Správy

Miroslav Stoch predĺžil zmluvu so Slaviou Praha. „Miňove výkony pochopiteľne nezostali bez pozornosti. Kontaktovalo nás viacero klubov, no po zvážení všetkých okolností a predovšetkým športovej stránky sme sa rozhodli predĺžiť zmluvu v Slavii Praha, ktorá mala o jeho služby veľký záujem. Nová triapolročná zmluva je podľa mňa dôkazom toho, že Miňove rozhodnutie prísť vlani do Slavie bolo dobrou voľbou,” uviedol webe stoch.fsagency.eu hráčov agent Milan Lednický.

Lokomotíva Košice zmenila rozhodnutie odhlásiť A-mužstvo z II. ligy. Dohrá v nej sezónu 2018/2019, predstavitelia klubu o tom informovali zástupcov Slovenského futbalového zväzu. „Príprava bude dlhá, na druhej strane, stratili sme istý čas, keď sme nevedeli, čo bude s klubom. Nakoniec sa podarilo odvrátiť čierny scenár, prišiel nový majiteľ. Máme za sebou prvý tréning a pred sebou pár týždňov na to, aby sme káder doplnili tak, aby sme vyskladali kvalitný tím,“ povedal pre oficiálnu internetovú stránku tréner Ľuboš Benkovský a dodal: „Mužstvo opustila štvorica Novotný, Pavúk, Kuľha a Karaš. Po operácii sa do tréningu vrátil Harvila. Na skúške máme štvoricu Leško, Petrišin, Lupták, Piľar. Pripojili sa k nám aj štyria dorastenci. Tím bude postupne dopĺňaný o ďalších hráčov.“

Alberto Gilardino ukončil kariéru. Je historicky najlepším strelcom talianskeho výberu do 21 rokov, nastrieľal zaň 19 gólov v tridsiatich zápasoch, tento tím priviedol k triumfu na juniorských majstrovstvách Európy v roku 2004, v ktorom sa tešil aj zo zisku bronzovej medaily z olympiády. Pričinil sa o prvenstvo na MS 2006. V 57 medzištátnych zápasoch sa v devätnástich prípadoch tešil z gólu. Narodil sa 5. júla 1982 v Bielle, s futbalom začínal v Piacenze, kde aj v sezóne 1999/2000 odohral svoj prvý zápas v najvyššej súťaži. Už po sedemnástich dueloch prestúpil do Verony, kde v dvoch ročníkoch si na svoje konto pripísal ďalších 39 zápasov. Hráčom svetovej triedy sa stal v Parme pod vedením trénera Cesare Prandelliho. V 96 partiách Serie A sa až v 50 prípadoch zapísal do streleckej listiny, dvakrát to stačilo na druhé miesto v celkovom poradí talianskych strelcov. V Parme sa zoznámil aj s atmosférou pohárovej Európy, odohral v nej 14 súbojov, v ktorých strelil štyri góly. Na jeho prestupe do AC Miláno sa podpísala aj zlá finančná situácia v klube. Za 24 miliónov euro menil dres. Transfer 184 cm vysokého hrotového útočníka sa spečatil 17. júla 2005. V ročníku 2006/07 sa pričinil o prvenstva v Lige majstrov, aj keď nepatril do základnej zostavy. V rokoch 2008 až 2012 odvádzal dobré služby pre Florenciu. Vyskúšal si aj zahraničie, hrával za Guangzhou Evergrande. Naposledy hájil farby Spezie.

Finálové stretnutie jubilejného 50. ročníka Slovnaft Cupu sa uskutoční v Nitre, na Štadióne pod Zoborom. Rozhodli o tom členovia výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu na svojom decembrovom zasadnutí. Štadión pod Zoborom prešiel kompletnou rekonštrukciou a dnes spĺňa podmienky EUFA tretej kategórie. Nitra sa prebojovala do jarných bojov Slovnaft Cupu a v prípade, že by sa nám v pohárovej súťaži naďalej darilo, záverečné stretnutie by sme odohrali pred vlastnými fanúšikmi. „Keď sme sa dozvedeli, že ho Slovan Bratislava nebude hostiť na novom Národnom futbalovom štadióne, tak sme si túto myšlienku rozobrali a rozhodli sa podať žiadosť, aby sa finále hralo u nás. Dokončili sme štadión a aj takýmto spôsobom chceme propagovať náš klub a mesto. Až druhotná bola motivácia, že sme stále v hre o finále,“ uviedol generálny manažér FC Nitra Jozef Petráni.

V Manchestri United sa uskutočnila trénerská rošáda. Skončil Jose Mourinho, prišiel Ole Gunnar Solskjaer. Štyridsaťpäťročný Nór prežil najlepšie hráčske časy na Old Trafford, s 91-gólovou bilanciou odohral 235 duelov Premier League, v ročníkoch 1996/97, 1998/99, 1999/00, 2000/01, 2002/03 a 2006/07 sa podieľal na prvenstve v súťaži. V sezóne 1998/99 sa pričinil o triumf v Lige majstrov. S trénovaním začal v Mӧlde FK, zaznamenal 68 víťazstiev, 25 remíz a 31 prehier, po krátkej anabáze v Cardiffe sa 21. októbra 2015 vrátil a z 118 zápasov 66-krát odchádzal s trojbodovým ziskom.

Na odchode z ŠK Slovan Bratislava sú hráči, ktorí mali počas jesennej časti minimálnu zápasovú minutáž. „Dospeli sme k dohode o ukončení kontraktu s Milanom Rundičom a o ukončení spolupráce rokujeme s Mitchellom Schetom a Rickym van Haarenom. V prípade, že Filip Hološko dostane ponuku z iného klubu, tak mu umožníme prestúpiť inde, kde by na ihrisku dostal väčší priestor,“ informoval Richard Trutz. Zmluva sa k 31. decembru minulého roka skončila obrancovi Kornelovi Salátovi. „Kornelovi Salátovi vypršala zmluva, takže už nebude pokračovať v našom klube. Ďakujeme mu za odvedené služby pre Slovan a prajeme všetko dobré v ďalšej kariére.“

Vakoun Issouf Bayo sa stal hráčom Celticu Glasgow. „Pochopiteľne, odchod jedného z našich najlepších hráčov nás napĺňa smútkom. Zároveň však celý klub, vrátane svojich náruživých fanúšikov, ktorých podpora neustále motivuje hráčov, môže byť hrdý, že o nášho futbalistu prejavil záujem veľkoklub európskej úrovne a tradície. Bayo si skutočne zaslúži tento prestup, prajem mu všetko dobré a úspešnú kariéru. Všetkým zainteresovaným stranám, ktoré sa podieľali na tomto transfere, patrí veľké poďakovanie za profesionálny prístup počas celého jednania. Vieme, že potrebujeme posilniť náš káder, na čo v najbližších týždňoch vynaložíme maximálne úsilie,“ vyhlásil športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova