Správy

Andi Herzog povedie Izrael. Rodák z Viedne začínal s futbalom v Rapide, v 85 zápasoch dosiahol 20 presných zásahov. V sezónach 1986/87 a 1987/88 prispel k majstrovským oslavám. Preslávilo ho najmä účinkovanie v Brémach, v prvej etape potreboval na 26 ligových gólov 94 vystúpení, v ročníku 1992/93 vybojoval ligové prvenstvo, v ročníku 1993/94 dvíhal nad hlavu národný pohár, v druhej etape nastúpil na 142 zápasov ligy, dosiahol 31 gólov, v sezóne 1998/99 zaknihoval triumf v domácej pohárovej súťaži. Za Bayern Mníchov odohral 28 ligových partií. Úspešnú kariéru zavŕšil v Rapide Viedeň a v Los Angeles Galaxy. Drží rekord v počte štartov za Rakúsko, nastúpil na 103 medzištátnych zápasov. Trénoval rakúsku reprezentáciu dvadsaťjedenročných, asistenta robil v národnom výbere USA.

V Senici sa uskutočnila trénerská rošáda. „Sme šťastní, že náš realizačný je ešte viac kompletnejší. Dnes sa našim novým trénerom stal Frederico Ricardo, ktorý prichádza z Portugalska. Je to mladý a ambiciózny tréner. Dobré vzdelanie získal na škole v Porte, takisto má skúsenosti s trénovaním v Portugalsku,“ informoval Ton Caanen a dodal: „Dôvod, prečo sme sa na začiatku sezóny rozhodli k tejto zmene v našej organizačnej štruktúre je ten, že sme to nemohli ovplyvniť skôr. Už po minulej sezóne to bol môj plán, aby som dokončil svoju prácu trénera FK Senica. Keďže dohoda medzi novým investorom a klubom ešte nebola potvrdená, povedali sme si, že nového trénera nájdeme po čase. Mojím cieľom bolo dokončiť hľadanie trénera v máji alebo júni, nanešťastie niekedy nemôžete ovplyvniť všetko. Stávam sa generálnym manažérom FK Senica.

V Trnave bude hosťovať bývalý slovenský reprezentant Marek Bakoš. „Vedeli sme, že potrebujeme skúseného hráča do útoku. Mareka sme kontaktovali pred odletom do Varšavy, aby objasnil svoju momentálnu situáciu. V tej dobe sme si prisľúbili, že v prípade postupu cez Legiu si opäť zavoláme. Veci sa ale vyvinuli tak, že medzi oboma zápasmi sme sa nielen s Marekom, ale aj Plzňou predbežne dohodli. Pán Šádek jeho hosťovanie odsúhlasil. Následne to bolo pomerne rýchle. Tešíme sa, že je v našom kádri. Svojimi skúsenosťami môže pomôcť celému tímu, no i mladým hráčom ako Dangubič či Jarovič, okrem toho Eghovi. Veríme, že jeho angažmán bude pozitívny pre neho a tiež nás a prinesie úspech. Pri našej ceste, ktorou sme sa vydali, je to ďalší slovenský futbalista, ktorý sa na chvíľu vracia domov,“ uviedol generálny manažér Pavel Hoftych.

Peter Petráš mení v rámci Bratislavy klubovú adresu. „Niektorí ho môžu vnímať ako podraz, ale toto rozhodnutie vo mne dozrievalo dlhší čas. Hoci som mal v klube výborné podmienky, cítil som, že v závere kariéry potrebujem ešte zmenu.“ Petržalka ho k sebe lákala už dvakrát, tretiu ponuku sa rozhodol prijať. „Interu som odovzdal svoje skúsenosti a pomohol postúpiť do druhej ligy. Pevne verím, že bude naďalej úspešný. Osud Interu mi nie je ľahostajný, strávil som v ňom najviac času mojej kariéry.“

Daley Blind sa vracia do Amsterdamu. V Ajaxe štartoval futbalovú kariéru, 102 zápasov odohral v lige, 24 v pohárovej Európe. Počas jeho pôsobenia mužstvo v štyroch prípadoch vyhralo ligu. Na Old Trafford prestupoval za 13,8 milióna libier. Pričinil sa o prvenstvá v Ligovom pohári 2016/17, v Európskej lige 2016/17 a v Anglickom pohári 2015/16, 90 vystúpení zaznamenal v Premier League. V reprezentácii debutoval 6. februára 2013, odvtedy stihol nastúpiť na 54 medzištátnych zápasov. V roku 2014 ho vyhodnotili za najlepšieho futbalistu Holandska.

Juventus Turín získal Cristiana Ronalda, Gonzalo Higuain bude hosťovať v AC Miláno. Real Madrid ho získal v decembri 2006 za 12 miliónov z River Plate. Po ťažších začiatkoch, keď strieľal menej gólov ako sa očakávalo, umlčal kritikov v ročníku 2008/09, keď v španielskej lige presne namieril 22-krát. Herným štýlom pripomína krajanov Hernana Crespa a Gabriela Batistutu. Počas madridského angažmánu trikrát vyhral španielsku najvyššiu futbalovú súťaž, na San Bernabeu strávil takmer sedem sezón, v lige nastrieľal 107 gólov, v 48 prípadoch sa predstavil v pohárovej Európe. Pred ročníkom 2013/14 posilnil za 40 miliónov eur SSC Neapol, Juventus Turín do jeho služieb investoval 90 miliónov. Išlo o jeden z najväčších transferov v histórii talianskeho futbalu. Stal sa jedným z mála hráčov, ktorého sa v premiérovej sezóne podarilo v drese turínskeho klubu streliť viac ako 20 gólov. Argentínu reprezentoval s 31-gólovou bilanciou 75-krát, v roku 2014 obsadil druhé miesto na MS, v rokoch 2015 a 2016 získal striebro na kontinentálnom šampionáte Južnej Ameriky.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova