019.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 25-ročný Nicola Murru. Najlepšie sa cíti na ľavej strane obrany. Futbalovú abecedu si osvojil v Cagliari, debutoval 20. decembra 2011, v 98 zápasoch skórovať nedokázal, prispel k postupu do najvyššej súťaže v ročníku 2015/16. Sampdoriu posilnil 1. júla 2017. Absolvoval 55 ligových duelov. V juniorských reprezentáciách Talianska zozbieral 34 vystúpení.

Alternatívou do zálohy je 29-ročný Andrea Bertolacci. Začínal ako hráč AS Rím na hosťovaní v Lecce. Výkonmi v FC Janov si vyslúžil prestup do milánskeho AC, dres menil 29. júna 2015, za 20 miliónov eur. Začal v základnej zostave, keď sa mu prestalo dariť, vrátil sa do FC Janov, na hosťovanie. Sampdoria si jeho služby zabezpečila 8. októbra 2019. Figuruje v širšom kádri národného výberu Talianska, reprezentoval päťkrát.

Obranca Bartosz Bereszynski má isté miesto v základnej zostave. Lech Poznaň je klub, v ktorom rozbiehal kariéru, na ihrisku sa začal objavovať po návrate z hosťovania vo Warte Poznaň. Zviditeľnil sa v Legii Varšava, odohral 73 ligových duelov, 26-krát sa predstavil v pohárovej Európe. Pomohol k štyrom majstrovským titulom. Sampdoriu posilnil v januári 2017. Je 22-násobným reprezentantom Poľska.

Obranca Omar Colley reprezentuje Gambiu, na konte má 13 medzištátnych zápasov. Prvú registračku mu vystavili v FC Wallidan, ďalšie futbalové kroky robil v FC Real de Banjul. Legionárčenie odštartoval v KuPS, dobré služby odvádzal pre Djurgarden, darilo sa mu v Genku. Stadio Luigi Ferraris je jeho futbalovým domovom od 19. júna 2018.

Tridsaťročný Albin Ekdal dokáže zahrať v strede i na pravom kraji obrany. Je odchovancom IF Brommapojkarna, v kariére pokračoval ako hráč Juventusu na hosťovaní v Siene. V FC Bologna a aj v Cagliari patril do základnej zostavy. Vyskúšal si aj nemeckú ligu, hrával za Hamburg. Sampdorii patrí od 14. augusta 2018. V národnom výbere Švédska zažil premiéru 10. augusta 2011 v súboji s Ukrajinou. Odohral všetky stretnutia na ME 2016 a na MS 2018. Absolvoval 50 medzištátnych zápasov.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova