SPAL

Útočník Sergio Floccari je držiteľom kapitánskej pásky. Avezzano Calcio je klub, kde sa stal profesionálom, zviditeľnil sa v Atalante Bergamo, na 20 presných zásahov potreboval 67 vystúpení. V FC Janov sa do základnej zostavy prepracovať nedokázal. Dobré služby odvádzal pre Lazio a pre Parmu. Sassuolo 30. januára 2014 do jeho príchodu investovalo dva milióny eur, v 50 zápasoch sa sedemkrát tešil z gólu. Na súčasné pôsobisko prišiel z FC Bologna, 19. januára 2017.

Tridsaťštyriročný Thiago Cionek sa najlepšie cíti v strede obrany. V rodnej Brazílii sa nepresadil. Štyri pekné sezóny prežil v Jagiellonii Biallystok. Darilo sa mu v Padove, výkonmi v Modene si vypýtal prestup do Palerma. V januári 2018 posilnil súčasného zamestnávateľa. V októbri 2011 mu udelili občianstvo Poľska. Na konte má 24 medzištátnych zápasov, debutoval 13. mája 2014 pri bezgólovej remíze v Nemecku.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 25-ročný obranca Francesco Vicari. Rímsky rodák začínal v Novare, debutoval v poslednom kole sezóny 2012/13, nastúpil na 63 duelov, raz sa zapísal do listiny strelcov. Stadio Paolo Mazza sa stal jeho futbalovým domovom 11. augusta 2016, v 119 dueloch dosiahol tri presné zásahy, pričinil sa o druholigové prvenstvo v sezóne 2016/17. Je päťnásobným juniorským reprezentantom Talianska.

Mirko Valdifiori je alternatívou do stredu zálohy. Kariéru rozbiehal ako hráč Ceseny na hosťovaniach v FC Pavia a v AC Legnano. V júni 2008 Empoli do jeho príchodu investovalo 0,52 milióna eur. Nastúpil na 234 duelov, štyrikrát sa strelecky presadil. Prispel k postupu medzi taliansku ligovú elitu v ročníku 2013/14. K prestupu do SSC Neapol ho motivovalo najmä to, že mužstvo viedol jeho bývalý kouč Maurizio Sarri. Hoci jeho nový zamestnávateľ vrazil do jeho príchodu 5,5 miliónov eur, miesto v základnej zostave to neznamenalo. Raz reprezentoval Taliansko. Jeho vzorom je Andrea Pirlo.

Tridsaťjedenročný Etrit Berisha je prvou voľbou medzi tri žrde. Kalmar FF je miesto, kde vyrastal a podpísal prvú profesionálnu zmluvu, odchytal 90 ligových duelov, trikrát skóroval z pokutového kopu. Za ročník 2013 preberal ocenenie pre najlepšieho ligového brankára. Druhého septembra 2013 sa dohodol s Laziom Rím. Vysedával na lavičke, prednosť u Vladimira Petkoviča dostával Frederico Marchetti. Tridsaťosemkrát dostal šancu v lige, v pohárovej Európe absolvoval 11 štartov. Dobré služby odvádzal pre Atalantu Bergamo, na súčasnom pôsobisku je na hosťovaní. Jeho vzorom je Edwin van der Sar. V národnom výbere Albánska zaznamenal 59 vystúpení, zúčastnil sa na európskom šampionáte 2012.

Tridsaťštyriročný stredopoliar Simone Missiroli má isté miesto v základnej zostave. Prvýkrát obliekol dres Regginy 24. apríla 2005, v 153 zápasoch dosiahol 21-gólový nástrel, vyskúšali si úlohy kapitána, požičali si ho Treviso a Cagliari. Sassuolo ho 4. januára 2012 kúpilo za 3,5 milióna eur. So 16-gólovou bilanciou odohral 189 duelov, patril medzi opory. Súčasný zamestnávateľ ho angažoval 17. augusta 2018.

Nenad Tomovič je použiteľný na pravej strane obrany i na pozícii stopéra. Bol súčasťou olympijského mužstva v roku 2008. V národnom výbere Srbska debutoval 14. decembra 2008 pri prehre s Poľskom, reprezentoval 22-krát. V januári 2006 menil v rámci Belehradu klubovú adresu, z Radu prestúpil do CZ. Do základnej zostavy sa neprebojoval a tak sa vrátil do FK Rad na hosťovanie, potom odohral 40 ligových duelov. Ďalšie futbalové kroky robil v FC Janov, darilo sa mu na hosťovaní v Lecce. V auguste 2012 sa stal súčasťou hráčskej výmeny, prišiel do Florencie, opačný smer nabral Juan Manuel Vargas. Absolvoval 127 ligových vystúpení. V Európskej lige dostal šancu 34-krát. V SPAL Ferrara hosťuje, je hráčom Chieva Verona.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova