Sint Truiden

Univerzál ofenzívy Jordan Botaka je držiteľom kapitánskej pásky. Reprezentuje DR Kongo, v 16 medzištátnych zápasoch štyrikrát skóroval. Zdobí ho kreativita, vyniká v hre jeden na jedného. V Clube Bruggy sa nepresadil, v júni 2013 uspel na skúške, angažoval ho Excelsior Rotterdam. Prispel k postupu do najvyššej súťaže, v 73 zápasoch dosiahol 11 gólov. Leeds United uprednostnil pred ponukou zo Sionu. Začal dobre, keď však nastúpil tréner Gary Monk, ocitol sa na vedľajšej koľaji. Prikývol na hosťovanie, požičal si ho Charlton. Dres súčasného zamestnávateľa oblieka od 26. júna 2017.

Steve de Ridder zozbieral v juniorských národných výberoch Belgicka 15 vystúpení. Prvú hernú prax získal ako hráč Gentu na hosťovaní v Hamme. Zviditeľnil sa v klube De Graafschap, 22. júla prestúpil do Southamptonu. V ročníku 2011/12 pomohol k druhému miestu v druhej lige. Po hosťovaní v Boltone dostal výpoveď, dohodol sa s Utrechtom. V 33 stretnutiach ligy našiel 10-krát presnú mušku. Hrával aj za FC Kodaň, Zulte Waregam a Lokeren.

Úlohy zakončovateľa plní 25-ročný Yohan Boli. Figuruje v širšom kádri národného výberu Pobrežia Slonoviny, reprezentoval dvakrát. Prvú registračku mu vystavili v CS Avion, v kariére pokračoval v rezerve Sedanu. Ďalšími jeho klubmi boli Roeselare a Verviétois. Jeho rodinným príslušníkom je legendárny Basile Boli.

Dvadsaťsedemročný Daniel Schmidt je prvou voľbou medzi tri žrde. Začínal v klube Vegalta Sendai, 14. júla 2019 posilnil Sint Truiden. V národnom výbere Japonska odchytal päť duelov, zaslúžil sa o druhé miesto na tohtoročnom kontinentálnom šampionáte Ázie.

Stredopoliar Lee Sueng-woo vyrastal v mládežníckej akadémii FC Barcelona, 31. augusta 2017 investovala Verona do jeho príchodu 1,5 milióna eur. V 37 ligových dueloch sa dvakrát zapísal do listiny strelcov. Súčasnému zamestnávateľovi patrí od 30. augusta 2019. Jedenásťkrát reprezentoval Južnú Kóreu.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 24-ročný obranca Pol Garcia. Prvú hernú prax získal ako hráč Juventusu Turín na hosťovaní vo Vicenze, neskôr si ho požičali aj Como, Crotone, Latina a Cremonese. Sint Truiden ho angažoval 11. júla 2018. Raz sa predstavil v juniorských reprezentáciách Španielska.

Alternatívou do záložnej formácie je 22-ročný Santiago Colombatto, 10-násobný juniorský reprezentant Argentíny. Profesionálom sa stal v decembri 2015, v Cagliari. Odohral päť ligových duelov, požičali si ho Trapani, Perugia a Verona. Sint Truiden si zabezpečil jeho služby 31. augusta 2019.

Dvadsaťtriročný Ibrahima Sory Sankoh má isté miesto v základnej zostave. Je odchovancom FC Santoba, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v roku 2013, ďalšie futbalové kroky robil v AC Horoya. Sint Truiden ho zamestnáva od 29. júla 2018. Reprezentuje Guineu, v 27 zápasoch šesťkrát skóroval.

Elton Acolatse sa môže pochváliť prvenstvom z ME 2012 sedemnásťročných. V juniorských národných výberoch Holandska dosiahol 21 vystúpení. Začínal v rezerve Ajaxu Amsterdam, v 28 zápasoch odohraných za Westerlo sa šesťkrát tešil z gólu. V Clube Bruggy sa nepresadil, 31. augusta 2017 ho Sint Truiden zobral na hosťovanie, 1. júla 2018 podpísal prestupové lístky.

Tréner Marc Brys ho uprednostňuje na ľavej strane obrany. Thibault de Smet si osvojoval futbalovú abecedu v Gente, v roku 2016 bol preradený k profesionálom, nastúpil na deväť ligových duelov. Do VV Sint Truiden prišiel 29. júna 2019. Je členom belgickej dvadsaťjednotky.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova