Sepsi

Branislav Niňaj rozbiehal profesionálnu kariéru v Petržalke, v rámci Bratislavy menil klubovú adresu v lete 2012, stal sa hráčom ŠK Slovan Bratislava. V 58 zápasoch ligy šesťkrát skóroval, dvakrát pomohol k majstrovskému titulu. V rokoch 2015 až 2018 figuroval v kádri Lokerenu, nastúpil na 39 duelov. Vo Forune Sittard sa rozohral do dobrej formy. Pätnásťkrát reprezentoval Slovensko vo vekovej kategórii do 21 rokov, trikrát si zahral za A-mužstvo. Dvadsaťsedemročný rodák z Bratislavy sa najlepšie cíti v strede obrany. Jeho silnou zbraňou je defenzívny súboj.

Kevin Luckassen je alternatívou do útoku. Jeho rodiskom je Eindhoven, na prvom pôsobisku v AZ Alkmaar sa nepresadil. Dres Ross County FC obliekol 13-krát. Dobré služby odvádzal pre Slovan Liberec, v najvyššej súťaži Česka zaznamenal 36 štartov a sedem presných zásahov. Cenné skúsenosti získal v FC SKN St Pölten. V Anglicku ho zamestnával Northampton Town. Keď sa vrátil do Holandska, hrával za Almere City. Politehnica Iasi je klub, kde robil ďalšie futbalové kroky, v FC Viitorul Constanta potreboval na 14 gólov 30 vystúpení. Kayserispor ho angažoval 31. januára 2021. V Rumunsku je na hosťovaní. V juniorských národných výberoch Holandska nastúpil na päť duelov, dvakrát skóroval. Chcel by reprezentovať Ghanu, odkiaľ sú jeho rodičia. Stopér Derrick Luckassen je jeho brat.

Boubacar Fofana je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Reprezentuje Guineu, na konte má 18 medzištátnych zápasov. Pinhalnovense, Praiense a Gondomar sú kluby, kde rozbiehal kariéru. Zviditeľnil sa v Tondele a v CD Nacional Funchal. V dresoch Al-Ettifaq a Al-Khaleej si vyskúšal futbal v Saudskej Arábii. Ďalším jeho pôsobiskom bolo Moreirense, zaznamenal 11 vystúpení. Pred príchodom do Sepsi OSK odvádzal dobré služby pre Gaz Metan Medias.

Pilierom a organizátorom defenzívy je 34-ročný Bogdan Mitrea. Je držiteľom kapitánskej pásky. Obrovskú konkurenciu na stopérskom poste v národnom výbere Rumunska nezvládol, nastúpil iba na jeden medzištátny zápas. Je nebezpečný aj v pokutovom území súpera, keď hrával za Viitorul Constanta, potreboval na 19 gólov 81 ligových štartov. Je špecialistom na pokutové kopy. V Steaue Bukurešť sa nepresadil. Dobré meno si urobil  na Slovensku, hrával za Spartak Trnava. Káder súčasného zamestnávateľa vystužil 1. júla 2020.

Stefan Ashkovski je použiteľný na ľavom kraji obrany a na ľavom krídle. Figuruje v širšom kádri národného výberu Severného Macedónska, reprezentoval šesťkrát, debutoval v septembri 2015 v súboji s Luxemburskom, mužstvo vtedy viedol Ljubinko Drulovič. Výkonmi v FK Teleptik si vybojoval prestup do FK Partizan Belehrad. V A-mužstve uplatnenie nenašiel, chodil po hosťovaniach. Darilo sa mu vo Fortune Sittard, v 49 zápasoch sa 12-krát zapísal do listiny strelcov. Počas pôsobenia v Slavii Sofia si vyskúšal bulharskú ligu. Prvým jeho zamestnávateľom v Rumunsku bol FC Botosani.

Rajko Rep je veľkým fanúšikom NK Maribor, sen hrávať za tento klub sa mu splnil v auguste 2010. Prišiel z Celje, v 32 zápasoch sa dvakrát strelecky presadil, hosťoval v Mure. Legionárčenie odštartoval v Austrie Klagenfurt, na 29 presných zásahov potreboval 72 vystúpení. Ďalším jeho zamestnávateľom bol LASK Linz, so šesťgólovou bilanciou odohral 46 stretnutí. V TSV Hartberg zaznamenal 89 zápasov a 22 gólov. Je 43-násobným juniorským reprezentantom, päťkrát dostal šancu v A-mužstve Slovinska. Zakladá si na dôraze a sile, v gólovej príležitosti nezvykne zaváhať.

Vitalie Damascan hrával v Zimbru Kišiňov viac za rezervu ako za A-mužstvo, nastúpil na 16 duelov najvyššej súťaže Moldavska. Keď ho zamestnával Sheriff Tiraspol, darilo sa mu strelecky, na 18 gólov potreboval iba 23 štartov. V Turíne sa neuplatnil, požičali si ho Sheriff Tiraspol, Fortuna Sittard a RKC Waalwijk. Pred touto sezónou prišiel do Rumunska. Moldavsko reprezentoval 20-krát.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova