Správy

Futbalisti Slovenska absolvovali dva medzištátne zápasy. Najprv remizovali s Holandskom 1:1, keď mali skvelý vstup do zápasu. V 8. minúte po geniálnom centri Mareka Hamšíka sa presadil hlavou Adam Nemec. ,,Prvý polčas bol z našej strany veľmi kvalitný, vytvorili sme si množstvo šancí a mohli sme dať aj viac ako jeden gól,“ povedal Marek Hamšík, ktorý bol veľmi aktívny a často ohrozoval bránku súpera. ,,V druhom polčase sme však fyzicky odpadli a dominoval náš súper. Myslím, že zaslúžená remíza s atraktívnym súperom,“ pokračoval Marek Hamšík. Na trnavský štadión si našlo cestu 16000 priaznivcov. ,,Sme radi, že si fanúšikovia našli cestu k nám a zapĺňajú štadióny,“ dodal náš kapitán, ktorého výkon pochválil aj tréner súpera Ronald Koeman. V Ženeve sme s Marokom prehrali 1:2. ,,Neuspeli sme. Viedli sme 1:0, škoda, že sme to neudržali a dvakrát inkasovali. Každá prehra mrzí. Maročania majú dobré mužstvo,“ povedal Marek Hamšík. Ten mal v prvom dejstve veľkú šancu. ,,Bola to tutovka. Také šance sa musia premieňať. Mrzí ma, že som nedal gól,“ poznamenala kapitán slovenskej reprezentácie, ktorý v tejto sezóne absolvoval 57 súťažných duelov. ,,Boli to náročné mesiace. Teraz sa už teším na odpočinok.“

MŠK Žilina na internetovej stránke informoval o zmenách v kádri. „Alešovi Mandousovi sa u nás končí zmluva 30. júna a po vzájomnom rozhovore sme sa dohodli na jej nepredĺžení. Aj vzhľadom na to, že sa vracia do tímu z hosťovania v Senici Dominik Holec, ktorý sa pripojí k dvojici Volešák, Petráš, sme sa rozhodli ukončiť spoluprácu. Má viaceré možnosti, kde by mal väčší predpoklad chytávať, čo je v jeho veku logické. U nás plnil predovšetkým pozíciu dvojky, takže má ambíciu chytať častejšie,” povedal športový manažér Karol Belaník. Právemu obrancovi Jurajovi Chvátalovi, kmeňovému hráčovi Sparty Praha, sa skončilo ročné hosťovanie, pod Dubňom pokračovať nebude. „Na Juraja sme mali zo Sparty uplatnené hosťovanie do 30. júna bez opcie, pretože Pražania vtedy nechceli pripustiť opciu na ďalší transfer. Rozhodli sme sa tak, že nebudeme v spolupráci pokračovať a Juraj sa vracia momentálne do Sparty,“ konštatoval a Karol Belaník a dodal: „Chceli sme v ňom nájsť pri zdravotných výpadkoch v kádri na jeseň skúseného hráča. Miloš Lačný prekonával u nás zdravotne náročné obdobie, práve zranenia ho u nás limitovali, končí mu zmluva, rozhodli sme sa ju nepredĺžiť.” Cesty MŠK Žilina sa rozchádzajú aj s Tomášom Hučkom. „Odohral u nás dlhé roky, absolvoval aj hosťovania, po dlhšej dobe si konečne vyriešil zdravotné problémy a na jar naskakoval aspoň za B-tím. Končí mu u nás zmluva, a preto sme sa rozhodli mu ju nepredĺžiť a uvoľniť ho ako voľného hráča.“ Po skončení polročného hosťovania v Altachu ostáva v Rakúsku Yusuf Otubanjo, prestúpil do LASK Linz. Nigérijsky útočník prišiel pod Dubeň v lete 2016, pričom sa výraznou mierou podpísal pod zisk majstrovského titulu z edície 2016/17. Nepočíta sa už ani s Branislavom Niňajom a Eligiusom Jankauskasom, z hosťovania sa však vracia moldavský stredopoliar Eugeniu Cociuc.

Ján Mucha odchytal práve končiacu sa sezónu v Niecieczi. Začínal ako jednotka, v druhej polovici ročníka však už zohrieval lavičku náhradníkov. V poslednom kole sa rozhodlo, že jeho zamestnávateľ sa lúči s poľskou elitnou súťažou. . „V Termalici na 99 percent končím. Zatiaľ neviem, kde budem pokračovať, nemám nič konkrétne. Kluby budú po sezóne analyzovať situáciu, preto sa nikam neponáhľam. Som zdravý a rád by som ešte chytal, ale nikto nevie, čo bude. V decembri budem mať 36 rokov, možné je všetko. Ak bude ponuka, chcem pokračovať, ak nie, zariadim sa inak,“ podotkol bývalý brankár Interu, Žiliny, Legie Varšava, Krídel Sovietov Samara, Arsenalu Tula či Slovana Bratislava.

Predstavitelia MFK Ružomberok sa dohodli na spolupráci počas najbližších dvoch sezón s Davidom Holoubkom a jeho asistentom Jiřím Jarošíkom. Tridsaťsedemročný David Holoubek odštartoval svoju trénerskú kariéru v roku 2001 v rodnom Humpolci, po troch rokoch viedli jeho kroky do Sparty Praha, kde si behom trinástich rokov vyskúšal pôsobenie pri mládežníckych výberoch, so starším dorastom vyhral najvyššiu súťaž, bol asistentom trénera seniorského mužstva a v roku 2016 viedol A-mužstvo ako zastupujúci asistent, keďže v tom čase sa oficiálne nemohol stať hlavným trénerom, nakoľko ešte nemal potrebnú licenciu. Od roku 2017 viedol Slovan Liberec.

Marco Silva sa dohodol s Evertonom na trojročnej spolupráci. Štyridsaťročný rodák z Lisabonu patrí k tým, ktorí uspeli viac na trénerskej stoličke ako počas hráčskej kariéry. Absolvoval síce 15 rokov v profesionálnom futbale v Portugalsku, no v najvyššej súťaži sa presadiť nedokázal, najviac toho odohral za Trofense a Estoril. V Estorile aj ročníkom 2011/12 odštartoval trénerskú kariéru, uviedol sa vo výbornom svetle, v premiérovej sezóne ho vyhodnotili za najlepšieho kouča druhej najvyššej súťaže. Sporting Lisabon priviedol k triumfu v národnom pohári, Olympiakos Pireus k ligovému prvenstvu. Everton nebude jeho prvým pôsobiskom v Anglicku, šéfom trénerského realizačného tímu bol aj v Hull City a vo Watforde.

V FK Baumit Jablonec sa budú aj naďalej spoliehať na schopnosti Tomáša Hübschmana. Tridsaťšesťročný univerzál defenzívy, ktorý dokáže byť platný na stopérovi, aj na pozícii defenzívneho stredopoliara predĺžil kontrakt. Zo Sparty Praha prestupoval do Šachtaru za tri milióny eur. V Prahe prispel k vybojovaniu dvoch ligových prvenstiev, v Donecku k siedmim. V ročníku 2008/09 dvíhal nad hlavu Pohár UEFA. Na posledný, 58. zápas v reprezentácii nastúpil v roku 2014.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova