Sochaux

Obranca Adolphe Teikou vyhral Africký pohár národov 2017. V národnom výbere Kamerunu debutoval v marci 2016 v súboji s Južnou Afrikou. V 22 medzištátnych zápasoch neskóroval. Jeho prvým klubom bol Canon Youandé, zviditeľnil sa v Metalurgu Záporožie, kde nastúpil na 113 ligových duelov. Hráčom Sochaux bol v sezónach 2015/16 až 2017/18, potom ho zamestnával Ohod Club v Saudskej Arábii, 12. septembra 2019 sa do Sochaux vrátil.

Dvadsaťšesťročný Abdoulaye Sané má za úlohu strieľanie gólov. Je odchovancom AS Douanes. V Rennes hrával za rezervu i za A-mužstvo. Na ďalšom pôsobisku, v Red Star Paríž, potreboval na 17 presných zásahov 63 vystúpení. FC Sochaux si zabezpečil jeho služby 1. júna 2018. Dvakrát reprezentoval Senegal.

Alternatívou do obrany je 29-ročný Pape Paye. Začínal v kluboch Monts d’Or Azergues a Lyon-Dúchere, v rokoch 2012 až 2015 mal isté miesto v základnej zostave Dijonu. V Loriente sa v úvodnej jedenástke usadiť nedokázal, po pôsobení v Bourg-en-Bresse v januári 2019 posilnil Nancy. Káder FC Sochaux vystužil pred začiatkom tohto súťažného ročníka.

Tope Obadeyi potreboval na šesť presných zásahov v juniorských národných výberoch Anglicka šesť štartov. Vyrastal v Boltone, prvú hernú prax získaval na hosťovaniach, požičali si ho Swindon Town, Rochdale, Shrewsbery Town a Chesterfield. Keď ho Bolton vyhodil, upísal sa pre Rio Ave, 12-krát sa predstavil v portugalskej najvyššej súťaži. Darilo sa mu v Škótsku, pôsobil v Kilmarnocku a v Dundee United. Ďalším jeho klubom bol Oldham.

Lawrence Ati-Zigi bojuje o miesto v bráne, konkuruje mu Maxence Prevot. Štyrikrát sa predstavil v národnom mužstve Ghany do 20 rokov, v A-mužstve dostal šancu dvakrát, premiéru zažil 7. júna 2018 v súboji s Islandom. Začínal 33 zápasmi odchytanými za FC Liefering. S FC Sochaux sa dohodol 10. júla 2017.

Sloan Privat reprezentuje Francúzsku Guianu, v piatich zápasoch sedemkrát skóroval. Profesionálom sa stal v Sochaux, debutoval 22. septembra 2007, v 96 zápasoch nastrieľal 20 gólov, na hosťovaní v Clermotne zaznamenal 36 druholigových štartov a 20 gólov. Hrával aj za Gent, Caen, Guingamp, Valenciennes a Osmanlispor. Do Sochaux sa vrátil 31. júla 2019.

Thomas Touré raz dostal šancu v národnom výbere Pobrežia Slonoviny, zahral si 20. mája 2016 v súboji s Maďarskom. Dvakrát sa predstavil vo francúzskej osemnástke. Kariéru rozbiehal v Bordeaux, za rezervu odohral s 20-gólovou bilanciou 82 stretnutí, v 53 zápasoch v A-mužstve dosiahol štyri góly. Je hráčom Angers, v Sochaux hosťuje.

Tridsaťjedenročný Christophe Diedhiou sa najlepšie cíti v strede obrany. Prvú registračku mu vystavili v SAS Epinal, do dobrej formy sa rozohral v US Créteil. Ďalšie futbalové kroky robil v klube Gazélec Ajaccio. Okúsil aj belgickú najvyššiu súťaž, hrával za Royal Excel Mouscron. Raz reprezentoval Senegal.

Ousseynou Thioune je odchovancom Diambars FC, v ročníku 2013 prispel k ligovému prvenstvu. Dobré služby odvádzal pre Ittihad Tanger, cenné skúsenosti získal v španielskej Tarragone. Stade Auguste Bonal je jeho futbalovým domovom od tohto leta. Prvý zo šiestich medzištátnych zápasov absolvoval 31. mája 2014, reprezentuje Senegal. Pre mužstvo je najcennejší na pozícii defenzívneho stredopoliara.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí stredopoliar Younes Kaabouni. Futbalovú abecedu si osvojoval v Bordeaux, profesionálom sa stal v roku 2012, viac hral za rezervu ako za A-mužstve, vo francúzskej najvyššej súťaži dostal šancu 16-krát. V kádri FC Sochaux figuruje od januára 2019. Je 12-násobným juniorským reprezentantom Francúzska.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova