St Johnstone

Obranca Joe Shaughnessy sa štyrikrát predstavil v drese írskeho národného výberu do 21 rokov. Prvú profesionálnu zmluvu podpísal v júni 2009, do základnej zostavy sa prebojoval v ročníku 2012/13, po návrate z hosťovania v tíme Forfar Athletic, za Aberdeen odohral 53 ligových duelov. V kádri súčasného zamestnávateľa figuruje od 20. mája 2015. V októbri 2017 prevzal od Stevena Andersona kapitánske povinnosti. V 144 zápasoch sedemkrát skóroval. Jeho brat je tiež profesionálnym futbalistom, hráva za Leeds.

Dvadsaťpäťročný Tony Watt je najčastejšie nasadzovaným útočníkom. Kariéru rozbiehal v Airdrie United, v januárovom prestupovom termíne roku 2011 sa o jeho služby zaujímali Liverpool, Fulham a Celtic Glasgow, rozhodol sa zostať v Škótsku, v 25 zápasoch sa sedemkrát strelecky presadil, darilo sa mu na hosťovaní v Lierse, na deväť presných zásahov potreboval 15 vystúpení. Viac gólov sa od neho čakalo v Standarde Liége a v Charltone. So súčasným zamestnávateľom sa dohodol v júli 2018. Raz reprezentoval Škótsko, nastúpil na záverečnú štvrťhodinu duelu s Českom 24. marca 2016.

David Wotherspoon figuruje v širšom kádri reprezentácie Kanady, na konte má jeden medzištátny zápas. Rodák z Perthu sa stal profesionálom v Hiberniane Edinburgh, v štyroch sezónach bol pevnou súčasťou základnej jedenástky, odohral 132 duelov škótskej ligy, sedemkrát sa strelecky presadil. Druhého júla 2013 posilnil Saint Johnstone. V 202 dueloch dosiahol 17 gólov. Najplatnejší je v strede zálohy, použiteľný je aj na pravej strane obrany.

Zander Clark je prvou voľbou medzi tri žrde. Je odchovancom klubu, prvú hernú prax získal na hosťovaniach. Za Elgin odchytal 33 duelov, za Queen of the South 57. V základnej zostave súčasného zamestnávateľa sa udomácnil v ročníku 2016/17, zaznamenal 76 vystúpení v škótskej najvyššej futbalovej súťaži.

Richard Foster debutoval v profesionálnom futbale už ako 17-ročný, v 234 vystúpeniach za Aberdeen zaznamenal osem presných zásahov, v úvodnej jedenástke sa usadil za trénerských čias Jimmyho Calderwooda. Deväťkrát si zahral v pohárovej Európe. V ročníku 2010/11 hosťoval v Glasgowe Rangers, získal ďalšie cenné skúsenosti v pohárovej Európe, 15-krát sa objavil na ihrisku v zápase ligy. Dobrú robotu odvádzal pre Bristol City, absolvoval 50 súbojov druhej najvyššej anglickej súťaže. Po návrate do Škótska hrával za Rangers a Ross County, začiatkom sezóny 2016/17 prišiel na súčasné pôsobisko.

Danny Swanson je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Prvú registračku mu vystavili v tíme Berwick Rangers, zviditeľnil sa v Dundee United víťazstvom v Škótskom pohári 2009/10, v 108 zápasoch ligy sa 12-krát trafil do siete. Ďalšie futbalové kroky robil v Anglicku, nosil dresy Peterboroughu a Coventry.

Tridsaťjedenročný rodák z Edinburghu Murray Davidson má na konte jedno vystúpenie v škótskej reprezentácii. Je odchovancom Livingstonu, profesionálom sa stal v sezóne 2006/07. V 37 stretnutiach sedemkrát skóroval. Do Perthu prišiel pred ročníkom 2009/10. V letnom prestupovom termíne roku 2011 ponúkal Glasgow Rangers za neho 0,25 milióna libier, jeho meno sa skloňovalo aj v súvislosti s možným prestupom do Evertonu. Za St Johnstone odohral 251 zápasov, 29-krát sa zapísal do listiny strelcov.

Stredopoliar Liam Craig má isté miesto v základnej zostave. Vyrastal v juniorkách Ipswichu, profesionálnu kariéru začínal vo Falkirku. V 49 zápasoch sa dvakrát trafil do siete. Ďalším jeho zamestnávateľom bol St Johnstone, v 191 stretnutiach dosiahol 34 presných zásahov. Oporou bol aj v Hiberniane Edinburgh, do Perthu sa vrátil v júli 2015.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova