Správy

Dve dlhoročné opory končia svoje pôsobenie pod Čákovým hradom. Dvojici odchovancov Peterovi Kleščíkovi a Lukášovi Skovajsovi vypršali platné kontrakty a klub sa s hráčmi na ich pokračovaní nedohodol. „Obaja sú a budú zapísaní veľkými písmenami v histórií nášho klubu. Počas svojej kariéry patrili vždy medzi najvyťaženejších hráčov. Prišiel čas, kedy ideme každý svojou cestou. Určite však zostanú veľkými príkladmi pre všetkých odchovancov našej akadémie. Iba ich práca dostala oboch tam, kam sa počas svojej kariéry dostali a dostanú. Som presvedčený, že Kleščo ešte nájde klub, ktorému bude mať, čo odovzdať. V prípade Lukáša Skovajsu sme chceli v spolupráci pokračovať. Rozhodol sa však inak a my to rešpektujeme. V tomto klube, budú mať do budúcna dvere vždy dokorán otvorené. V prípade Petra Kleščíka možno predbehnem, ale už dnes má pripravené miesto v Sieni slávy trenčianskeho futbalu,“ uviedol na internetovej stránke klubu generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Milan Škoda futbalový talent dedil, jeho otec hrával za Bohemians Praha. Profesionálnym futbalistom je aj jeho brat Michal Škoda. Jeho vzorom je Wayne Rooney. Jeho prvým klubom bol Bohemians Praha, s 25-gólovou bilanciou nastúpil na 114 ligových duelov. So Slaviou Praha sa dvakrát tešil z ligového prvenstva, dvakrát dvíhal nad hlavu Český pohár. V ročníku 2016/17 sa stal kráľom ligových strelcov. Na 74 presných zásahov potreboval 203 zápasov českej najvyššej súťaže. Ďalším jeho zamestnávateľom bude Caykur Rizespor, mužstvo trénuje Ismail Kartal. V 18 medzištátnych zápasoch sa štyrikrát strelecky presadil, debutoval 12. júna 2015 v súboji s Islandom.

MŠK Žilina sa po takmer päťročnej spolupráci lúči s trénerom Jaroslavom Kentošom, vedenie ho k 31. decembru 2019 uvoľnilo z postu hlavného trénera pre potreby reprezentácie do 21 rokov. Spolu s ním odchádza na Slovenský futbalový zväz aj jeho asistent Tibor Goljan. Odkoučoval 62 stretnutí, zaznamenal 35 výhier, 12 remíz a 15 prehier. „Vnútorne som cítil, že sa potrebujem posunúť. Nebolo jednoduché rozhodnúť sa, ale zhodnotil som všetky za a proti. Každopádne, pre každého trénera je česť, že môže viesť reprezentačný výber,” komentoval pre mskzilina.sk zmenu pôsobiska. Čo vám dalo pôsobenie pod Dubňom?

„Dalo mi to veľmi veľa. Pôsobenie bolo veľmi pekné, získal som tu veľa skúseností na úrovni projektu, ako pracovať s mladými hráčmi pri prechode do mužského futbalu. Takisto druhá časť môjho pôsobenia, pri áčku, bola poučná a dala mi veľa skúseností.“

Jeho prvé futbalové kroky usmerňoval Nevio Scala, viedol ho v prvých fázach profesionálnej kariéry v Spartaku Moskva. Po jeho odchode a nástupe Aleksandrsa Starkovsa stratil Aleksandar Samedov miesto v základnej zostave. Po príchode Vladimira Bystrova, ktorý hráva na rovnakom poste, prestúpil za 3,4 milióna eur do Lokomotivu Moskva. Na hráča prvej triedy sa vypracoval v FC Moskva pod trénerským vedením Miodraga Božoviča, do reprezentácie sa prebojoval počas pôsobenia v Dyname Moskva. Absolvoval 53 medzištátnych zápasov. Roky 2012 až 2016 strávil v Lokomotive Moskva, s ligovou bilanciou 128 vystúpení a 26 presných zásahov. Prvýkrát oslavoval majstrovský titul až po návrate do Spartaka Moskva, v ročníku 2016/17. Naposledy pôsobil v Samare, 27. októbra 2019 oznámil koniec aktívnej činnosti.

Ivan Cavaleiro hrával v Benfice Lisabon viac za rezervu ako za A-mužstvo, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v Deportive La Coruna. Desiateho júla 2015 investovalo Monako do jeho príchodu 15 miliónov eur, napriek tomu sa nedokázal zapracovať do základnej zostavy, v 14 zápasoch ligy iba raz skóroval. V siedmich zápasoch pohárovej Európy sa dvakrát zapísal do listiny strelcov. Wolverhampton posilnil 31. augusta 2016, so 17-gólovou bilanciou odohral 96 zápasov. V júli 2019 odišiel do Fulhamu na hosťovanie, teraz podpísal prestupové lístky. V juniorských národných výberoch Portugalska potreboval 13 presných zásahov 63 vystúpení, v A-mužstve dostal šancu dvakrát.

Futbalový klub DAC 1904 sa dohodol s trénerom Petrom Hyballom na ukončení kontraktu. „Jedným z hlavných cieľov v novom roku bude úspešnejšie účinkovanie v Európe, ako v predošlých rokoch. Nakoľko Petrovi Hyballovi sa k 31. máju končí zmluva, rozhodli sme sa už do jari vykročiť s novým trénerom, aby letná príprava mala plynulý začiatok,“ vyhlásil majiteľ DAC-u Oszkár Világi. Petrom Hyballa nahradil v Dunajskej Strede Marca Rossiho. Futbal nehral profesionálne, prvé trénerské kroky robil v rokoch 2002 až 2003 v Namíbii, v FC Ramblers Windhoek. Po štvorročnej prestávke prevzal v Borussii Dortmund juniorku, na lavičke zotrval tri sezóny. Alemanniu Aachen viedol v 46 zápasoch, zaknihoval 15 víťazstiev, 13 remíz a 18 prehier. Trénoval aj rezervu RB Salzburg, Sturm Graz, juniorku Bayeru Leverkusen a Nijmegen.

Do Serede sa vracia Ľubomír Michalík. Odchovanec Senca zozbieral v rokoch 2006 až 2015 osem vystúpení v drese Slovenska, dlhé roky pôsobil v Anglicku, začal v Boltone, 56 zápasov odohral za Leeds, 68 za Carlisle United, 18 za Portsmouth. Legionárčenie uzavrel v FC Kairat Alma-Ata, v roku 2014 dvíhal nad hlavu národný pohár. Po návrate na Slovensko odohral 61 ligových duelov za Dunajskú Stredu. Hráčom Serede sa stal 12. júla 2017, na začiatku tohto súťažného ročníka dostal výpoveď.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova