Správy

Igor Šemrinec sa z vedením AS Trenčín dohodol na predĺžení kontraktu o ďalšie dva roky. Prievidzský rodák prišiel do klubu v roku 2010. Na začiatku kryl chrbát skúsenejšiemu Milošovi Volešákovi, no po jeho odchode v lete 2014 prebral post prvého brankára. „Som veľmi spokojný, že klub so mnou ráta a spojenie s AS Trenčín bude pokračovať ešte dva a pol roka. Zažil som tu veľmi úspešné obdobie. Dvakrát po sebe sme vyhrali double a už šiestym rokom sa zúčastňujeme v predkolách Európskej ligy. Puto medzi mnou a Trenčínom je veľmi silné, predsa len, dnes je to už osem rokov čo som sem prišiel. Trenčín sa za ten čas stal mojím druhým domovom,“ vyslovil sa po podpise zmluvy tridsaťročný Igor Šemrinec. „Igor tu zažil lepšie či horšie obdobia a takýto človek do AS Trenčín jednoznačne patrí. Je jednou z osobností klubu aj kabíny. Je to prototyp profesionála, ktorý miluje čo robí a robí to absolútne so všetkou vervou a odovzdanosťou. Aj preto sa mu vrátili roky, kedy bol dvojkou za Milošom Volešákom. Svojimi skúsenosťami môže pomôcť mladým brankárom a hráčom,“ povedal generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

Tridsaťosemročný Julio Cesar skončil s futbalom. Prvé pozvánky reprezentovať Brazíliu dostával od roku 2003, najprv ako Didov náhradník. Nominovali ho aj na Pohár Konfederácií FIFA 2003, no na tomto podujatí si nezachytal. Premiéru v brazílskom drese absolvoval na Copa America 2004, v základnej zostave nastúpil na všetkých šesť stretnutí. Patril mu úspešný finálový zápas s Argentínou, keď vynikol v penaltovom rozstrele. V ďalších troch rokoch však zozbieral iba sedem štartov. Nefiguroval v nomináciách na Pohár Konfederácií FIFA 2005 a Copa America 2007, no zmestil sa do nominácie na MS 2006, kde bol jednotkou Dida a dvojkou veterán Rogerio Ceni. Keď zavesil reprezentačný dres na klinec Dida, rozbiehal sa veľký boj o brazílsku brankársku jednotku. Nebol v ňom favoritom, Carlos Dunga preferoval trojicu Doni, Gomes a Helton, od septembra 2007 však dostával jednoznačne najviac šancí. Pri triumfe na Pohári konfederácií FIFA 2009 bol prvou voľbou medzi tri žrde. Nemohol tak chýbať v konečnej nominácii na MS 2010, na šampionáte v Juhoafrickej republike patril nielen stabilne do úvodnej jedenástky, ale aj medzi celkovo najlepších hráčov svojej krajiny. Reprezentoval v 87 stretnutiach. Chytávať začal vo Flamengu, počas sedemročného pôsobenia v Internazionale Miláno vybojoval päťkrát majstrovský titul. Mal byť iba dvojkou Francescovi Toldovi, no čoskoro dostával viac možností. Zaskvel sa pri víťazstvách v Lige majstrov a na MS klubov v roku 2010.

Samuel Mráz v ročníku 2017/18 evidentne prerástol rozmery slovenskej najvyššej futbalovej súťaže. Najlepší ligový strelec odchádza z MŠK Žilina. „Empoli, ktoré má históriu a v minulosti pôsobilo v najvyššej súťaži, ho skautovalo už dlhšie. Už ako hráč Senice tam bol na mládežníckej skúške. Samo spravil výrazný progres, stal sa najlepším strelcom Fortuna ligy, dostal konkrétne ponuky. Samotný hráč prejavil záujem posunúť sa ďalej, napredovať, preto sme sa spoločne rozhodli ho uvoľniť. Načasovanie bolo optimálne, Samo sa posunie do jednej z najkvalitnejších líg a ďalej môže rozvíjať svoj potenciál. Má veľké predpoklady, záleží iba na ňom, ako sa popasuje s konkurenciou. Stále to bol mladý hráč, ktorý stabilizoval svoju výkonnosť a naznačil svoj potenciál, s ktorým sme ho zo Senice brali. Veľmi rýchlo si to uvedomil a tento prestup je výsledkom jeho práce. Ďakujeme mu v menej celého klubu za služby, ktoré odvádzal v našom drese. Prajeme mu, nech sa presadí a ukáže svoj potenciál aj v Serii A,” informoval športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník.

Dunajská Streda po štvrťstoročí návrat do pohárovej Európy. Pred domácim súbojom proti Dinamu Tbilisi panuje v tíme veľké odhodlanie. „Všetci sme plne sústredení, každý na tréningoch maká, pripravujeme sa zodpovedne. Popritom študujeme aj hru súpera, ale až samotný zápas ukáže, čo to je za mužstvo a ako sa proti nim hrá. Bude dôležité, aby sme sa rýchlo zorientovali v stretnutí. Len tak môžeme uhrať dobrý výsledok,“ nechal sa na oficiálnej stránke DAC počuť Tomáš Huk. Podľa košického odchovanca sa diváci môžu tešiť na bojovné stretnutie. „Stretnú sa dve mladé mužstvá, ktoré budú veľa behať a biť sa o každú loptu. Nechcem dopredu hovoriť o tom, ako bude hrať Tbilisi, je ťažké predvídať ich taktiku. My sa budeme snažiť hrať útočne, napádať súpera na jeho polovici, aby sme po zisku lopty boli čo najbližšie k ich bráne. Budeme chcieť streliť góly, aby sme si pred odvetou vytvorili dobrú pozíciu.“ Huk už okúsil atmosféru Európskej ligy, aj keď si v nej zahrať ešte nezahral. Pred štyrmi rokmi sledoval z lavičky neúspešný dvojzápas košického MFK proti Libercu. „Pre pohárové zápasy platí, že ak začínaš doma, najdôležitejšie je neinkasovať. Presne to je náš druhý a hlavnejší cieľ. Lepšie vyhrať 2:0 ako 4:2. Určite budeme hrať na nulu, vzadu musíme byť zodpovední tak, ako v každom doterajšom zápase.“ Pre bývalého hráča úspešnej reprezentačnej dvadsaťjednotky, účastníka vlaňajších ME do 21 rokov, ktorý si v dvoch neoficiálnych zápasoch obliekol aj najcennejší dres, sú šance na postup vyrovnané. „Najradšej by som povedal, že tie percentá sú sto k nule pre DAC. Reálne ja to však 50 na 50, sme na rovnakej štartovacej čiare. Verím tomu, že aj s pomocou našich fanúšikov to zvládneme.“

„Prežívam výborné pocity. Spartak je veľký klub s obrovským štadiónom a k tomu má fantastických fanúšikov. Cítim sa naozaj veľmi dobre. Chalani ma pozitívne prijali medzi seba. Som šťastný,“ povedal 20-ročný Senad Jarovič. Meria 195 centimetrov. Síce sa narodil v nemeckom Langelfelde, no rodičia sú z Bosny a Hercegoviny. Naposledy bol na hosťovaní v slovinskom NK Dob, kam prišiel zo svojho materského klubu NK Domžale. Od vysokého zakončovateľa si na Štadióne Antona Malatinského sľubujú skvalitnenie ofenzívy a najmä góly. „O svojich kvalitách nás presvedčil ako v tréningovom procese, tak aj v súboji s Ostravou. Cítiť z neho veľkú motiváciu a túžbu na sebe pracovať. Pre mňa osobne ide o futbalistu s veľkou budúcnosťou,” povedal generálny manažér Pavel Hoftych. Ďalšou novou tvárou je 23-ročný Filip Dangubič. „Futbalista do útočnej formácie. V Rijeke sa pravidelne zapájal do prípravy. Väčšinu času bol na hosťovaní v Slovinsku. Góly vie pripraviť, ale aj zakončiť. Veríme, že tiež on nám pomôže v ofenzíve. Využili sme príležitosť priviesť ho do klubu. Výhodou je, že letnú prípravu, vrátane zápasov, absolvoval v kádri silnej Rijeky. Je tak stopercentne pripravený nastúpiť do tréningu a duelov,“ povedal Pavel  Hoftych.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova