Sheffield Wednesday

Steven Fletcher mohol reprezentovať aj Anglicko, väčšiu šancu videl v možnosti hrávať za Škótsko. V 31 zápasoch nastrieľal deväť gólov. Premiérovo obliekol najcennejší dres v marci 2008 v prípravnom merní síl s Chorvátskom. Jeho prvým zamestnávateľom bol Hibernian, na 43 gólov potreboval 156 ligových vystúpení. Do Burnley prestúpil za tri milióny libier. Hrával aj za Wolverhampton a Sunderland, krátky čas legionárčil v Marseille. Na súčasnom pôsobisku má bilanciu 57 duelov a 12 presných zásahov.

Daniel Pudil sa zúčastnil na ME 2016, Česko reprezentoval 33-krát. Tridsaťtriročný rodák z Prahy je schopný hrať na ľavej strane obrany i na ľavej strane záložnej formácie. Prvé futbalové kroky robil v Blšanoch, v Liberci a v Slavii Praha. Zviditeľnil sa v Genku, kde nastúpil na 121 duelov ligy. V Granade sa nepresadil, kariéru reštartoval vo Watforde. Dres Sheffieldu Wednesday nosí od 29. augusta 2015.

Obranca Tom Lees je držiteľom kapitánskej pásky. Zdokonaľoval sa v mládežníckej akadémii Leedsu United, vzorom mu bol Lucas Radebe. Prvú profesionálnu zmluvu podpísal v januári 2009, rozohrával sa na hosťovaniach v Bury a v Accrington Stanley. Za Leeds odohral 123 zápasov druhej najvyššej súťaže, ďalších 152 vystúpení v tejto súťaži zaznamenal na súčasnom pôsobisku. V rokoch 2012 až 2013 odohral šesť duelov za anglický národný výber do 21 rokov.

Cameron Dawson je brankárskou jednotkou štvornásobného anglického majstra. V juniorských reprezentáciách Anglicka zozbieral päť štartov. Dvadsaťtriročný rodák zo Sheffieldu je odchovancom klubu, v kádri A-mužstva figuruje od apríla 2013. Odchytal 18 druholigových súbojov, zápasové skúsenosti zbieral na hosťovaní v Alfretone.

Obranca Michael Hector je hráčom Chelsea, v Sheffielde hosťuje. V júni 2015 debutoval v reprezentácii, momentálne má na konte 22 duelov v drese Jamajky. Začínal v Readingu, v Barnete, v Dundalku a v Aberdeene, hráčom Chelsea sa stal 1. septembra 2015. Na Stamford Bridge sa nedokázal presadiť, dobré meno si urobil na hosťovaniach, hrával za Reading, Eintracht Frankfurt a Hull.

Vysoký útočník Lucas Joao je dvojnásobným reprezentantom Portugalska. Rodák z Lisabonu robil prvé futbalové kroky v CD Nacional, v 46 dueloch dosiahol sedem presných zásahov, na hosťovaní Mirandele potreboval na 12 gólov 27 stretnutí. So Sheffieldom Wednesday sa na štvorročnom pôsobení dohodol 31. júla 2015. V 80 zápasoch sa mu podarilo 15-krát skórovať. Počas druhej polovice ročníka 2017/18 sa bol rozohrať v Blackburne.

Barry Bannan získaval prvú hernú prax na hosťovaniach v Derby County, v Blackpoole a v Leedsi United. V Aston Ville sa začal na ihrisku objavovať v ročníku 2010/11, v ďalšej sezóne sa prebojoval do základnej zostavy, absolvoval 64 zápasov Premier League. Začiatkom septembra 2013 menil dres, angažoval ho Crystal Palace. Odohral 22 duelov anglickej ligy, tesne pred príchodom na súčasné pôsobisko, ktorý sa uskutočnil 31. augusta 2015, bol požičaný do Boltonu. Dvadsaťosemročný stredopoliar 28-krát reprezentoval Škótsko.

Adam Reach zaknihoval štyri vystúpenia za Anglicko do 19 rokov, trikrát reprezentoval v kategórii dvadsaťročných. Dokáže zahrať na ľavej strane stredu poľa i v obrane. Profesionálnu kariéru rozbiehal 63 zápasmi v druhej najvyššej súťaži za Middlesbrough, hosťoval v Shrewsbury, v Bradforde a v Prestone. Koncom letného prestupového termínu v roku 2016 sa dohodol so súčasným zamestnávateľom.

Dvadsaťpäťročný Joey Pelupessy je Holanďan indonézskeho pôvodu. Začínal v Twente Enschede, za rezervu odohral 30 duelov, v A-mužstve dostal dôveru trikrát. Za Almelo nastúpil na 103 stretnutí holandskej najvyššej súťaže. Najlepšie sa cíti na pozícii defenzívneho stredopoliara. Keď Josh Luhukay prebral trénerské povinnosti v Sheffielde Wednesday, stal sa jeho prvým novým hráčom.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova