Správy

Gianluigiho Buffona, ktorý definitívne končí, sa medzi troma žrďami Juventusu Turín pokúsi nahradiť Mattia Perin. Dvadsaťpäťročný Talian, rodák z mesta Latina s výnimkou hosťovaní v Padove a v Pescare strávil celú doterajšiu kariéru v FC Janov. V lige sa prvýkrát predstavil 22. mája 2011, celkovo má na konte 148 štartov. Porovnávajú ho s Walterom Zengom. Figuruje v širšom kádri Talianska, reprezentoval dvakrát. Turínsky veľkoklub do jeho príchodu investoval 12 miliónov.

Jozef Dojčan sa presúva v rámci MFK Skalica z tímu devätnásťročných k seniorom. „Je to veľká zmena. Vedenie klubu ma oslovilo s touto ponukou, ktorá je pre mňa naozaj veľkým krokom. Na prácu s mužmi sa teším. Verím, že sa mi podarí nadviazať na prácu trénera Jozefa Kostelníka. V predchádzajúcich dvoch sezónach sme hrali o čelo tabuľky a ja spravím všetko preto, aby sa v nasadenom trende pokračovalo a aby sme boli úspešní.“ Mohol trénovať aj juniorský výber Slovenska. Bola to pre mňa veľká česť, keď ma s ponukou trénovať mládežnícky výber Slovenska oslovil technický riaditeľ SFZ Ján Greguš. Bola by to pre mňa výzva. Keďže mám v klube platnú zmluvu, bolo to aj na rozhodnutí MFK Skalica. V klube sa majiteľ vyjadril, že by bol rád ak by som v Skalici zostal. Ponuka do reprezentácie sa ťažko odmieta. Verím, že sa mi do budúcnosti ešte podobná príležitosť naskytne, lebo pre každého trénera je pocta trénovať reprezentačný výber. Teraz som však v klube, kde si vážim príležitosť, ktorú som dostal a urobím všetko pre to, aby som dôveru nesklamal. Dávam si  osobný cieľ, našou hrou prilákať čo najviac divákov. Nech ich chodí minimálne toľko ako doteraz, verím však, že ich bude viac. Budem sa snažiť vytvoriť symbiózu medzi lavičkou, hráčmi a divákmi. Aby ten patriotizmus, ktorý v Skalici cítiť na každom kroku bol aj na štadióne. Aby cítili, že sú to naši hráči, naše mužstvo, aby nám fandili a aby sme ťahali za jeden koniec povrazu. Aby to bolo tak ako v barážovom stretnutí v Senici. O tomto súboji môžeme smelo povedať, že sme mali vo fanúšikoch dvanásteho hráča. Tam to bolo naozaj poriadne cítiť, že to bolo medzi mužstvom a divákmi naozaj mimoriadne silné.“

Cesty Slovana Bratislava a Borisa Sekuliča sa po troch rokoch rozchádzajú. Spoľahlivý obranca pôsobil na Pasienkoch od leta 2015, odohral 82 ligových zápasov, dvakrát, v ročníkoch 2016/17 a 2017/18, dvíhal nad hlavu Slovenský pohár. Od začiatku sezóny 2016/17 nosil na rukáve kapitánsku pásku. „S Borisom sme absolvovali niekoľko rokovaní, kde sme sa rozprávali o jeho budúcnosti. Predstavy o pokračovaní spolupráce, ktoré obe strany prezentovali počas rokovaní, sa však nezhodli. Naše cesty sa teda rozchádzajú, no musím zdôrazniť, že sa tak udialo po korektných rokovaniach a vzájomnej dohode. Boris u nás strávil tri sezóny a chcem sa mu poďakovať za všetko, čo pre klub odviedol. Prajem mu všetko dobré v ďalšej kariére,“ informoval  viceprezident klubu Ivan Kmotrík mladší. Novou tvárou v tábore belasých je Dejan Dražič, srbský juniorský reprezentant. „Chceme zvýšiť konkurenciu v krídelných priestoroch. Dejana Dražiča sme si vytypovali už dávnejšie a dlhodobo sme ho sledovali. Je to typologicky odlišný krídelník, než akých sme mali doteraz k dispozícii. Dejan je veľmi rýchly, zároveň technicky dobre vybavený a silný v súbojoch jeden na jedného. Stále má len 22 rokov, takže potenciál jeho ďalšieho rastu a zlepšovania je naozaj veľký. Najčastejšie hráva na krídle, no je alternatívou aj na post tzv. desiatky, čiže podhrotového hráča, kde môže vytvoriť zdravý konkurenčný tlak na Dávida Holmana. Som veľmi rád, že sa nám Dejana podarilo získať, pretože na trhu bol o jeho služby veľký záujem zo strany popredných klubov. Podpísali sme štvorročnú zmluvu. V najbližších dňoch plánujeme dotiahnuť príchod krajného obrancu, potom bude káder na nový súťažný ročník kompletný. Ciele na novú sezónu sú tie najvyššie. Jednoznačne pôjdeme za tým, aby sme doma oslávili storočnicu ziskom majstrovského titulu,“ doplnil Ivan Kmotrík mladší.

Slavia Praha ukončila po vzájomnej dohode spoluprácu s Dannym. Tridsaťštyriročný rodák z Venezuely debutoval v portugalskej najvyššej súťaži 1. októbra 2001, po sľubných začiatkoch prestúpil z Maritima Funchal za dva milióny eur do Sportingu Lisabon. Najlepšie časy zažil v Rusku. Dynamo Moskva vsadilo v roku 2005 na trojicu Portugalčanov, spolu s ním vystužili káder aj Maniche a Derlei. V roku 2008 bol pri druhom ligovom mieste svojho zamestnávateľa vyhlásený za najlepšieho hráča súťaže, čo znamenalo prestup do Petrohradu a pozvánku do národného výberu Portugalska. Tréner Zenitu Dick Advocaat ho považoval za najlepšieho stredopoliara pôsobiaceho v Rusku. Trikrát vybojoval majstrovský titul, v 177 ligových vystúpeniach 52-krát skóroval, v pohárovej Európe mal bilanciu 60 duelov a 13 gólov. Do roku 2016 nastúpil na 38 medzištátnych zápasov.

Esteban Cambiasso ukončil hráčsku kariéru. Počas nej odohral 52 medzištátnych stretnutí za Argentínu, debutoval v roku 2000, lúčil sa na kontinentálnom šampionáte 2011. Najlepšie roky prežil v Miláne, s Interom sa päťkrát tešil z ligového prvenstva, v sezóne 2009/10 vyhral Ligu majstrov, v roku 2010 MS klubov. V 315 zápasoch talianskej najvyššej súťaže sa 41-krát strelecky presadil. Hrával aj za Independiente, River Plate, Real Madrid, Leicester a Olympiakos Pireus.

,,Saša Popin je hráč, ktorého sme sledovali pol roka v Seredi. Na jeho príchode sme pracovali dlhšiu dobu. Som rád, že aj napriek postupu Serede do najvyššej súťaže, sa nám jeho príchod pod Zobor podarilo dotiahnuť do konca. Vnímame ho ako top posilu a jeho príchod bol naším cieľom pred štartom novej sezóny,“ hovorí predseda predstavenstva FC Nitra Marián Valenta. Vedenie klubu od najnovšej akvizície očakáva, že sa stane postrachom súperových obrancov. ,,Je to vysoký útočník, jeho typológia nám v mužstve chýbala. Okrem gólov od neho očakávame aj úspešné hlavičkové súboje, v ktorých je veľmi dobrý. Tak ako je silný pred súperovou bránou, je spoľahlivý aj pred tou domácou. Ďalej budeme pracovať na príchodoch hráčov, ktorých má hlavný tréner v hľadáčiku. V rámci našich možností sa budeme snažiť priniesť ešte možno jednu či dve posily do tímu. S príchodom Sašu sme veľmi spokojní,“ uviedol Marián Valenta.

Po Milanovi Škriniarovi odchádza z MŠK Žilina priamo do Serie A ďalší stopér a odchovanec klubu. „Som nesmierne šťastný a vďačný, že ma MŠK Žilina vychoval na úroveň, ktorá zaujala taliansky veľkoklub. Je to splnený sen a ďakujem aj touto cestou celému klubu, trénerom a spoluhráčom, že ma posunuli až do Fiorentiny. Mal som aj ďalšie ponuky z Talianska a zo Španielska,“ uviedol 20-ročný David Hancko, ktorý odohral za Žilinu 40 ligových duelov.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova