Soligorsk

Dôležitou súčasťou mužstva je 27-ročný razantný obranca Nikola Antič. Ide príkladom v nasadení a v bojovnosti, v defenzívnom súboji je prakticky neprekonateľný. Vychoval ho Partizan Belehrad. Profesionálom sa stal v FK Rad Belehrad, nastúpil na 19 ligových stretnutí, hosťoval v FK Palič. V CZ Belehrad sa neuplatnil. Po krátkom pôsobení v Jagodine sa dohodol s Vojvodinou, kde bol stabilnou súčasťou základnej zostavy. V 89 vystúpeniach sa mu nepodarilo streliť gól. Pred ročníkom 2019 vystužil káder súčasného zamestnávateľa. Pričinil sa o triumf Srbska na ME 2013 devätnásťročných.Syarhey Chernik
je odchovancom FC Neman Grodno, profesionálom sa stal v roku 2010, na prvom pôsobisku odchytal 98 ligových duelov. Bol členom víťazného tímu BATE Borisov v ligových edíciách 2014, 2015 a 2016, stanovil rekord v bieloruskej najvyššej súťaži, loptu nepustil do siete 1073 minút. V AS Nancy zaznamenal 44 štartov. V reprezentácii dostal šancu v 23 prípadoch, debutoval 15. novembra 2013 v súboji s Albánskom. V Soligorsku nemá isté miesto v úvodnej jedenástke, konkuruje mu Maksim Plotnikov.

Valon Ahmedi je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Mohol reprezentovať aj Severné Macedónsko, vybral si Albánsko, na konte má dva medzištátne zápasy. Je odchovancom FC Südtirol, dobrými výkonmi v Celje si vyslúžil prestup do Mariboru. V ročníku 2015/16 prispel k pohárovému prvenstvu, v ročníku 2016/17 k ligovému. Nastúpil na 22 ligových duelov, v pohárovej Európe sa dostal na ihrisko 10-krát. Ironi Kyriat Shmona, Inter Zaprešič a Shkendija sú kluby, kde robil ďalšie futbalové kroky. Soligorsk do jeho príchodu investoval 0,1 milióna eur, transfer sa uskutočnil 9. januára 2021.

Vysoký stopér Egor Filipenko začínal v BATE Borisov, podieľal sa na majstrovských tituloch 2006 a 2007. V Spartaku Moskva sa od neho čakalo viac, keď sa ocitol na vedľajšej koľaji, požičali si ho Tom Tomsk a Sibir Novosibirsk, hosťovanie v BATE Borisov sa neskôr prepisovalo na prestup. Pomohol k vybojovaniu ďalších štyroch ligových prvenstiev. Cenné skúsenosti získal v Malage. Po pôsobení v Maccabi Tel Aviv sa opäť dohodol s BATE Borisov. Zaslúžil sa o majstrovský titul v ročníku 2018. Z ME 2011 dvadsaťjedenročných má bronz, A-mužstve Bieloruska absolvoval 52 štartov.

Defenzívny stredopolia Nikita Korzun vyrastal v Diname Minsk, v A-mužstve sa rozohral do takej formy, že ho angažovalo Dynamo Kyjev. V štyroch ročníkoch zozbieral 20 vystúpení v lige, okúsil atmosféru pohárovej Európy, požičali si ho Dinamo Minsk, Al-Fateh a Vilafranquense. Stroitel Stadium je jeho futbalovým  domovom od 24. januára 2019. Zaslúžil sa o majstrovské tituly 2020 a 2021. V národnom výbere Bieloruska debutoval v máji 2016, v 17 dueloch neskóroval.

Útočník Maksim Skavysh je odchovancom BATE Borisov, počas prvého pôsobenia sa stal šesťkrát ligovým šampiónom, v 68 dueloch nastrieľal 30 gólov, požičala si ho Belshina Bobruisk. V Baltike Kaliningrad si vyskúšal legionárčenie. Darilo sa mu v Torpede Zhodino, v FC Hapoel Kfar Saba. Počas druhého pôsobenia v BATE Borisov v 73 ligových dueloch strelil 40 gólov. Bol súčasťou olympijského mužstva v roku 2012, v A-mužstve Bieloruska odohral so štvorgólovou bilanciou 34 zápasov. Soligorsk do jeho príchodu investoval 0,35 milióna eur.

Gleb Shevchenko sa najlepšie cíti na pravej strane obrany. Stáva sa súčasťou základnej zostavy národného výberu Bieloruska, debutoval 2.júna 2021 v súboji s Azerbajdžanom, na konte má osem medžištátnyzh zápasov. Jeho rodiskom je Mozyr, v Slavii sa rozohral do dobrej formy, absolvoval 86 ligových štartov. Soligorsk si zabezpečil jeho služby  18. januára 2021.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova