Slavia Sofia

Alternatívou do brány je 45-ročný Georgi Petkov. Keď prvýkrát hájil farby Slavie Sofia, odchytal 51 stretnutí. V júli 2001 sa stal najdrahším brankárom bulharskej futbalovej histórie, do Levski Sofia prestúpil za 0,4 milióna eur. Spočiatku bol prvou voľbou medzi tri žrde Dimitar Ivankov, neskôr sa udomácnil v úvodnej jedenástke. V sezóne 2008/09 prebral kapitánsku pásku. V apríli 2008 sa o jeho služby zaujímal Besiktas. V pohárovej Európe sa predstavil 50-krát, v lige 149-krát. Štyrikrát pomohol k majstrovskému titulu, štyrikrát vyhral národný pohár. Enosis Neon Paralimni je klub na Cypre, kde od 21. januára 2011 do 22. júna 2012 legionárčil, potom sa vrátil do Slavie Sofia. Dôležitú úlohu zohral pri triumfe v Bulharskom pohári 2017/18. Odohral 136 ligových duelov. V rokoch 1998 až 2018 reprezentoval Bulharsko, zozbieral 18 štartov.

Dvadsaťštyriročný Ventsislav Kerchev sa najlepšie cíti v strede obrany. Vychoval ho Razgrad, v mládežníckej akadémii strávil štyri roky, dobré služby odvádzal pre rezervný tím, v A-mužstve mu prvú šancu dal tréner Eduard Eranosyan. Nastúpil na 26 ligových duelov, v sezóne 2015/16 prispel k majstrovskému titulu. Hosťoval v Lokomotive Gorna Oryahovitsa. Aj Botev Vratsa si ho najprv požičal, uplatnil sa, potom podpísal prestupové lístky, celkovo nastúpil na 88 stretnutí, strelil štyri góly. Slavia Sofia si jeho služby zabezpečila 14. júna 2021. V bulharskej dvadsaťjednotke sa predstavil 12-krát.

Najviac medzištátnych zápasov má na konte Darko Tasevski, stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Dres Severného Macedónska obliekol 45-krát, debutoval v októbri 2005, naposledy reprezentoval v roku 2013. Prvú registračku mu vystavili v FK Cementarica. Výkonmi v FK Vardar Skopje si vypýtal prestup do Metalurgu Záporožie, nastúpil na 33 ligových duelov.

Krídelník Radoslav Kirilov figuruje v širšom kádri národného výberu Bulharska, debutoval 13. novembra 2016, reprezentoval štyrikrát. Vychovalo ho Chievo, profesionálom sa stal v Rimini. Ďalšie futbalové kroky robil ako hráč Chieva na hosťovaniach, požičali si ho Lumezzane, Carpi, Venezia, Cremonense, Südtirol, Beroe Stara Zagora a Pirin Blagoevgrad. Potom hrával za Vis Pesaro. V Slavii Sofia má bilanciu 73 štartov a 18 gólov.

Dvadsaťdvaročný stopér Andrea Hristov sa snaží zapracovať sa do základnej zostavy bulharského národného výberu, zatiaľ absolvoval šesť medzištátnych zápasov. V juniorských reprezentáciách zaznamenal 31 vystúpení. Ako dorastenec menil v rámci Sofie klubovú adresu, na súčasné pôsobisko prišiel z Levski. Prvý profesionálny zápas odohral 1. októbra 2016. Vyskúšal si už aj úlohy kapitána. V 87 zápasoch sa štyrikrát strelecky presadil. Na hosťovaní v Cosenze získal cenné skúsenosti. Jeho silnou zbraňou je defenzívny súboj.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí krídelník Toni Tasev. Dostal niekoľko pozvánok do reprezentácie Bulharska, v medzištátnom zápase sa však ešte nepredstavil, v dvadsaťjednotke absolvoval päť štartov. Začínal v Pirine Blagoevgrad, v 104 zápasoch sa 12-krát zapísal do listiny strelcov, podieľal sa na postupe do najvyššej súťaže v ročníku 2014/15. Siedmeho júna 2017 ho angažoval Botev Plovdiv. Odohral 12 ligových duelov, keď sa ocitol na vedľajšej koľaji, požičala si ho Montana, uplatnil sa, potom sa hosťovanie menilo na prestup. Slavia Sofia ho zamestnáva od 15. júna 2021.

Isté miesto v základnej zostave má stredný záložník Peter Makrillos. Vyrastal v Stoke City, po prechode k seniorom začínal v Newcastle Town FC. Po návrate do rodnej Austrálie pôsobil v Rockdale City a v Sydney Olympic. V Panionios FC sa rozohral do dobrej formy, absolvoval 11 duelov najvyššej súťaže Grécka. V IFK Marienhamn zaznamenal 19 štartov a štyri presné zásahy. Stadion Slavija je jeho futbalovým domovom od 10. februára 2021. Zakladá si na stopercentnej defenzíve, je špecialistom na zahrávanie trestných kopov.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova