Shrewsbury

Obranca Mat Sadler začínal vo svojom rodnom meste Birmingham, debutoval 2. októbra 2002, nastúpil na 15 zápasov Premier League a 36 duelov druhej najvyššej súťaže. Do Watfordu prestúpil za 0,75 milióna libier. Prvý zápas v novom drese absolvoval 24. januára 2008. V sezóne 2009/10 sa ocitol na vedľajšej koľaji, druhú polovicu súťažného ročníka strávil na hosťovaní v Stockporte County. Na ďalšom hosťovaní si prvýkrát vyskúšal pôsobenie v Shrewsbury. Na konci ročníka 2010/11 dostal vo Wartforde výpoveď, dohodol sa s Walsallom. V rokoch 2012 až 2014 patril ku kľúčovým hráčom v Crawley. V Rotherhame sa nepresadil. Do Shrewsbury sa vrátil v máji 2015. V juniorských reprezentačných výberoch Anglicka odohral 14 zápasov.

Tridsaťjedenročný Anthony Grant je najčastejšie nasadzovaným stredopoliarom. V Chelsea sa nedokázal zapracovať do zostavy, prvú hernú prax získal na hosťovaní vo Wycombe. V Southende patril medzi opory, v 149 zápasoch desaťkrát skóroval. Hrával aj za Stevenage, Crewe Alexandra, Port Vale a Peterborough. V kádri súčasného zamestnávateľa figuruje od 2. augusta 2018. V juniorských reprezentáciách Anglicka dostal šancu päťkrát.

Dvadsaťosemročný rodák zo Sheffieldu Luke Waterfall začal pravidelne hrávať v Ilkestone. V rokoch 2010 až 2013 obliekal dres tímu Gainsborough Trinity. V Scunthorpe ani vo Wrexhame sa neuplatnil, kariéru reštartoval v Lincolne, v 111 stretnutiach zaznamenal 15 presných zásahov. Siedmeho augusta 2018 posilnil Shrewsbury Town, momentálne má isté miesto v základnej zostave, nastupuje v obrannej formácii.

Alternatívou do brány je 29-ročný Steve Arnold. Jeho prvým zamestnávateľom bol Norwich, do úvodnej jedenástky sa prebojovať nedokázal. Chytávať začal v Grays Athletic. V kariére pokračoval ako hráč Wycombe na hosťovaní v tíme Hayes & Yeading United. Pravidelne sa na ihrisku objavoval počas pôsobení v Stevenage, Forest Green Rovers, Dover a Barrow. Do Shrewsbury prišiel 19. júla 2018.

Shaun Whalley futbalový talent dedil, jeho otec bol profesionálom. Tridsaťjedenročný stredopoliar sa zviditeľnil v Accringtone. Dobré služby odvádzal aj pre Luton. Na súčasné pôsobisko prišiel po postupe klubu do tretej najvyššej súťaže, 6. júna 2015. V 114 vystúpeniach sa 18-krát strelecky presadil.

Aaron Amadi-Holloway vo svojich začiatkoch v tíme Bristol City nepochodil, pravidelne začal hrávať vo Wycombe, v 52 zápasoch sa šesťkrát zapísal do listiny strelcov. Po hosťovaní v Oldhame prestúpil do Fleetwoodu, kde sa nedokázal zapracovať do úvodnej jedenástky. Darilo sa mu v Oldhame, kde bol neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy. New Meadow je jeho futbalovým domovom od 13. júla 2018. V juniorských reprezentáciách Walesu zaznamenal 11 štartov.

Josh Laurent sa stal profesionálom v Queens Park Rangers, v máji 2013. Rozohrával sa na hosťovaní v Braintree. Štrnásteho januára 2015 menil v rámci Londýna klubovú adresu, angažoval ho Brentford. V rokoch 2016 až 2017 hájil farby Hartepoolu, následne z Wiganu hosťoval v Bury. Pred týmto súťažným ročníkom sa dohodol so Shrewsbury.

Greg Docherty figuruje v kádri škótskej dvadsaťjednotky. Prvú registračku mu vystavili v Hamiltone, v októbri 2012 podpísal profesionálnu zmluvu, v 94 zápasoch dosiahol šesťgólový nástrel. Jeho cieľ hrávať za Glasgow Rangers sa mu splnil 25. januára 2018. V Shrewsbury bude hosťovať v tomto súťažnom ročníku.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova