Správy

„Je to veľká zodpovednosť, pretože nebude ľahké nadviazať na prácu Aďa Guľu s jeho realizačným tímom, nastavili latku vysoko. Na druhej strane však máme výhodu, pretože sme spoločne pracovali v jednom klube, a tak môžeme kontinuálne nadviazať na ich predošlú robotu. Určite sa budeme snažiť posunúť dopredu celý tím. Už pri prvom kontakte s vedením, keď som do Žiliny prichádzal, ma zaujala koncepcia a počas troch rokov som ju plne dostal pod kožu a stotožnil som sa s ňou. Pracovať s mladými hráčmi a posúvať ich mi je blízke. Rovnako kombinačný, dominantný futbal s aktívnou obranou boli atribúty a dôvody, ktoré ma pritiahli. Počas troch sezón som sa snažil zlepšovať. Či som pripravený však ukáže len čas. Verím, že nám to s novým realizačným tímom pôjde rovnako dobre,” povedal Jaroslav Kentoš, nový tréner MŠK Žilina. Kentoš strieda Guľu a Guľa strieda Kentoša. Norbert Guľa, brat Adriána Guľu, prevezme po Jaroslavovi Kentošovi rezervu MŠK Žilina.

Francúz Zinedine Zidane sa prekvapujúco vzdal postu trénera Realu Madrid. „Milujem tento klub. Prezident mi dal šancu hrať za tento klub i trénovať tento tím, zložený z tých najlepších hráčov, ale teraz je všetko inak, rozhodol som sa skončiť. Tento tím musí pokračovať vo víťazstvách, ale domnievam sa, že potrebuje zmenu, nový impulz, odlišnú metodiku. Preto som sa rozhodol tak, ako som sa rozhodol. Nechcem teraz trénovať iný tím.“

Giogi Beridze sa po rok a pol trvajúcom hosťovaní vracia do belgického KAA Gent. „V drese AS Trenčín som odohral zápasy v európskom pohári. Naskočil som do mužského futbalu a posunul som sa o ďalší krok v mojej kariére. Ďakujem klubu a fanúšikom za všetko.“ Gruzínec odohral 40 zápasov Fortuna ligy, v ktorých dosiahol desať presných zásahov. V novom ročníku najvyššej slovenskej súťaže nebude pod Čákovým hradom pokračovať ani skúsený obranca Peter Čögley, ktorému vypršal kontrakt. „Rád som odohral tento ročník v drese AS. Je to môj klub a vždy ním ostane. Môžem prezradiť, že som dostal ponuku na zaradenia sa do klubových štruktúr, ale rád by som ešte hral futbal na ligovej úrovni.“ Mení sa aj trénerský tím. „Po dôkladnej analýze pôsobenia klubu v poslednom období v prepojení na predstavy športového posunu sme sa rozhodli menovať hlavným trénerom v prvom tíme Ricarda Moniza. Sme presvedčení, že klub je na to pripravený. Verím, že aj novému trénerovi prinesie táto spolupráca progresívne a športovo efektívne napredovanie. Vytvorili sme silný realizačný tím. V prípade fungujúcej komunikácie a výmeny vzájomných skúseností všetkých členov môže z toho ťažiť celý klub. V uplynulej sezóne sme splnili cieľ, ktorým bol postup do pohárovej Európy. Bola to úžasná škola pre Vladimíra Cifraniča a Juraja Ančica. Za ich prácu im treba dať rešpekt a poďakovať. Prichádza nový impulz, ktorý môže byť pre všetkých veľmi silný a motivujúci po odbornej stránke. Sme radi, že zmenu v realizačnom tíme prijali všetci zúčastnení a sú pripravení podporiť Ricarda Moniza a celý klub v ceste k naplneniu ďalších športových cieľov. Dôležitým pre nás je fakt, že Ricardo s nami strávil niekoľko mesiacov. Mal možnosť spoznať prácu a štruktúru fungovania klubu. Prichádza nová a určite zaujímavá výzva v rámci takejto spolupráce,“ informoval generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

Tatran Prešov sa 25. mája dožil 120 rokov. Prvým gratulantom, ktorý sa oficiálne ozval a klubu k výročiu zablahoželal je bývalý tréner Tatrana Sergij Kovalec. „Tatranu blahoželám k 120. výročiu od jeho založenia. Ľudia na Slovensku by si tento klub mali vážiť, hlavne fanúšikovia v Prešove, pretože je najstarším slovenským. Dokonca je starší ako FC Barcelona, a to už je čo povedať. Bolo mi cťou trénovať prešovských hráčov, ktorí obliekali zeleno-biely dres. V Prešove som sa stále cítil ako doma. Klub som si obľúbil a takisto aj všetkých fanúšikov, tých čo chodili na zápasy, ale aj tých, ktorí stretnutia sledovali na webových stránkach a o klub sa zaujímali. Vďaka patrí aj prezidentovi Tatrana Miroslavovi Remetovi, ktorý do klubu vkladá svoje peniaze. Želám mužstvu skorý návrat do najvyššej súťaže. Dúfam, že tohtoročné vypadnutie bolo posledné a ďalších 120 rokov Tatran z najvyššej súťaže nezostúpi. Týmto pozdravujem všetkých fanúšikov zeleno-bielych a takisto aj niektorých novinárov, s ktorými mám dobré vzťahy. Ďakujem tiež všetkým ľuďom v klube, ktorí to s futbalom v Prešove myslia vážne. Verím, že všetci sa pokúsia o skorý návrat do prvej ligy.“

Norbert Hrnčár s asistentom Richardom Högerom viedli MFK Ružomberok dva roky a môžu sa pochváliť viacerými úspechmi, mužstvo spod Čebraťa sa tretíkrát v histórii umiestnilo v najvyššej súťaži na bronzovej pozícii a celkovo štvrtýkrát na medailovom stupienku. S mužstvom zároveň odohrali tri predkolá Európskej ligy a prebojovali sa do finále Slovnaft Cupu. „Tieto úspechy zostanú natrvalo zapísané s týmto klubom, ale aj oboma trénermi. Pozitívom v tejto sezóne bol postup do finále domáceho pohára, až čas definitívne ukáže ako sa na to pozrieme, pretože prehra so Slovanom vo finále stále bolí. V polčase sezóny 2017/18 sme hovorili, že naším cieľom je zopakovať si účasť v Európskej lige. Z tohto pohľadu naše šieste miesto na konci sezóny, fakt, že v nadstavbe sme získali iba sedem bodov z 33 možných a prehra v pohárovom finále, znamenajú nenaplnenie našich cieľov. Takže túto sezónu nemôžeme hodnotiť ako úspešnú. Čiže to sú dôvody toho, prečo nepokračujeme v spolupráci,“ uviedol generálny riaditeľ klubu Ing. Ľubomír Golis.

Fred je blízko k prestupu do Manchesteru United. Na prvom pôsobisku v SC Internacional vyhral v rokoch 2012 a 2013 súťaž Campeonato Gaucho, v júni 2013 investoval Šachtar Doneck do jeho príchodu 15 miliónov eur. V širšom kádri Brazílie figuruje dynamický stredopoliar od roku 2014, k účasti na Copa America 2015 mu pomohlo zranenie Luiza Gustava. Rodák z Belo Horizonte doposiaľ reprezentoval osemkrát.

„Uvidíme ako to všetko bude po dovolenke. Premýšľal som nad tým už skôr. Je možné, že domáci zápas proti Šamorínu bol pre mňa rozlúčkovým v popradskom drese. Uvidíme ako mi bude futbal chýbať počas dovolenky. Veľa bude záležať od toho ako na tom budem aj po zdravotnej stránke. Zažil som tu krásne obdobie a verím tomu, že v Poprade ešte tie pekné chvíle futbalový fanúšik zažije. Po dovolenke sa rozhodnem, porozprávame sa o tom v klube ako by mohla spolupráca pokračovať a uvidíme, čo bude ďalej,“ odpovedal Stanislav Šesták na internetovej stránke FK Poprad na otázku, či bude pokračovať v klube.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova