Spezia

Andrey Galabinov má futbal v génoch, jeho starý otec Yordan Filipov bol bulharským reprezentantom. Vyrastal v CSKA Sofia, do FC Bologna sa prebojoval výkonmi v Castellarane, v A-mužstve sa neuplatnil, cenné skúsenosti získal na hosťovaniach. Ďalšie futbalové kroky robil v Lumezzane. Za Livorno odohral so šesťgólovou bilanciou 32 duelov, keď si ho požičali Gubbio a Avellino, pravidelne sa zapisoval do listiny strelcov. Počas pôsobenia v Novare zaznamenal 73 štartov a 25 presných zásahov, keď mu skončila zmluva, dohodol sa s FC Janov. Pred ročníkom 2018/19 posilnil Speziu. Je desaťnásobným reprezentantom Bulharska, debutoval 5. marca 2014 v súboji s Bieloruskom.

Dvadsaťjedenročný Titas Krapikas bojuje o miesto v bráne, jeho konkurenciou je Simone Scuffet. Nacionale Futbole Akademia Kaunas je miesto, kde si osvojil futbalové základy, ešte ako dorastenec prestúpil do Sampdorie Janov. V talianskej lige neodchytal ani jeden zápas. Do Spezie prišiel 28. júna 2019. V litovskej dvadsaťjednotke je prvou voľbou medzi tri žrde.

Stopér Elio Capradossi patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom. Je produktom mládežníckej akadémie AS Rím, v A-mužstve nastúpil na dva ligové duely, dobre sa uviedol na hosťovaní v Bari. Spezia si ho najprv 12. júla 2018 požičala, 1. augusta 2019 podpísal prestupové lístky. Rodák z Ugandy zozbieral v juniorských národných výberoch Talianska 53 vystúpení.

Sofiane Bidaoui bol súčasťou olympijského mužstva Maroka v roku 2012. Najlepšie sa cíti na ľavom krídle, začínal vo Westerle a v Roeselare, zviditeľnil sa v Lierse. V Parme sa nedokázal usadiť v základnej jedenástke, nastúpil na štyri ligové duely, hosťoval v Crotone a v Latine. Prišiel z Avellina, Stadio Alberto Picco sa stal jeho futbalovým domovom 20. augusta 2018.

Tridsaťpäťročný Claudio Terzi je držiteľom kapitánskej pásky. Je odchovancom FC Bologna, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v roku 2002, absolvoval 125 ligových duelov. V Siene dosiahol bilanciu 100 vystúpení a päť gólov. V 46 zápasoch odohraných za Palermo sa strelecky nepresadil. Na súčasnom pôsobisku nastúpil na 113 stretnutí, štyrikrát skóroval. Hráva v strede obrany.

Sveinn Aron Gudjohnsen je alternatívou od útoku. Je synom Eidura Gudjohnsena. Handknattleiksfélag Kópavogs je klub, kde mu vystavili prvú registračku, v kariére pokračoval vo Valure a v Breidabliku. Dres Spezie nosí od 26. júla 2018. Na druhú polovicu sezóny 2018/19 si ho požičala Ravenna. Je členom islandskej dvadsaťjednotky.

Obranca Juan Ramos prišiel do Catanie z Montevidea Wanderers. Do A-mužstva sa neprebojoval, 27. júla 2016 ho angažovala Casertana. V 36 zápasoch sa raz tešil z gólu. Ako hráč Parmy hosťoval v Cosenze a v Trapani. Káder Spezie vystužil 4. júla 2019.

Simone Bastoni je rodákom zo Spezie, odchovancom klubu, premiéru v profesionálnom zápase zažil 6. septembra 2015. Do dobrej formy sa rozohral na hosťovaniach, požičali si ho Siena, Carrarese, Trapani a Novara. Je päťnásobným juniorským reprezentantom Talianska.

Antonio Ragusa je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Začínal v Trevise, v FC Janov šancu nedostal, cenné skúsenosti získal, keď si ho požičali Salernitana a Reggina. V 40 zápasoch odohraných za Pescaru nastrieľal deväť gólov, hosťoval v Ternane a vo Vicenze. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Cesena a Sassuolo. Je hráčom Hellasu Verona, Spezia si ho požičala. Dvakrát sa predstavil v talianskej dvadsaťjednotke.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova