Slutsk

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 34-ročný obranca Yuri Astraukh. Výkonmi v  Lide si  vyslúžil angažmán v BATE Borisov, kde sa príliš neuplatnil, nastúpil na osem ligových duelov, podieľal sa na majstrovskom titule 2008, chodil po hosťovaniach, požičali si ho Savit Mogilev, Belshina Bobruisk a Torpedo Zhodino. Vendrich -97 Rechitsa je klub, kde reštartoval kariéru. Pre FC  Minsk vybojoval  Bieloruský pohár  2012/13. Nestratil sa ani v Diname Minsk. Keď sa vrátil do FC Minsk, v 47 zápasoch sa mu skórovať nepodarilo. V dvadsaťjednotke Bieloruska sa predstavil 12-krát.

Alternatívou do brány je 39-ročný Baris Ponkratov. Spartak Sklov je klub, kde rozbiehal kariéru, v BATE Borisov prispel k dvom majstrovkým titulom. Dres Dinama Minsk obliekol v 14 dueloch ligy. V FC Dnepr Mogilev bol prvou voľbou medzi tri žrde. Dobrú  robotu odvádzal pre Bleshinu Bobruisk. V životnej forme ho zastihlo prvé pôsobenie v FK Slutsk, teraz dostáva viac šancí Ilya Baranovets.

Pevné miesto v úvodnej jedenástke má 29-ročný stredopoliar Syarhey Hlabko. Je odchovancom BATE Borisov, v lige dostal jedinú šancu. V rokoch 2013 až 2016 hrával za FC Slutsk, na 11 presných  zásahov potreboval 104 štartov. V Partizáne Bardejov si vyskúšal legionárčenie. Gorodeya, Torpedo Minsk, Gomel a Belshina Bobruisk boli jeho ďalšími klubmi. Slutsk si opäť zabezpečil jeho služby 24. januára 2021.

Pilierom defenzívy je 34-ročný Edouard Zhevnerov. V roku 2010 raz reprezentoval Bielorusko. Začínal v Mogileve, hrával za Savit i Dnepro, dva roky bojoval o miesto v zostave v Diname Minsk, ročník 2013 odohral ako hráč Slavie Mozyr na hosťovaní v FC Vitebsk. Zviditeľnil sa v Diname Brest, darilo sa mu v Belshine Bobruisk a v FC Smolevichi. Slutsk si zabezpečil jeho služby 25. januára 2021.

Pavel Grechisko sa najlepšie cíti v strede obrany. Veľký vplyv na  jeho futbalový progres mal tréner Yuri Puntus. Vychovala ho Zvezda-BGU Minsk, kde odohral 57 zápasov, skórovať sa mu nepodarilo. Po návrate z FK Baník Most nastúpil na 11 duelov, nastrieľal päť gólov. V FC Smolevichi a v Slavii Mozyr patril k najlepším. Keď sa  druhýkrát vrátil do Zvezdy-BGU Minsk, v 54 stretnutiach sa dvakrát strelecky presadil. Prišiel z NFC Krumkachy Minsk.

Dôležitou súčasťou kádra kádra Alexandra Brazevicha je Maksim Sanets, ofenzívny stredopoliar, trojnásobný reprezentant Bieloruskej dvadsaťjednotky. Futbalové základy dostal v FK Gomel, kde sa aj stal profesionálom, absolvoval 20 ligových stretnutí. V NFC Krumkachy Minsk robil ďalšie futbalové kroky. Ďalšími jeho klubmi boli Torpedo Minsk, Lokomotiv Gomel, Sputnik Rachitsa a Isloch Minsk Raion.

V útočnej formácii často nachádza mieso v Kalingrade narodený Bielorus Arseniy Kontsedaylov. Proesionálom sa stal v FC Minsk, absolvoval osem duelov najvyššej súťaže Bieloruska, keď prvýkrát obliekal dres FC Oshmyany, dosiahol v 14 dueloch  šesť gólov, po pôsobení v Energetyk-BGU sa vrátil a na šesť gólov potreboval 24 vystúpení. Prišiel z FC Sputnik Rechitsa.

Kiryll Vyarheychyk má futbal v génoch, jeho otec sedemkrát  reprezentoval Bielorusko. V  Soligorsku si osvojil futbalovú abecedu, v 54 dueloch ligy trikrát oslavoval gól, pripel k trom druhým  miestam, požičali si ho Torpedo Zhodino a Dynamo Brest. V FC Neman Grodno v 11 zápasoch neskóroval, v FC Vitebsk zaznamanal 70 vystúpení a 20 gólov. V Diname Minsk nemal úplne isté miesto v základnej zostave, no na ihrisku sa objavoval často. Slutsk angažoval  päťnásobného reprezentanta Bieloruska 4. februára 2021.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova