Sheffield United

Conor Washington sa narodil v Anglicku, reprezentuje Severné Írsko. V osemnástich medzištátnych zápasoch trikrát skóroval. Zúčastnil sa na ME 2016. Profesionálom sa stal v Newport County, góly začal strieľať v Peterboroughu. V druhej anglickej najvyššej súťaži sa prvýkrát predstavil v drese QPR v ročníku 2015/16. Dvadsaťšesťročný útočník sa dohodol so Sheffieldom United 31. augusta 2018.

Dean Henderson v tejto sezóne odchytal všetko. Dvadsaťjedenročný rodák z Whitehavenu figuruje v kádri anglického výberu do 21 rokov. Je kmeňovým hráčom Manchestru United, v Sheffielde hosťuje. Prvý profesionálny kontrakt podpísal v auguste 2015. Hernú prax získaval, keď ho klub z Old Trafford požičal do Stockportu, Grimsby a do Shrewsbury.

Billy Sharp je odchovancom klubu, v roku 2004 tu zažil profesionálny debut. Blysol sa v Scunthorpe, na 53 gólov potreboval iba 82 vystúpení. Potom sa vrátil do Shefieldu United, v 51 zápasoch druhej ligy dosiahol osem presných zásahov. Strelecky sa mu opäť začalo dariť počas pôsobenia v tíme Doncaster Rovers, v 82 druholigových zápasoch zaznamenal 40 gólov. V januári 2012 prišiel do Southamptonu za 1,8 milióna libier. Do konca sezóny odohral 15 duelov, strelil deväť gólov, pomohol k postup do Premier League. V najvyššej súťaži sa nedokázal uplatniť, bol požičaný Nottinghamu, Readingu a Doncasteru. Druhýkrát sa do Sheffieldu United vrátil 25. júla 2015. V 133 dueloch sa 69-krát zapísal do streleckej listiny.

Stredopoliar John Fleck sa narodil v Glasgowe, vyrastal v Rangers FC. Dvakrát oslavoval škótsky majstrovský titul, v ročníku 2009/10 odohral 15 duelov, v ročníku 2010/11 nastúpil na 13 stretnutí. Keď sa ocitol na vedľajšej koľaji, prikývol na hosťovanie v Blackpoole. Štyri roky bol súčasťou základnej zostavy v treťoligovom Coventry. Súčasnému zamestnávateľovi sa upísal v júli 2016. V sezóne 2016/17 sa veľkou mierou pričinil o víťazstvo v tretej lige. V juniorských reprezentáciách Škótska zozbieral 17 štartov.

Dvadsaťosemročný Enda Stevens začína hrávať za Írsko. Na konte má tri medzištátne zápasy. Rodák z Dublinu, odchovanec UCD sa najlepšie cíti na ľavej strane obrany. Zviditeľnil sa v Shamrocku Rovers dvoma majstrovskými titulmi. Do Aston Villy prišiel za trénerských čias Alexa McLeisha. V siedmich zápasoch si vyskúšal Premier League, do základnej zostavy sa prepracovať nedokázal. Za Doncaster na hosťovaní nastúpil na 41 stretnutí. Pred príchodom na súčasné pôsobisko, ktorý sa uskutočnil v máji 2017, hrával za štvrtoligový Portsmouth.

Ben Woodburn odohral prvý zápas za Wales ako 17-ročný, Chris Coleman ho postavil prvýkrát v zápase s Írskom v kvalifikácii MS 2018. V ôsmich medzištátnych zápasoch raz skóroval. Keď navštevoval mládežnícku akadémiu FC Liverpool, hrával aj kriket. Jürgen Klopp ho zobral medzi svojich v ročníku 2016/17. Šesť zápasov odohral v Premier League, päť v anglických pohárových súťažiach. V Sheffielde je na ročnom hosťovaní.

Stopér John Egan sa na prvom pôsobisku v Sunderlande neuplatnil. Prvú zápasovú prax získal na hosťovaní v Southende a v Gillinghame, kde 3. júla 2014 prestúpil. V ročníku 2015/16 našiel miesto v ideálnej zostave tretej ligy. V Brendforde sa prepracoval do írskeho národného výberu, reprezentoval dvakrát. Dres Sheffieldu United oblieka od 19. júla 2018.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova