Správy

Dunajská Streda to so snahou vybojovať si miestenku v pohárovej Európe myslí vážne. Neustále zbrojí, po Tomášovi Malecovi posilnil mužstvo Musefiu Ashiru. Posledným zamestnávateľom Nigérijčana bola Zbrojovka Brno, na Žitný ostrov prichádza na polročné hosťovanie s opciou na trvalý prestup. „Musefiho sme sledovali od jeho úspešného pôsobenia v Prešove, kde sa ihneď po príchode zaradil medzi najlepších útočníkov Fortuna ligy. Očakávame od neho, že nám prinesie viac možností v skladaní našej ofenzívy. Keďže už v slovenskej najvyššej súťaži pôsobil a fyzicky je pripravený, jeho adaptácia na nové prostredie by mala byť relatívne rýchla,“ vyhlásil športový riaditeľ DAC Dunajská Streda Jan van Daele.

Wayne Rooney sa sústredí už len na pôsobenie na klubovej úrovni, za Anglicko hrávať už nebude. „Bolo to nesmierne ťažké rozhodnutie, konzultoval som ho s rodinou a trénerom Evertonu. Nastupovať v reprezentácii bolo pre mňa niečím výnimočným, no myslím si, že je ten správny čas skončiť. Opustiť Manchester United po toľkých rokoch je veľmi náročné, preto teraz sústredím všetky svoje sily na to, aby som pomohol k čo najlepším výsledkom Evertonu.“

Saudská Arábia sa aj na svetovom šampionáte v Rusku bude spoliehať na služby trénera z Južnej Ameriky. Na MS 1994 ju viedol Jorge Solari, na MS 1998 Carlo Alberto Pereira, na MS 2006 Marcos Paqueta, teraz taktovku preberá Edgardo Bauza. Argentínčan nahradil deväť dní po tom, čo si tím figurujúci na 54. mieste klasifikácie FIFA vybojoval definitívne účasť medzi svetovou elitou, Berta van Marwijka. Päťdesiatdeväťročný Edgardo Bauza má za sebou 18-ročné trénerské pôsobenie na klubovej úrovni, potom kormidloval Argentínu a naposledy Spojené arabské emiráty.

Desiateho júna 2016 sa rozišiel s PAOK-om Solún, odvtedy bol bez zamestnávateľa. Reč je o 36-ročnom Dimitarovi Berbatovovi. Bývalý bulharský reprezentant, ktorý v medzištátnom futbale dosiahol v 78 zápasoch 48 presných zásahov, sa vracia. V kariére bude pokračovať v Indii, v Kerale Blasters. V ročníku 2016 nový zamestnávateľ dvojnásobného víťaza Premier League s Manchestrom United obsadil druhé miesto tabuľky najvyššej súťaže, mužstvo trénuje Holanďan René Meulensteen.

Úradujúci ligový majster MŠK Žilina angažoval Miloša Lačného. Príchod rodáka z Levoče sa podľa slov športového manažéra Karola Belaníka mohol zrodiť už skôr. „Už v zime sme prvýkrát uvažovali o Milošovi, pretože Ružomberok sa zaujímal o Haskiča. Vtedy sme rozmýšľali nad výmenou, no nepodarilo sa to zrealizovať. Vzhľadom na to, že Miloš ukončil predčasne svoje pôsobenie v Ružomberku, vrátili sme sa k tejto alternatíve. Prispeli k tomu aj mierne problémy u Yusufa Otubanja a okrem Sama Mráza sme nemali iné možnosti. Trh s voľnými hráčmi, nakoľko už je po prestupovom termíne, je obmedzený a neponúkal iné možnosti. Preto sme získali Miloša zatiaľ do konca sezóny a následne uvidíme, ako sa bude situácia vyvíjať.“

Paulo Dybala si spestril sté vystúpenie v drese svojho súčasného zamestnávateľa hetrikom. Juventus Turín vyhral na pôde Sassuola 3:1. Túto sezónu tak 23-ročný ofenzívny hráč Argentíny odštartoval siedmimi presnými zásahmi v prvých piatich vystúpeniach. Prvé futbalové kroky robil v tíme Instituto Cordoba, kde na 17 gólov potreboval 38 vystúpení. Keď v apríli 2012 prezident US Palermo oznámil jeho angažovanie, videl v ňom nového Sergia Aguera. Prelomom v jeho kariére bol ročník 2014/15, v ktorom sa pravidelne začal objavovať v listine strelcov, aj vďaka skvelej spolupráci s útočným partnerom Francom Vazquezom. Juventus posilnil 4. júna 2015, po odchode Paula Pogbu prebral dres s číslom 10. Trinásteho apríla 2017 podpísal päťročné predĺženie zmluvy. Mohol reprezentovať aj Poľsko a Taliansko, vybral si rodnú Argentínu, prvý zápas absolvoval 13. októbra 2015.

Vincent Janssen strávi tento súťažný ročník na hosťovaní vo Fenerbahce Istanbul. Dvadsaťtriročný útočník je odchovancom Feyenoordu Rotterdam, prvé kroky v profesionálnom futbale robil v FC Almere City, kde v 69 dueloch skóroval 29-krát. Ešte presnejšiu streleckú mušku preukázal v AZ Alkmaar, v Eredivisie dosiahol v 34 vystúpeniach 27 presných zásahov. Štýlom hry ho najčastejšie porovnávajú k legendárnemu Ruudovi van Nistelrooyovi. Tottenham pred minulou sezónou investoval do jeho príchodu 17 miliónov libier. V holandskej reprezentácii má bilanciu 15 duelov a 7 gólov, zdá sa, že Premier League mu sedí menej, v 24 vystúpeniach sa strelecky presadil iba dvakrát.

Kolo Touré zavesil kopačky na klinec. Začínal vo veľkom štýle, v ročníku 2003/04 sformoval so Solom Cambellom skvelú stopérsku dvojicu, Arsenal v tejto sezóne vybojoval majstrovský titul, počas celej sezóny neokúsil trpkosť prehry. Víťazstvo v Premier League zažil aj počas účinkovania v Manchestri City, v ročníku 2011/12. Lúčil sa škótskym titulom získaným v Celticu Glasgow. S Pobrežím Slonoviny triumfoval na Africkom pohári národov 2015, v reprezentácii nastúpil na 120 duelov.

Vedenie klubu AS Trenčín sa rozhodlo odvolať Martina Ševelu z pozície hlavného trénera prvého mužstva, ešte pred ligovým zápasom na pôde MŠK Žilina. Jeho nástupcom sa stane dvojica Roman Marčok, Vladimír Cifranič, prvý menovaný bude mať na starosti technickú a taktickú časť prípravy, druhý hernú fázu a koučing mužstva. V pozícii oficiálneho hlavného trénera bude vystupovať Roman Marčok. V realizačnom tíme zostávajú Gideon van der Wee a tréner brankárov Marek Dobiáš. „V prvom rade sa chceme poďakovať trénerovi Ševelovi za odvedenú prácu. Jeho pôsobenie v AS Trenčín vnímame v oveľa širších súvislostiach ako sa mnohým môže zdať. Jeho prínos nehodnotíme ziskom dvoch titulov majstra Slovenska a dvoma víťazstvami v Slovenskom pohári. Martin bol v klube ako hráč, mládežnícky tréner, člen realizačného tímu prvého mužstva a hlavný tréner dokopy deväť rokov. Zažil s klubom návrat do najvyššej súťaže, veľké úspechy, historické zápasy v Lige majstrov a Európskej lige. Naše rozhodnutie neprišlo zo dňa na deň, ale je výsledkom niekoľko mesiacov trvajúcich rozhovorov a analýzy daného vývoja. Snažili sme sa spoločne mužstvo oživiť rôznymi vstupmi, ale nedarilo sa nám to dlhodobejšie a podľa našich predstáv. Najmä z hľadiska filozofie dominantného a útočného štýlu hry, ktorý nemôžeme do budúcna stratiť. Trénerovi Ševelovi ešte raz ďakujeme za všetky roky, ktoré venoval futbalu v Trenčíne. Jeho vklad a pôsobenie zhodnotí čas,“ povedal na internetovej stránke klubu generálny manažér Róbert Rybníček.

Neapolčania v 4. kole Serie A zdolali Benevento 6:0 a dostali sa na prvé miesto tabuľky. Domáci dominovali počas celého zápasu, vyslali 14 striel na bránu, kým hráči ligového nováčika ani jednu, 72 percent hracieho času mali loptu na svojich kopačkách ,,Bolo to skvelé predstavenie. Po prehre proti Donecku sme  potrebovali sa vrátiť na víťaznú vlnu. Podarilo sa nám to. Ukázali sme, že sme silný tím,” povedal Marek Hamšík, ktorý podal obdivuhodný výkon.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova